İşadamı motosiklet kazasında hayatını kaybetti

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında Onur Filiz tarafından paylaşıldı.

1. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    http://www.milliyet.com.tr/isadami-motosiklet-kazasinda-hayatini-kaybetti/turkiye/sondakika/08.08.2010/1273774/default.htm

İşadamı motosiklet kazasında hayatını kaybetti
    KARTAL'da motor kulübü üyesi arkadaşlarıyla birlikte haftasonu için Şile'ye giden işadamı Murat Doğanay (33), yola akan suyun kurbanı oldu.

12:49 | 08 Ağustos 2010

Haluk ATALAY/İSTANBUL, (DHA)

Suyu görerek panikleyen Doğanay'ın motosikleti, devrildikten sonra yaklaşık 100 metre sürüklendi. Bacakları kırılan Doğanay'ın bariyerlere çarpan sağ kolu da koptu. Kopan kol bir poşetin içine konularak ağır yaralı Murat Doğanay ile birlikte hastaneye gönderildi. Ancak, yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan motor tutkunu işadamı, doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı.
    Kaza saat 17.00 sıralarında, Kartal Uğur Mumcu Sapağı TEM bağlantı yolu İstanbul istikametinde meydana geldi. Motosiklet tutkunu arkadaşlarıyla birlikte haftasonu gezintisi için Şile'ye doğru yola çıkan 4 aylık bir kız çocuğu babası işadamı Murat Doğanay, iddiaya göre, bağlantı yolu üzerine akan suyu görünce paniğe kapıldı. 34 AYE 69 plakalı, Honda CBR 1000 RR marka motosiklet, sürücüsünün kontrolü yitirmesi nedeniyle devrildi. Motosikletle birlikte yaklaşık 100 metre sürüklenen Murat Doğanay’ın iki bacağı kırılırken, bariyerlere çarpan sol kolu da koptu. Doğanay’ın arkadaşları kazayı görerek polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Kaza sırasında kopan kol vatandaşlar tarafından yol kenarındaki yeşil alanda bulunarak bir poşete konuldu ve ağır yaralanan Murat Doğanay'ın yanına getirildi.

Video'yu izleyemiyorsanız tıklayın

BABA GÖZYAŞLARINA BOĞULDU
    Ağır yaralanan Murat Doğanay'ın arkadaşları, hemen baba Ahmet Doğanay'ı kazadan haberdar etti. Yakacık’taki evinden kaza yerine gelen Ahmet Doğanay, oğlunun yaralı bedeninin görünce gözyaşlarına boğuldu. “Ey büyük Allah’ım, kurban olduğum Allah’ım. Bana yardım et“ diye bağıran acılı baba, yakınları tarafından kaza yerinden güçlükle uzaklaştırıldı. Kaza yerine gelen ambulansa konulan ağır yaralı Doğanay ile poşet içindeki kopan kolu, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gönderildi.

BİR SAAT DAYANABİLDİ
    İki bacağında parçalı kırıklar olan, bir kolu kopan ve vücudunda çok sayıda kırık olduğu belirtilen Murat Doğanay, Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi altına alındı. Doktorların çabalarına rağmen Doğanay, yaklaşık bir saat sonra hayatını kaybetti. Ölüm haberini alan Doğanay’ın babası Ahmet Doğanay ve eşi Çiçek Doğanay sinir krizleri geçirdi. Bir süre kendilerine sakinleştirici verilen acılı baba ile eş daha sonra yakınları tarafından hastaneden götürüldü.

KIZI ÖKSÜZ KALDI
    Ayelsan adlı plastik hammadde satışı yapan şirketin sahibi olduğu öğrenilen Murat Doğanay’ın dört ay önce Polen adını verdiği bir kızı olduğu öğrenildi. Üniversite mezunu işadamının www.motordelisi.com sitesinin aktif üyesi olduğu, motosikletinin plakasının harf grubu olan “AYE“ nickini kullandığı öğrenildi. Doğanay’ın motor tutkunu arkadaşları kaza haberi üzerine hastaneye koştu.

BELEDİYENİN İHMALİ İDDİASI
    Kazanın meydana geldiği bağlantı yolunun adeta küçük bir dereyi andırdığını belirten vatandaşlar, yola su akıtan belediyenin kazadan sorumlu olduğunu öne sürdü. Belediyenin, bağlantı yolunun kenarındaki yeşil alanların sulanması için bazı yerlere fıskiye koyduğunu belirten görgü tanıkları, “Eğer yolda su olmasaydı, arkadaşımız motorun hakimiyetini yitirmez ve bu kaza yaşanmazdı“ diye konuştu.
    Murat Doğanay'ın yarın toprağa verileceği öğrenildi.

yine üzücü bir olay :(

ALLAH rahmet eylesin..

2. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Dün sabah Niğde'de eşimin ailesinin evinde kahvaltı yaparken bu haber televizyona çıktı bende öğleden sonra yola çıkacağımdan dolayı, yemek masasında ki herkeste bir sessizlik oldu, sonrasında bilindik sözler sarfedildi.

Allah geride kalanlarına sabır versin. Genç ve ani ölüm her zaman çok acıdır.

Daha çok dikkatli olmak zorundayız..

3. Çağlar KARA

Çağlar KARA Üye

allah rahmet eylesin. aşırı hız ölüm getirir. arakdaşlarının polise ifadesi hızımız 160 bile değildi demesi üzücü...

4. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Çok üzüldüm hem de çok . Dün ben de Şile deydim. Eve döndüğümde eşim ciddi anlamda üzülmüş ve sat artık diyordu sadece. LANET OLSUN BU DÜŞÜNCESİZ İNSANLARA; LANET OLSUN O SULAMAYI ORADA O ŞEKİLDE YAPANLARA, LANET OLSUN İNSANLARIN CANLARINI BU KADAR HAFİFE ALANLARA. ALLAHINDAN BULSUNLAR.

serhat demırcı bunu beğendi.
  5. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Her zaman ürkmüşümdür "sport" racing motosikletlerden. Sanki tanrı bizi o ivme ve hız'a göre yaratmak isteseymiş daha dayanıklı yaratırmış gibi geliyor. İnsanın özellikle etrafında koruyucu bir zırh olmadan bu makinaların üzerinde limitleri zorlaması gerçekten alışabileceğim bir durum değil.

Ailelerimizin bu haberleri izleyerek bizim için endişelenmemesini istemek biraz bencilce bir davranış. Bu şartlarda acaba 150 CC cruiser'ımı hiç değiştirmesem mi diye düşünmeden edemiyorum.

Murat Bey'e Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.

6. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    allah rahmet eylesin.

7. bülent tenikeci

bülent tenikeci Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Allah rahmet eylesin bu arkadaşımıza.en çok geride kalan küçük kızına acıdım.bu race makinalara karşı en ufak bir ilgim olmayışı birazda bu yüzden.tabii bu arada bilinçsizce sulama yapıp otobanı göle çeviren zihniyete ne söyleyeceğimi bulamıyorum.ne olur motor kullanırken daha mutedil ve mütevekkil olabilsek.

8. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Allah rahmet eylesin, ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

9. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Kaç tabut gömülecek yeraltına ve kaç kişi gidecek habersiz
    uzaklara? kaç yalan yıkacak güvenleri? kaç satır yazılacak
    kader kitabına ve kaç dua edeceksin tanrına, kaç damla
    gözyaşı dökeceksin uğruna? kaç yarın bekleyeceksin?
    sonralara kaç damla gözyaşı?

Goktug Uguz bunu beğendi.
  10. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Allah rahmet eylesin. Yakınlarına başsağlığı dileklerimle.

11. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Allah rahmet eylesin.

12. DOGAN AVCI

DOGAN AVCI Üye

Motosiklet:
    Honda
    allah rahmet eylesin. kalanlara sabır ve başsağlığı diliyorum.

13. öner coskuner

öner coskuner Site Müdavimi

Motosiklet:
    Suzuki
    üzücü bir olay ,allah rahmet eylesin ..ailesine sabir versin...

14. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yine benim dediğime geliyoruz.Yine aynı şeyler oluyor olacakta.ben neden bu mantalitede olana üzüleyim psikolojimi bozayın.
    Ölen ölür kalan sağlar bizimdir artık.

15. Soner Usta

Soner Usta Üye

Motosiklet:
    BMW
    son bir ayda epey kaza olmuş basına yansımayan irili ufaklı.. biraz daha dikkatli olalım allah hepimizi kazadan beladan esirgesin..

16. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

Allah rahmet eylesin. kalanlara sabır ve başsağlığı diliyorum.

senin dediğine gelindiği filan yok,kaza haberleri konusu açılınca inanın sizin yorumdan uzak, yazılarınızı okuyunca havam kaçıyo,bu konuyu okumayım dedim gene okudum,arkadaşların yorumunu oku senin gibi yazan varmı, başsağlıgı dilemişler normal olanda bu, şenol hocam bu inatla yanlış tavırlarınızdan vazgecseniz iyi olur,hala karsınızdakinin ne demek istedigini anlamayı bırakın enazından ölenlere karsı saygı göstermeyi ögrenin,motosiklette kaza yapan vatana ihaneten ölmediler sonuçta

Alma mazlumun ahını çeken aheste aheste

birgün bu atasözünün anlamının ne oldugunu anlarsında iş işten gecer

Ergun Erensir bunu beğendi.
  17. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Aslında yazıp da bu tür kaza haberlerinin altında tartışma yaparak saygısızlıkda bulunmamak için tepki vermiyordum fakat sanki tek rahatsız olan Ömer Bey'miş gibi algılanmasın diye yazayım.

Kaza haberleri forumlarda paylaşılır. Bir kaç sebebi vardır. En önemlisi merhum arkadaşımız bir motosiklet sürücüsü olduğundan birincil olarak kendimize yakın hissettiğimiz yani "bizden biri" dir. Üzülürüz. Bir diğer önemli sebep, bu hobiye gönül verdiğine göre forumu takip eden üyelerimiz arasında şahsen tanıyan arkadaşları olabilir, onları haberdar etmek amaçlıdır. Sonra, kazanın oluş biçimi ve varsa kusurlar "ölüm" gibi katı bir gerçek ile yüzlere çarpılınca insan oğlunun algısı çok iyi çalışır ve bu kazadan ders çıkarır, aynı durumla karşılaştığında hemen aklına gelir ve önlemini alır. Sebepler çoğaltılabilir ama bence en önemli olanlar yukarıdakilerdir.

Toplumumuzda ölen kişi kim olursa olsun kutsaldır ve o andan önce tüm yaşananlar artık geride kalmıştır. Bu sebepledir ki cenaze namazlarında en kötü adam için bile cemaat hep bir ağızdan "Helal olsun" der ve haklarını helal ederler.

Haber zaten baştan sona okunduğunda insanın içini ürperten ve ders almasını sağlayacak bir haber. Bunun üzerine okuyanların dikkatini çekmek için saygısızca dik cümlelerle yorumlar yazmak gereksiz ve "şahsi fikrim" ayıptır. Toplumumuzda bu tür davranışlar yoktur. Benim bu güne kadar tanıdığım hiç bir ahbabım ölen birinin arkasından ne olursa olsun saygısızca konuşmamıştır.

Ard arda bu tür konularda yazdığınız mesajlar inanın konunun ciddiyetini de dağıtıp durumu gereksiz tartışmalara çeviriyor. Yarın öbürgün bi google aramasıyla bu başlığı okuyan merhumun bir yakını (belki ilerde küçük kızı) yazdığınız yorumu görünce ne düşünür sanıyorsunuz. "ben neden bu mantalitede olana üzüleyim psikolojimi bozayın. " demişsiniz, lütfen bu haberleri okumayın ve üzülmeyin.Okuduysanız bile lütfen yorumlamayın. Kızın, dalga geçin fakat lütfen bunu diğer üyelerle paylaşmayın.

* konu altında bunları yazarak konunu ciddiyetini bozduğumun farkındayım, özür dilerim.

DEMİRAT bunu beğendi.
  18. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    gökhan hocam konuyu dağıtma gibi bir şey yapmamışsn gayet güzel açıklamalar yapmışsın..bundan sonra zaten kaza haberleri ile ilgili başlıklarda ölen kişinin arkasından uygunsuz şekilde yorum yapıldığında gerekli müdahaleyi yapıcam..amacımız sizinde dediğiniz gibi yukarda belirttiğiniz bir kaç maddeden ibarettir..ama konuyu saptırıp polemik yarılması uygunsuz kaçmaktadır.. tüm arkadaşlardan da özür dilerim ama bundan sonraki yorumlarda biraz daha hoşgörülü davranılmasını rica ediyorum..

DEMİRAT bunu beğendi.
  19. oktay.selvi

oktay.selvi Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Allah rahmet eylesin.Mekanı cennet olsun.
    Takip edenler görmüştür.Ate nickiyle başka bir sitede mesajları konuları olan bir arkadaşmış.
    En garibi de geçen yıl açtığı bir konuda başka bir kaza haberi ve 2 arkadaşın ölümünü yazmış.
    İşin insani boyutu her zaman bir yana.Ama racingcilerin şehiriçinde abartı hızlarla ve korumasız sürüşleri sonuçta zaten riskli olan bir eylemi en küçük bir olumsuzlukta (mesela yolun ıslak olması) ölümlü kaza haline getiriyor :(

20. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

Gökhan senle ortak fikirlerimiz var bunun farkındayım ve yazılarını hiç kaçırmıyorum,illaki zaman zaman zıt fikirlerimizde olabilir, ama seninle kesinlikle zıt fikirlerdede ortak noktayı bulacagımıza inanıyorum,cünkü sabit, inatcı, tek pencereden bakış açımız olmadıgından,senin en sevdigim yönün benimle aynı olan fikirlerini çok sakin etkileyici dikat çekiçi bir uslupta anlatman sana tesekkür ediyorum benim anlaşılmama daha etkili yardımcı oldugun için