İstanbul-Sarıyer Yaş 16 Yamaha Yzf-r 125 Herkeze Meraba :)

Konu, 'İstanbul Avrupa Yakası' kısmında Kubilay başyiğit tarafından paylaşıldı.

1. Kubilay başyiğit

Kubilay başyiğit Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Öncelikle Herkeze Meraba Motorla Başlıyan Hayatım 14 yaşında babamın bana Doğum gÜnü Hediyesi Olarak peugeot speedfight 2 Alarak Başladı bundan 2 snee sonra suan 16 yaşındayım ve 2 aya yakındır bi Yamaha Yzf r 125 kullanıyorum Motorumdan Gayet Memnunum ve bi 2 sene Sornadan honda CBR 600rr almayı düşünüyorum ehliyetim yok Motor Hastası bİriyim :)

Kısacası böle... [​IMG] [​IMG][​IMG]

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

3. Kubilay başyiğit

Kubilay başyiğit Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Haklısınız Kaskım Yok ceketim var speed fight2 de yeterince tecrübe kazandım şimdi süpersport motorlarla ilgili tecrübe amaçlı bunu aldım hedefim honda cbr 600rr :)

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hayat çok güzel değil mi
    Baban seni çok mu seviyor yoksa sana çok mu kızdı da böyle davranmış tam anlayamadım.
    Ehlliyetsiz Motosiklet sürüşü büyülk ihtimalle eğitimsiz babanın gösterdiği veya yakınlarının gösterdiği şekilde trafikte motosiklet sürmek
    eminim çok keyflidir.
    Ya da sevgili babanızın çok parası var.Trafikte bir yaralamalı veya ölümlü bir kazaya karışında parası ile seni kurtaracak.
    Normal ayakkabı ve kot pantolonla motosiklet sürmek ve iki yıl sonra Cbr 600
    Bu topiğe baba oğul bir bakıverin bakalım neler diyeceksiniz neler düşüneceksiniz.
    http://www.motosikletforum.com/show...%FCm+%DCyelerimiz+Mutlaka+okusun.%21%21%21%21

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Offf kask da yok.
    Tabii ne gerek var kaska.Kimse tanımaz ki kask takınca senin motosiklet kullandığını bilemez.
    Kızlara da hava da atılmaz aa kubilay motosiklet kullanıyorda diyemez.
    Zaten kask kola takılan gereksiz bir aksesuardır.Ne gerek var kask.Evde nasıl olsa yedek kafa parçaları var kazadan sonra kırılan kafanın yerine evdekilerden yama yaparız değil mi.

A.HAMDİ ve Ziya Çerezci bunu beğendi.
  6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sevgili kardeşim.
    Biz bu forumda TÜRKÇE yazıyoruz.TÜRKÇE yazım kurallarına çok dikkat ediyoruz.
    Tüm forumlarda bold italik (koyu ve süslü) mesaj yazmak yasaktır.Ben düzenledim siz değiştirmeyiniz ve TÜRKÇE yazmaya gayret ediniz.

Ziya Çerezci bunu beğendi.
  7. Kubilay başyiğit

Kubilay başyiğit Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben Ana caddeye Çıkmıyorum Yeterince tecrübem var Kask Alıcam da yaza Doğru ..! Dalga Geçmenin Manası yok Yönetici Beni Bilen bİliyor Zaten Her Neyse iyi Forumlar Beyler Daha Çok Burdayım Çok Güzel Bi Hoşgeldin OLdu SAğolun Güzel bir Dilde Anlatabilirdiniz ..

8. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Öncelikle hoşgeldiniz kimsenin sizle dalga geçtiği yok Şenol abi sadece gerçekleri söylüyor gerçekler acıdır ehliyetsiz motosiklet sürmek tamamen yanlıştır herhangi bir kazaya karışırsanız başınıza iş çıkar ayrıca kazalar sadece ana caddede olmuyor.Kasksız motosiklete binmek için bir bahane olmaz en kısa zamanda kaskını al yaza doğru almanın mantığı nedir ? Birde forum kuralları gereği sizden Türkçe yazmanızı rica ediyorum.

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Tekrar ediyorum sevgili kardeşim
    Bu forumda kurallar var uyulması ZORUNLUDUR
    Forumda tüm mesajı koyu karakterle yazmak YASAK.
    Forum TÜRKÇE dil kullanıyoruz ve TÜRKÇE yazım kurallarına çok dikkat ediyoruz.Uyulması zorunlu.....
    Kaşındaki kişinin adı yani benim adım Şenol.
    Şenol abi diyebilirsin sakıncası yok.Benim senden büyük 19 ve 23 yaşında kızım ve oğlum var.
    Diğer yandan ben 32 yıldır motosiklet kullanıyorum.Yıllık 50 bin km civarı ve ben senin gibi diyemiyorum yeterince tecrübem var diye.

10. celal serdar çelikten

celal serdar çelikten Kıdemli Üye

Motosiklet:
    BMW
    dost acı söyler dostum. burada sana gerçekler anlatılır hayal değil.ve hepsinede kulak versen iyi olur.ayrıca montunda iki beden büyük sana.onu da değiştir bence.eğer ortada bir yanlış varsa kimse sana oooo çok iyisin çok hoşsun demez. burada doğrular ve yapmaman gerekenler konuşuluyorsa bunda alınacak birşey yok.tecrübeli büyüklerinin tecrübelerinden sonuna kadar yararlan buradan.kazanan sen olursun.

11. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Şenol abiye ve bu forumda yazılanlara kulak ver pişman olmazsın.. kendini son peygamber sanıyorsun heralde bana birşey olmaz edalarında konuşuyorsun... Allah'ın tokadı yok asfalttan kazırlar ... zaten senin durumunda yani ne kask ne mont takan birini düşerken göreyim kılımı kıpırdatırsam nağmerdim...

12. Hakan ERSOZ

Hakan ERSOZ Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    amaç kötü davranmak değil çevrendekiler biraz bilinçsizmiş bana göre güvenlğini al ve giy he sen bilirsin tabi:D rahatsız olduysan muhabbetten bize kulak asma sen kask falan takma ehliyetsiz dolaş sanada bu yakışır:D

13. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoşgeldiniz.
    Bizler uzun yıllar motosiklete binmeyi istiyoruz. Sen de öyle istersen, söylenenlere biraz kulak ver. Gençsin, boşu boşuna telef olma...

Şenol SEL bunu beğendi.
  14. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    bu kadar msjdan sonra msj yazmak bence saçma ben sadece ciddi anlamada büyüklerine kulak ver derim ;) daha yaş itibarıyla ufaksın ilerde seni güzel günlerin daha geniş bir arkadaş çevresinin beklediğini düşün :) her zaman söylediğimiz gibi hayat bizlerin istediğimiz gibi harcama kullanma hakkı vardır..aslında yok allah bize bu bedeni en güzel ve mütevazi şekilde kullanmayı emretmiştir.

Şenol SEL bunu beğendi.
  15. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  16. Kubilay başyiğit

Kubilay başyiğit Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Bakın abilerim tamam haklısnızda ben sizin aksinize bişi demedim ki kışın motora binmediğim için yaza doğru ucuzlar diye yaza doğru diyorum yanlıs anlamayın sakin olun ben kasksız ehliyetsiz motor kullanma taraftarı diilim yaşım doldugu an gidip başwurucam o montda babamın benim diil Bana sadece Yardımcı olun Abi gibi davranın yeter ..! Hepiniz Beni Yanlıs Anladınız ..!

17. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  18. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    emin ol "abi" gibi davrandığımızdan "!!" bu kadar tepki gösterdik. Kendine ait bir motosikletin olduğuna göre hiç bir bahanen yok eksikleri tamamlamak için. Eğer "baban" biraz daha bilinçli davransaydı inan bunları yazmak zorunda kalmazdık. Full korumasız özellikle de süper sport kullanmak intihar demektir. Ciddi bir durumdur. Hoş görülmesi, idare edilmesi, önemsizmiş gibi davranılması, "çocuk daha genç canım mazur görelim delikanlıdır" denilmesi sana pek de "abi" lik olmayacak.

Şimdi 2 seçenek var. Ya diyeceksin ki bu abiler çok sıkıcı, bu forumda gezinmek vakit kaybı, gideyim modifiyeci, sokak yarışı düzenleyen forumlarda gezineyim, ya da yahu bu kadar adam vakit harcayıp yazdığına göre doğruluk payı olabilir, ben şu eğitim başlıklarını bir kurcalayayım. (misal bu başlıktan başlayablirsin http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=134 ) Bu hobiyi daha uzun süre devam ettirebilmek için doğru yol bir tanedir. Bakma herkes ufaksın demiş ama 16 yaşında pırıl pırıl bir gençsin. Doğruyu yanlışı ayırd edecek yaştasın.

İlk yapacağın bilgilenmek, sonra uygulamak olmalı. Full korumalı fotoğraflarını görmek bizi mutlu edecektir.

Ziya Çerezci bunu beğendi.
  19. Kubilay başyiğit

Kubilay başyiğit Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    teşekkür ederim haklısın şenol abiye özelden bazı şeyleri belirttim o durumu biliyo abi saol şimdiden beni yanlıs anlamayın yeter :)

20. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Yok yok yanlış anlaşılma yok. Herkes iyiligini istiyor bazı seylere cok sert tepki veriyoruz ki nooluyo la diyip silkelensin insanlar. yoksa kaskı da alsaydın iyi olurdu aslında bi de bi ara ehliyet al demek hiç etkileyici bir konusma degildir. zamanla cozersin zaten.

Allah hayallerine kazasız belasız en tez zamanda ulaştırsın.