İzleniyoruz.

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Şenol SEL tarafından paylaşıldı.

1. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşlar aşağıdaki videoya bir göz atmanızı öneririm.

http://www.ted.com/talks/lang/tr/gary_kovacs_tracking_the_trackers.html

Bahsedilen eklentiyi kurabilmek için Firefox türkçe tarayıcısına sahip olmanız gerekir. İndirmek isterseniz Link e tıklayabilirsiniz.
    Firefox için collusion eklentisinin ne olduğunu bilmek ve mevcut tarayıcınıza yüklemek isterseniz bu Link e tıklayabilirsiniz.

Bilmenizi isterim ki eklenti veya firefox ile alakam yok. Reklam yapma amacında değilim. Ben de şimdi kurup deneyeceğim. Sadece videoyu izledikten sonra bu durumdan son derece rahatsız oldum. :mad: ( Kız babasıyım evet )

Edit: Tarayıcı ve eklentiyi indirdikten sonra, firefox u açın. Adres çubuğunun hemen üzerinde bulunan + işaretinin (yeni sekme aç) yanındaki boş alana imlecinizi (okunuzu) getirerek sağ tuşa basın. Açılan pencerede "Eklenti çubuğu" seçeneğine tıklayarak aktif hale getirin. Pencerenizin en altında ufak bir alan açılacaktır. Bu alanın en sağında siyah bir kare içerisinde kırmızı daire ikonu çıkacaktır. Bu programın arka planda çalıştığını gösterir.
    İnternette gezinirken ara ara merak ederseniz bu ikona tıklatıp sizi takip eden siteleri görebilirsiniz.

Ethem Doğru bunu beğendi.
  2. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Gerçekden rahatsız edici bir durum.Bu ve bunun gibi şeylerin olduğu bir sır değil. İnsanların kişisel eğilim,merak,ilgi alanı vs. gibi bilgileri internet vasıtasıyla toplayıp firmalara satan kuruluşlar olduğunu duymuştum. İsim zikretmek doğru değil.Ama bunların en bilinenini her gün kullanıyoruz. Bilgilendirme için sağol abi. Artık internetde dolaşırken çok daha dikkatli olmalıyız.

Şenol SEL bunu beğendi.
  3. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    toplayip satmasina gerek yokki zaten dunya devlerinin calisma prensibleri bunlar senin internette yazdigin kelime ardigin cumleler kelimeler hepsi oyle bir sistemle isleniyor ve yorumlaniyorki senin girdigin sayfadaki reklamlar bile kisiye ozel cikiyor senin ilgi alanin olabilecek seylerin reklamariyla karsilasiyorsun bir cogu dikkat etmistir belki.

4. emiryil

emiryil Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Arkadaslar bulundugum bolgede kullanamadim programi fakat merak ettim nedir bu?