isteyen motorunu tüp gaza dönüştürecek

Konu, 'KYMCO' kısmında Halit Batmaz tarafından paylaşıldı.

1. Halit Batmaz

Halit Batmaz Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kymco
    merak ediyorum acaba kaç kişi tüpgaza dönüştürmek ister diye tabi kaza anınada gerekli tertibatı alınacak herhangi yanmaya ve patlamaya karşı emniyet konacak yani saglıklı kullanımlı tüpgaz kullanım sistemi olacak yani bu sisteme motosikletlerin dönüşümü 500-1500 ytl arası olacak motorunun durumuna göre belki bu konun genel distırıbitör firması da olabilirim ne dersiniz recep beyi gene pazarlama şefi yaparım o zamanda recep bey söyle yazar ekonomik yakıtıma yollar motorumun tüpgazlı oluşuna kızlalar hasta der en kısa zamanda tüp gaza dönüşmüş motosiklet resimleri koyacagım elinde tüpgaza dönüşmüş resimleriniz varsa lütfen koyabilirsiniz

2. Halit Batmaz

Halit Batmaz Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kymco
  3. Halit Batmaz

Halit Batmaz Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kymco
    [​IMG]IMG][/URL]

4. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    sudabatmaz abi sen bu radikal fikirlerine devam et ben her daim yanındayım:D otomobillerde 4 zamanlı onlara lpg uygulanıyorsa motosikletlere neden olmasın? sadece otomobillerdeki kadar yerimiz olmadığı için lpg tankını koyacak yerimiz yok bu konuyu daha öncede yaşamış gibiyim (dejavu:D)

5. Halit Batmaz

Halit Batmaz Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kymco
    [​IMG] bak recep bey tüp yeri bulmak çok kolay yeterki sen tüp taktırtıcak motor bul

6. Recep Varlı

Motosiklet:
    Salcano
    e gelmiyorsun yanıma naapayım ya o kadar çoku yakıyor bu kymco gelemiyorsun::)

7. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Halit abim valla ben şahsen bombanın üzerine oturmam. Senin kadar cesur değilim. :)

8. Halit Batmaz

Halit Batmaz Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kymco
    erol kardeş bak seni ortak alacaktım buiş için finansman müdürü olarak korkma bomba olmadıgını test sonuçları ile ispat ederiz sana

9. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Abi rahmetli babam derdi ki; oğlum sakın ortak işe girme, bir kere dinlemedim girdim battım, bir daha asla girmem. Hele Hele kymco satmak için ortaklık yapmam kafadan battık demektir .:D

10. Halit Batmaz

Halit Batmaz Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kymco
    bak recep kardeş gelmesine gelirimde buz pistinde bildigin gibi bilegimi incittim arka frene iyi basamıyorum gerim desem emin ol senin duruşuna hasta olan kızlara çarparım diye korkuyorum zayii olmasınlar diye gelemiyorum bilegim işleşsin senin duruşuna hasta olan kız varsa onuda artçı olarak getirecem sana yalnız benim motoru test etmeye söz verdin yanlışlıkla artçı test etmege kalkmasın herhalde

11. Recep Varlı

Motosiklet:
    Salcano
    sudabatmaz abi sen bizi tam coşkun yaptın çıkın:D sen yoldan al artçıyı söz sadece motora bakarım:) buz pisti olayına hiç girme abi çünkü motor kıyafetiyle hareket etmen zor olmuştur ondan abi :D

12. Halit Batmaz

Halit Batmaz Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kymco
    benim rahmetli babamda derdiki bir elin nesi var iki elinsesi varderdi sen benle ortaklıktan korkma erol kardeş sudabatmaz yan yatmaz çamura batmaz yani sırtımız hacı yatmaz gibi yere degmez zira kapının önünde sürahi şeklinde akvaryumyap 5 metrelik koy beni içine yoldan gelip geçene burda suda batmayan adam var de korkma kymco nun reklamını ben yaparım batmak istemiyorsan kymco kullanın diye bagırırım emin ol kymco sallanır ses gelir paraları toplamadan yoruldum diye şikayet edersin

13. Recep Varlı

Motosiklet:
    Salcano
    erol abi bu kriz ortamında sana yüzyılın iş fırsatı değerlendir bence ben müşteri temsilciliğine adayım :D

14. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Abim be bana para lazım değil huzur lazım ya. Şimdi satarız iki üç tane kymco, biri gelir bunun şurası bozuk burası çalışmıyor der al başına belayı. Hadi yamaha honda desen neysede kymco ters bana abi be. Gel sende vazgeç bu kymco sevdasından. :)

15. Recep Varlı

Motosiklet:
    Salcano
    yok canım kymco o kadar çabuk sorun çıkartırmı erol abi 100.000 km garantiyi ne honda ne yamaha veremiyor 100.000 doğru dimi halit abi??

16. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Vallahi hocam ben sanayiciyim. Lpg li araçlarla pek ilgilenmedim ancak tamir bakımını tabiki yaptım ve inanın şimdiye kadar bana ait olan bir çok otomobil geçti hiçbirisinede lpg takmadım. şu an dahi murat 131 im var ona bile lpg takmıyorum açıkçası. kaldıki motosiklete pek takmayı düşünmem. tehlikeli ancak kullanılan sistemler özellikle konyada çok fazla yanlış hatırlamıyorsam 200 ytl ye çeviriyorlardı ancak şöylede bir durum var.

bütçesi kısıtlı olan birisi zaten 1000-1500 ytl lik 125 cc lik bir motor alıyor ve bunlar günümüzde kabaca km de 80.000 lira yakıyor. şimdi sizin düşüncenize göre en ucuz kit 500 ytl diyelim taktırdık. yakıttada %50 tasarruf ettik diyelim yani km de 40.000 lira kardayız. peki ne zaman amorti edipte kara geçeriz? ortalama 12.500 km yol yaptıktan sonra kara geçicez. bunu belki moto kurye arkadaşlarımız kullanır ancak zevk için motora binenlerden beklemeyin derim. Örneğin bendeki cbr 125 şu an 100.000 lira yakıyor ve bunun benim için bir önemi yok. çünkü aylık yaptığım km 1000 civarında. şimdi bunu taksam 1 yıl bindikten sonra amorti edicek kendisini o da benim bir işime yaramaz.

1000 cc ve üstü motorlarıda düşünürseniz bu motorlara binen arkadaşlarımızda genelde zevk için binen kişiler bu arkadaşlarımızda fazla yakıt tüketimini aramazlar arayanlarda zaten 600 lük makine alır buradanda pek iş çıkmaz diye düşünüyorum..

Bu sebeple bu tarz bir düşünceniz varsa kurye motorları üzerine çalışmanızda fayda var diye düşünüyorum... Yoksa 25.000 ytl ye bir ss alıpta lpg taktırmak açıkçası ferrariye lpg taktıran Türkü aklıma getirir....

o.somuncu, Turgay, Metin ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  17. Recep Varlı

Motosiklet:
    Salcano
    emrah haklısın kısmen kardeşim ama bugün öyle otomobillere lpg takılıyorki inan duysan şaşarsın :) mercedes bmw audi bütün benzinli jeepler alfalar daha neler neler..
    elbette ilk etapta sistem pahalı olacaktır ama zamanla düşecektirde artı öyle iyi markalar varki lpg kitinde araca artı hp katıyor yakıtı yarı yarıya düşürdüğü halde :)
    ben beklemek ve deneyenlerle görüşmekten yanayım çünkü mobylette de kullansak malesef dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz..

18. suha

suha Üye

eskiden bi yerlere gidecek olduğumuzda arkadaşlarla ortak benzin atar dolaşırdık
    bi keresinde bu diyaloğa babam şahit oldu ve ciddi bi fırça yedim
    cebinde benzin alacak paran yoksa binmeyeceksin oğlum dedi.
    aynı şekilde araba içinde lpg düşünmüştüm aynı cümlesini tekrarladı o gün bu gündür param varsa biniyorum yoksa araç evin önünde yatıyo hele ki bir motora böyle bir sistem taktımak tam bi çılgınlık her binişinde helallik iste öyle çık yola :)

19. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Recep kardeşim bende sanayiciyim iyi biliyorum takılan araçları. hatta inanırmısın jaguara bile lpg takıldı. ancak ne biliyim. 100.000 ytl üstü veriyorsun araba alıyorsun sonrada lpg takıyorsun. onu yapacağına git dizel al.. tamam araç sıfır alınır 20.000 ytl lik bir otomobil al tak ama 100.000 ytl üstü aracada ya binme yada bunu yapma benim görüşüm bu yönde. lpg sistemine gelince;

Artı hp ve yakıt tüketimine bir açıklık getirelim. ilk olarak litre bazında hesaplarsak lpg li bir motor benzin ile çalışan bir motora göre daha fazla yakıt harcamakta ancak litre fiyatı düşük olduğu için kurtarmakta.. artı güç işine gelirsek özellikle 3. nesil yani halk dilinde sıralı sistem diye tabir edilen sistemlerde kit aracın orjinal ecu bilgilerine göre yakıt gönderiyor sen bunu açtırırsan örneğin 1. nesilde karışım oranını ayarlamak için hava girişini kısmadığımız için daha fazla güç alırsın ancak buda sana artı gaz sarfiyatı olarak geri döner.

Bir diğeri ise lpg nin motor üzerindeki etkisi. lpg bilindiği gibi kuru bir yakıt benzinde olan yağlayıcı etkisi yok. buda gdı motorlar hariç subapların yağlamasında sorun yaşatıyor. gerçi bunu günümüzde lpg ye katık koyarak değiştirdiler ancak halen bu sorun var. diğeri ise elektronik sistem üzerindeki etkileri. araçta fabrikasyon çıkışı varsa araç buna göre üretiliyor ve sorun çıkarmıyor ancak sonradan bırakın lpg kitini taktığınız bir alarmın dahi araca zararı olmaktadır. lpg de ise sorunlar özellikle 3. nesil sistemlerde azımsanmayacak kadar fazla.. tabi hocamızın bu işe girmesini bu konuda gelişmesini yeni sistemleri bende beklerim ancak birde piyasa durumunu düşünmek lazım. siz sitediğiniz kadar kaliteli ürün üretin alıcısı yoksa boşa üretirsiniz... hedef kitle ve alıcı çok önemlidir. bu iştede kurye arkadaşlarımızın talebi olur diye düşünüyorum. tabi o işin içinde olmadığımdan bilemem özellikle kurye arkadaşlarımızın yorumunu dikkate almakta fayda var diye düşünüyorum...

o.somuncu bunu beğendi.
  20. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    Lpg li almayayım hele motor aman :()