İzmir Bornovada selamlar

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında Övgü Kavas tarafından paylaşıldı.

1. Övgü Kavas

Övgü Kavas Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Herkese merhaba.
    ben Küçükparktan Övgü Kavas.30 yaşındayım, Ürün fotoğrafçısı ve tasarımcıyım. Motor hobisine yeni yeni başlamaya çalışıyorum, çok acemiyim. Hatta daha motoru geçtim ehliyetim bile yok. İlerleyen haftalarda ehliyetimi aldıktan sonra motorumuda alacağım. Motoruma atlayıp köy köy dolaşacağım, dere tepe düz gideceğim gittiğim yerlerde foto günlükler tutacağım. Dolayısıyla bir tane enduro istiyorum 600-650 cc arası freewind yada transalp istiyorum (param yeterse f650gs te olabilir aslında). Ama bahsettiğim gibi kulaktan dolma olanların dışında hiçbir bilgim yok malesef. Benden tecrübeli olan abi/kardeşlerimden bilgi almak istiyorum.

Hedefim
    1- Ehliyet
    2- Motorsiklet ve ekipman sahibi olmak
    3- Güvenlik ve sürüş eğitimleri

2. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
  3. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hoşgeldiniz.

4. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoşgeldiniz.

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Neden F650 GS veya Freewind le başlamayı istiyorsunuz.Kendinize çok güveniyorsanız ortada çok ciddi bir sorun var.

6. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hoşgeldin Övgü...Keyifli forumlar...

7. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

hoşgeldiniz foruma

8. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    Mf ailesine hoşgeldiniz,keyifli forumlar.. :) büyük cc motor'u ilk tercih olarak neden görüyorsunuz yada bu fikir nerden çıktı ?? emeklemeden koşulur mu ? bu sorulara mı cvp verırmısınız ?? :)

9. Övgü Kavas

Övgü Kavas Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Hepinize çok teşekkür ediyorum.
    Benim lise yıllarımda bir tane scooterım vardı ardından amcamdan bana bir tane 56 model tek silindirli bazen çalışan bazende çalışmayan bir bmw kalmıştı üniversite yıllarında. Ama o zamanlar bu işe bu kadar ciddi bakmıyordum scooterımı 1 yıl kullandım, bmw yide 6-7 ay kadar yazlıkta ve çevresinde kullandım.Ama tabi bu aşağı yukarı 10-15 sene evveldi. Güvenlik ve sürüş teknikleri hakkında hiç birşey bilmeden.

Bahsettiğim freewind yada transalp tercih etmemin sebebi. Ben herhangi birşey aldığım zaman onu çok benimserim ve kolay kolay vaz geçemem. Dolayısıyla aldığım motorsikletide 10 yıllar boyu kullanmak isterim. Forumumuzda ve çeşitli başka forumlarda, çevremde motoriklet kullanan insanlarla konuşunca. İşin içinden çıkamaz oldum.

Birçok kişi bana: aklıbaşında kullanırsan, altındaki motoru tanırsan, ileri sürüş teknikleri kursuna gidersen, deneme yanılma yapmak yerine, gaza gelmeden yavaş yavaş tecrübene tecrübe katarak bu işi yaparsan vs.vs. kısaca efendi olarak bu işe gönlünü koyuyorsan kaç cc lik bir motorla başlayacağının önemi yok dediler.

Buna karşılık düşük cc lerle başlayıp tecrübe kazandıkça daha büyük motorlara geçmemi tavsiye eden de oldu.

Motordan vazgeç çok tehlikeli diyende oldu

Zaten ben çok fazla sürat yapıp, millete hava atmak için motora binen, insanların olduğu yerlerde motorumu bağırtan yada bir çok benden deneyimli insanların tecrübelerini görmezden gelip bildiğimi okuyan bir insan değilim.

Yukarıda bahsettiğim hususlar doğrultusunda bir tane 600-650 cclik bir motorsiklet ile başlayabileceğimi düşündüm, Buna katılanlar olduğu gibi katılmayanlarda olabilir. Dediğim gibi çok acemiyim ve yapım gereği ince eleyip sık dokuyorum buda herkafadan bir ses çıkan bir camiada karar verme sürecini ciddi olarak etkiliyor... Bu yüzden zaten foruma üye olup tavsiyeler almak insanlarla tanışmak. Öğrenmek için buraya geldim

10. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    anladım övgü..evet salında bende senınle ve düşüncelerinel aynı fikirde birisiyim..hakkında en hayırlısı olsun ve her şey gönlünce olsun sana güzel tavsiyelerde bulunan abilerimiz olactır.. :)

11. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben size nacizane tavsiyem şu olacaktır.
    Takdir size ait.
    Emeklemeden yürünmez ve koşulmaz.
    Bundan dolayı en az 10 bin km ybr 125 veya cbf 150 ile başlayın.Bu arada size vereceğimiz adreslerden birinden "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerinizi alın ve basamakları teker teker çıkarak bu eylemi yapın yaşayın.
    İzmirde afişlerini gördüğünüz (Karayılan) Sedat KARAYILANOĞLU ile temasa geçin.Benim hususi selamlarımı iletin.Size gereken kolaylıkları sunacaktır.İzmirde başka eğitim veren yer ve kişilerde var ama bence en isabetli seçin Sedat hocamdır derim.
    Eğitimlerde Sedat hocam size almak istediğiniz motosikletler hakkın da da bilgi verecektir.yani kullanırsın ertken değil veya erken senin için biraz küçük cc ile devam et sonra ki eğitimde seni tekrar göreüp ona göre durum değerlendirmesi yaparız diyebilir.
    TR deki sayılı "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitmenlerden biridir Sedat biraderim.

12. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

yukardaki anlatımı büyük cc motosiklete direk geçmek için yeni başlayanlar kullanır acaba şu hesap neden hiç yapılmaz motosikleti calışmadan elinde dengede tutmak bile başlı başına bir olaydır, ayakcagına almak,agır bir motosikletle manevra yapmak,güçlü motosikletle kalkış yapabilmek, gazı kontrolde tutabilmek,bu anlattıklarım küçük cc motosiklette kolaydır yeni başlayanlar için,yukarıda gaza gelmeden kullanmak yazılmış kimse alınmasında yeni motosiklete başlayan bir kişi bunu ancak zamanla başarabilir yada egitim alıp iyice içine sindirmişse olur,kısaca olması gereken sudurki yeni başlayan bir arkadaşımız olarak, küçük cc motosiklet, tehlikenin ve riksin içinden en küçük olanıdır

13. Övgü Kavas

Övgü Kavas Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    benden tecrübeli arkadaşların demek istedikleirni çok iyi anlıyorum kesinlikle kulakardı etmeyeceğim. teşekkürler