İstanbul Kartal'dan Selamlar

Konu, 'İstanbul Anadolu Yakası' kısmında Emin.Kurtoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Emin.Kurtoğlu

Emin.Kurtoğlu Yeni Üye

Selam Arkadaşlar Ben Emin,

24 Yaşındayım. Galatasaray Üniversitesi'nde öğrenciyim, motosiklet kullanmayı öğrenmeye başlamayı düşünüyorum. Bu fikir 16 yaşından beri kafamda ancak cesaret edemiyorum. Aile içinden karşı çıkanlar da var. Çeşitli scooterları kısa süreli kullandım, 600'lük ve 1000'lik ss makinaların arkasında kısa seyahatler gerçekleştirdim. Alfistiturkey.com sitesine üyeyim 1.5 yıldır alfa romeo kullanıcısıyım aranızda ayrıca alfisti veya ducatisti varsa selamlar.

Öncelikli hedefim a2 motosiklet eğitimi almak, temelden küçük hacimli ve vitesli bir motosikletle bu yola girmeyi düşünüyorum.

Aklımdaki motorlar honda cbr 125, cbf 150 veya yamaha ybr 125. ikinci el bolca bulunabilen uygun fiyatlı temiz ve daha sonra satışı kolay olabilecek bir motor almak istiyorum. (boyum 1,68 kilom 53) Ducati monster 696 ve diavel hayalimdeki motorlar, tabi şuan için biraz uzak.

Motorsiklet kullanmayı öğrenmek için tavsiyeleriniz. Kartal'da oturuyorum. Rahmi Barutçu ismini öğrendim hem başlangıç hem de sonrası için eğitim veriliyormuş sanırım.

herkese iyi forumlar dilerim.

Emin

2. Arda Karaca

Arda Karaca Üye

Motosiklet:
    BMW
    Bu işe bu kadar bilinçli başlamanızı takdir ediyorum. Ben de burada yeniyim ama size hoşgeldin demem de bir sakınca yok sanırım.

Hoşgeldiniz. :)

3. Emin.Kurtoğlu

Emin.Kurtoğlu Yeni Üye

hoşbulduk, bilinçli olmak zorundayım, kendimi, ailemi ve çevremi düşünmeliyim =)
    ekonomik olarak da kısıtlı bir bütçe ayırabileceğim için hem eğitimleri hem ekipmanları hem de motoru göz önünde bulundurmalıyım.

4. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Emin motosiklet forum ailesine hoş geldin iyi forumlar.

Ehliyetini al eğitim işi kolay.

5. Emin.Kurtoğlu

Emin.Kurtoğlu Yeni Üye

teşekkürler en erken sınav 10 aralıktaymış. kadıköyde bir sürücü kursu buldum yarın onunla konuşup oradaki motor dükkanlarını dolaşacağım.

herkese tekrardan iyi forumlar.

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)

2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.

3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.

Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız. Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3954&highlight=T%FCm+%FCyelerimiz+Mutlaka mutlaka tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

7. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Hoş geldınız Sitemızde yararlanabılecegınız çok fazla bılgı var umarım faydalanırsınız
    bu arada Alfistiturkey.com ne işe yarar kısa bı acıklama yapabılırmısınız merak ettım :)
    Keyıflı forumlar dılerm

8. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.

9. Emin.Kurtoğlu

Emin.Kurtoğlu Yeni Üye

Alfistiturkey.com Türkiyedeki Alfa Romeo kullanıcılarının bilgi paylaşıp organize olduğu bir internet ortamı. Çeşitli buluşmalar, teknik ve görsel değişiklikler konusunda tecrübeler üzerine paylaşımlar var.. Senede bir kez büyük bir organizasyon (konvoy vb..) yapılıyor. Aile ortamı içerisinde istanbul genelinde 50-60 kişilik bir ekip, Türkiye genelinde de sayı 100-120'yi buluyor.

İyi dileklerini sunan arkadaşlara teşekkür ederim. Bugün motosiklet kursuna yazıldım, soru örneklerini aldım. 10 Aralıkta yazılı sınavım var. Sabıka kaydımızı, sağlık raporumuzu, sınav ücretimizi ödedik, beklemedeyiz. Sınav sonrası da sürüş eğitimlerim var.Sürüş eğitimi Yamaha YBR 125 ile verilecek.

Başlangıç için iki adayım var şu aşamada YBR125 ve CBF150.

Saygılar.

Ekrem Kalafatoglu bunu beğendi.
  10. munir

munir Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    aramıza hoşgeldiniz

11. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    aramıza hoşgeldin,keyifli forumlar ;)

12. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    hoş geldiniz. keyifli forumlar.

13. Emin.Kurtoğlu

Emin.Kurtoğlu Yeni Üye

teşekkürler, dün kızıltoprakta biraz motor dükkanlarını dolaştım da. Ducati monster 696 ve yamaha xj6 abs'lere hayran kaldım, bir de triump motorlar var çift farlı, nasıl motorlardır?

ileride bu tür bir naked motora geçmek için, cbf150 ile başlamak mantıklı olur mu? cbr 125'ile başlamanın dezavantajı var mı?

bir de hyosung gt 250 naked görüntüsü çok hoşuma gitti, piyasada cbf150 kadar çok yok sanırım, başlangıç için ve 2. el satışı için nasıldır acaba?

14. Emin.Kurtoğlu

Emin.Kurtoğlu Yeni Üye

yazılı sınava girdim ilk teorik dersimizi aldık, ilk dersten baya birşey öğrendim ve ne kadar sabırla ve ayrıntılara önem vererek ilerlemem gerektiğini fark ettim.

şubat ayında muhtemelen ehliyetime kavuşacağım. sürüş eğitimlerim de haftaya başlıyor.

15. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sürüş eğitim başka şey Motosikleti kullanma eğitimi başka şey.
    Piyasada sürüş eğitimi verdiğini iddia eden ama kendisinin MEB den aldığı helvacı kağıdına sürücü eğitimeni olanlara itibar etmeyin.Uluslararası akredite olmuş bir sertifakaya sahip "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitmenlerinden alın eğitimlerinizi.
    Unutmayın Motosiklet kullanıcılığı ayrı şey
    Sürücülüğü ayrı şey.

16. Emin.Kurtoğlu

Emin.Kurtoğlu Yeni Üye

sürüş eğitimi ehliyeti almak için, ardından güvenli sürüş teknikleri eğitimlerine katılacağım. tavsiyeleriniz için teşekkürler.

17. A.HAMDİ

A.HAMDİ Organizatör

Motosiklet:
    Kawasaki
    hoşgeldiniz ıyı forumlar

18. Emin.Kurtoğlu

Emin.Kurtoğlu Yeni Üye

hoşbulduk.

19. Enes_Demir

Enes_Demir Yeni Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    s.a abilerım bendeistanbul kartaldan yeni katıldım aranıza hepinize saygılar sevgiler. gezileri çok seviyorum inş. bende sızınle turlara gelebılırım

20. Serdar Yasdere

Serdar Yasdere Üye

Motosiklet:
    BMW
    Hocam foruma hosgeldin,,,
    Ben de maltepede oturuyorum insallah beraber tur sansimiz olur....