istanbul'dan selamlar motorsiklet tutkunları :)

Konu, 'İstanbul Avrupa Yakası' kısmında ali cokkonusur tarafından paylaşıldı.

1. ali cokkonusur

ali cokkonusur Yeni Üye

Selamlar, iyi forumlar herkese öncelikle

İsmim Ali, İstanbul Bakırköy'de yaşıyorum, 27 yaşındayım, Allah kısmet ederse A2 ehliyet almak istiyorum kursa gidip kayıt olucam bu haftasonu inşallah, aldığım bilgilere göre kursların %90'ı eğitim vermiyor ve hatta utanmadan dedikleri şu "biz motorsiklet kullanmayı bilen kişileri kayıt yapıyoruz kursumuza" , bende 5-6 kurs ile görüştükten sonra en sonuncu konuştuğum kursa "kardeşim sizin amacınız kullanmayı öğretmek değil mi, kursa gitmeden nasıl öğreneceğiz onun için gelmeyecek miyiz buraya " oldu neyse ki bakırköy'e yakın bir semtte eğitim veren bir kurs buldum umarım adam gibi eğitim veriyordur göreceğiz , 10 yıldır İstanbul trafiğinde ticari araç kullanmaktayım, aracım ford connect. Ancak haftasonları kendime vakit ayırabiliyorum ve bunuda artık bir motorsiklet alarak özgürce trafik derdi olmadan yaşamak istiyorum

Dürüst olmak gerekirse bugüne kadar hiç motorsiklet kullanmadım, hiç tecrübem yok, birkaç gündür ufak bir ön araştırma yaptım ve super sport istediğim içinde aklıma yatan model yamaha yzf r125 oldu. 125 cc yeni başlayanlar için uygunmuş, forumlarda yazılanların yalancısıyım

Şimdi özetlersek sizden ricam, bana tavsiyeler vermeniz, mesela hiç tecrübem olmadığı için nerede nasıl öğrenebilirim ? tavsiye edebileceğiniz bir kurs, eğitim okulu vs. gibi bir yer var mı ? veya özel ders veren eğitimciler ? bir de bu motor tercihi ile ilgili sorum olacak, ss sınıfında en makul model bu mudur? yani yeni başlayanlar zorluk çeker mi 125 cc lik bir motorda ? yoksa diyorum acemiliğimi atmak için 2.el bir motor alıp kullanayım tepe tepe 3-5 ay sonra mı sıfır bir motor alayım ? tavsiyeleriniz benim için çok önemli arkadaşlar... Bu arada avrupa yakasında oturan arkadaşlar varsa tanışmak isterim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum,hepinize kazasız belasız yolculuklar dilerim.

2. Cem Özdemir

Cem Özdemir Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    1- yzf r125 kullanmayı öğrenmek için pek uygun bir motor değil eğer boyun 180 civarında ya da daha uzun değilse,
    2- Fiyatı çok yüksek,
    honda cbr fiyat olarak ve kullanım olarak yzf125'ten daha iyi illa ki bu tarz bir motor istiyorsan.

3. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    aramıza hoşgeldin; keyifli forumlar.
    konu ile ilgili olarak forumda arama yaparsan pek çok konu başlığı bulabilirsin. şimdiden hayırlı olsun.

4. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoş geldin

5. ali cokkonusur

ali cokkonusur Yeni Üye

Hosbulduk , biraz arastırmadan sonra bende 3 hafta once kararımı cbr 250r den yana kullandım, honda egitimi merkezinde de guvenli surus egitimi 1 e gidiyorum. simdilik bu kadar :)

6. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz. kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.

7. Şafak

Şafak Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Foruma hoşgeldiniz. Motosikletinizi kazasız belasız kullanın..