İşte emniyet motorları

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Erhan Başımoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Erhan Başımoğlu

Erhan Başımoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Sabah erkenden gittim emniyete , motorlarımız bunlar ama bir sorun var ihaleleri yazın ortasında felan yapılacak :( 130212-1013.jpg 130212-1000.jpg 130212-1001.jpg 130212-1001(001).jpg 130212-1008.jpg Emniyetdeki motorları tamir eden usta direkt 85 90 model motorlarını çakmaya çalıştı 10 binden :)) motorların bazılarının üstündeki çakarlar felan duruyor kimisini sökmüşler şuanda motorlar tertemiz sadece bi f650 sanki hararet yapmış gibi geldi bana?? yanlız ihaleye çıkana kadar motorlardan neler sökülür bilemem...

o.somuncu ve Fahrettin bunu beğendi.
  2. Kadir Tatlısuluoğlu

Kadir Tatlısuluoğlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Acaba ne kadara alınabilir bu motosikletler?Ve de yapıldıktan sonra düzen tutar mı? Eminim ki çok ezik makinelerdir:(

3. Kadir Tatlısuluoğlu

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşlar ihaleye nasıl girebilirim bilen var mı? Bana bir yol yordam gösterebilecek olan var mı? Gs 650 hayalimin motoru... Belki burdan hesaplı alabilirim...

4. Erhan Başımoğlu

Motosiklet:
    Yamaha
    valla hocam şuan şekilde tanesi 5 bin vermeye hazırım hatta 6... 1200 gs e 10 bin verebilirim o şekilde eğer iyi bir bmw ci ustanız varsa size bu motorları sıkıntısız hazır edebilir...

5. Kadir Tatlısuluoğlu

Motosiklet:
    Honda
    İha
    İhale süreci nasıl işliyor? Nasıl,nerden ve ne zaman ihaleye girebiliriz?

6. Erhan Başımoğlu

Motosiklet:
    Yamaha
    hocam eğer bulabilirsen icralık tavsiye ederim daha az masraf edersin...ihaleye girmek çok basit herkes girebilir...
    Örnek: Bir motorsiklete talip oldunuz diyelim, öncelikle ihale tarihini öğreniyorsunuz siteden yada yediemin otoparklarında öğrene bilirsiniz..Sonrasında araç için bir bedel biçilir buna muammel bedeli denilir.. diyelim ki muhammel bedeli 10.000tl.. ilk ihale bedeli aracın muammel bedelinin %60 ından giriş yapar yani 10.000-6.000 tl ye düşer.dilediğiniz fiyatı verebilirsiniz..ilk ihalede 6.000 e alan olmazsa 6.000 tl den %40 daha düşer ve araç 2. ilaheleye girer bu işlem 1 hafta yada 15 gün arayla olur...ve sonunda ihale bedelini veren kişi yada açık arttırmayı kazanan motoru 1 hafta içinde almak mecburiyetindedir...
    İnce Detaylar : İhaleye girmeden motorsiklet vs. yarım saat önceden görebilirsiniz ama uzaktan :) ihaleye girmek için aracın muammel bedelinin %20 sini nakit olarak yatırıyorsunuz eğer ihaleye girdiğiniz aracı alamazsanız paranız ihale sonunda size kesinti yapılmadan geri ödeniyor.. İhaleye yatırılan bu para motoru alan kişiye geri verilmiyor bi nevi kapora sayılıyor motoru 1 hafta içinde parasını tamamlayıp almazsanız paranız o zaman yanar...En önemli detay bir motorun piyasa değeri atıyorum 20.000 tl ise muammel bedel olarak 5 6bin tl biçiliyorsa :) o motoru sakın sakına kurcalamayın uzak durun...kısaca ve net biçimde icralık motor vs. bu şekilde elde edilir..
    Emniyet motorları daha basittir..toplu satış yapılır..10 motorsiklete kapalı zarf usulü fiyat verirsiniz.zarflar ihaleden 10 dk sonra açılır.. O sırada gergin bekleyiş başlar bi sigara yakılır ;) neyse en yüksek fiyatı veren motorların sahibidir..hepsi bu..

7. Ümit Güvercin

Ümit Güvercin Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    bu konuda birşey yaptın mı Erhan? motoru sattıktan sonra bu yolla motorunu yenilemeyi düşünmüyor musun?

8. Erhan Başımoğlu

Motosiklet:
    Yamaha
    hocam ben polis çıkması motor hiç almadım ama koşullarını gerekli işlemleri biliyorum...normal icralık ihaleden motor aldım ve şansımıza süper çıktı :) polis motorları gün geçtikçe çoğalıyor hergün önünden geçiyorum ama bu motorlar için 40 50 bin tl gibi para lazım çünki 15 20 adet motor alıyorsun.. tanesini 5 bin liradan versen yine kurtarırsın ama ev alacağım için şimdilik bu işi askıya aldım...

beyto ve Ümit Güvercin bunu beğendi.
  9. beyto

beyto Yeni Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    antalyada bu tür ihaleler varmı varsa nası ulaşabilirim