İzmir-Ege üniversitesi Memleket Yalova Selamlar

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında Atalay Selvi tarafından paylaşıldı.

1. Atalay Selvi

Atalay Selvi Yeni Üye

Motosiklet:
    Ramzey
    Merhabalar;

Ege de hazırlık okumaktayım 125 lik bir ramzeyim var,schooter.Ama en kısa zamanda -1 ay içinde- bir cbr 125 almayı düşünüyorum.Uzun süredir ziyaretçi olarak izliyordum forumu üye olmaya karar verdim.Gerçekten güzel bir forum ama gördüğüm iki sıkıntı var.
    Birincisi bu işi bilen adamlar var forumda fakat yardımcı olmuyor sadece akıl veriyor.Bir topicte görmüştüm yedek parça fiyatları ile ilgili bir abim demiş ... fiyata o patlar bu ... lira bir diğeri de ben sinyalleri 15 liraya ayarladım,hava filtresine kalcı bir çözüm buldum vs.. fakat nasıl yaptığını açıklamamış.Neden?Bir arkadaşının para harcamasından alınan bir zevkmi vardır?Anlayamadım...
    İkincisi hevesli arkadaşların can sağlığını düşünerek gereksiz konuşmalar yapan abilerimiz var çok araştırdım forumu epeydir bakıyorum tecrübesizlere karşı bir tavır değişikliği üsten bakmalar ve sonunda bir tartışma ortamı...Bir arkadaşımız soru soruyor 2 kişi cevap veriyor 10 kişi alakasız alakasız konuşuyor.Bir kişinin akıl vermesi yeterli değilmidir?Ayrıyeten haddine düşmeyen konulara girmeler vb...
    Bunlar gibi hoş olmayan şeyler de olmasa 10 numara olacak...
    Görüşmek üzere,kazasız belasız sürüşler herkeze...

2. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz
    Eğtimlerimize ,Gezilerimize de bekleriz.

Rahatsız oluduğunuz konuları link vererek açıklarsanız size daha kolay yardımcı olabiliriz diye düşünüyorum.

Bu dediklerinizi kimler yapıyor.
    hevesli arkadaşların can sağlığını düşünerek gereksiz konuşmalar yapan abilerimiz var çok araştırdım forumu epeydir bakıyorum tecrübesizlere karşı bir tavır değişikliği üsten bakmalar

4. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Atalay, motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

5. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hoşgeldin Atalay...Forumumuz herkese açık bir forumdur ve herkes açılan konularda fikrini beyan edebilir,tabii forum kuralları çerçevesinde olması kaydı ile...Eleştirilerinde kendi beklientilerine göre haklı olabilirsin,ama forumda binlerce üye var ve herkesin kendine göre beklentileri olduğunu düşünürsek "10" numara kriteri değişkenlik göstermeye başlıyor...;) Önemli olan üyelerin biribirilerine saygılı ve forum kuralları içinde problemlerini,bildiklerini ve bilmediklerini paylaşabilmeleridir...Keyifli forumlar...

6. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    foruma hoşgeldiniz..metin hocama katılıyorum..ama sanırım sizin isteklerinizi gerçekleştirmek ümkün değil :) ve demişsiniz ki gereksiz bir sürü şey söyleniyor ( eğitimler dikkat edilmesi gerekenler vs.) burada anlatılanlar benım görüşümce hepsi birer ders çıkartılması gereken konular,açıklamalardır..eğer yaşamış oldugun güzel tecrübelerin var ise sende paylaş senide dinleyelim belkı ders çıkaracağımız bir nokta olur..

7. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

atalay hoş geldin forma

8. Önder Dikmen

Önder Dikmen Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Atalay Hoşgeldin foruma,

Forumda herhangi konuda birçok kişi tarafından birçok şey anlatıldığı doğru,işin güzelliğide bu ya zaten herkes konuyla ilgili farklı tecrubelerı,farklı bakış açılarını koyuyor ortaya burda iş sana düşüyor.İster herkesin ortakta buluştuklarını alır gerısını kaldırır atarsın yada herkesten bişeyler toparlarsın.

Tecrubeli olanların uyarılarını ,Motorsiklet kullanırken gerçekten çok ciddi risk taşındığını ve bunun heryerde söylenip tekrarlanmasına rağmen hergün kaza haberleri aldığımızı düşünerek değerlendirmelisin bence,yada hiç umursamayabilirsin de...

9. Atalay Selvi

Atalay Selvi Yeni Üye

Motosiklet:
    Ramzey
    Hoşbulduk,teşekkürler.Gereksiz şeylerden kastım kurallar,tecrübeler değil Şenol abinin dediğini yapıp linkleri koyarım yakında şuan pek zamanım yok.Para kazanmam lazım malum öğrenciye cbr,125 de olsa ağır geliyor :) Misal,Şenol abi tam hatırlıyamıyorum ama sanırım 30 sene civarında bir motor sürmüşlüğü varmış ve hala -fotoğrafından gördüğüm kadarıyla- sapasağlam.Bu gibi tecrübe tavsiyeler değil kastım...
    Onur abi;
    ""ve demişsiniz ki gereksiz bir sürü şey söyleniyor ( eğitimler dikkat edilmesi gerekenler vs.)"" O parantezin içi nerden geldi ya :) kasıt o değil.
    Linkleri bulmam çok zor çünkü ondan ona şeklinde dolaşıyorum günlerdir hatırlayamıyorum şimdilik aklımda kalan bir şey var Şenol abiydi sanırım yanıldıysam kusura bakmayın çin malı motorsiklet konusunda sonlarda bir yorumu vardı canınmı daha kıymetli paramı mı gibisinden.Ne yapabiliriz para her insana eşit olarak dağıtılmamış ki dünyada gidip çin malı alalım onu bile zar zor alanlar var.Tüm çin malı kullananları aşağılayan bir yorumdur bence.
    *Kimin yazmış olduğundan tam emin değilim yanlışsam özür dilerim.

10. DEMİRAT

metin hocam bu ''motosiklet kullanmak efendi işidir,, sözü seninmi senol hocamımmı merak ettim :D:D:D

11. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben hiç bir zaman çin malı kullananları aşağılamam.Ama çin mallarını aşağılarım.Burdaki mesajı yanlış anlamışsınız sanırım.
    Çin mallarını almayın derim diyorum da.
    Tamam ekonomik durumla alakalı ama mesela 3500 TL parası olan kişi neden gidipte kanuni alır.O paraya ybr de alabilir ama mesele o değil.Kanunide görüntü var.Ybr de yok.
    Ve bir örnek
    Ve kanuniyi alır ve sorunlar başlayınca dert yanar.E o kadar görüntüye para verdin sen kaliteye değil.Zamanında demişiz kanuni alma diye.

Evet yine diyorum canın mı daha kıymetli paran mı.
    Ben mi farkında değilim birileri birilerinin gırtlağına mı basıyor güvensiz sorunlu araçları motosikletleri alın diye.Almayın biraz daha sabredin adam akıllı güvenli bilinen markaları alın güvenle keyfle zevkle motosiklet binmenin tadını çıkarın.

ne var bende ybr kullanıyorum.benim de param yok.Benzin param olursa geziyorum yoksa kırıyorum dizimi oturuyorum klavye motorculuğu:D yapıyorum hiç de gocunmuyorum.:)

Ben istiyorum ki arkadaşlarım güvenle keyfle zevkle motosiklete binsinler.Keşke imkanım olsada zorda olan arkadaşlara yardım etsem adam akıllı motosikletler almalarına yardım etsem.Ama bende de yok.
    Dandik malları alıp hem psikolojileri bozulacak hem ekonomik dengeleri bozulacak.ben bunları yaşadım onlar yaşamasın diye çin malı almayın kardeşim sık dişini biraz daha adam akıllı bişiler al diyorum.
    Bu çin mallarını kullananlara yukarıdan bakmak olarak alınmasın.bana karşı çok ayıp olur.

12. anil.yurtseven

anil.yurtseven Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    atalay abicim foruma ve izmire hoş geldin.. inş. forumu ve izmiri beyenmişsindir ege üniversitesinde okumak herkese nasip olmas benimde hayalim orası :) herneyse ben şu cbr 125 ile ilgili bişi söylicektim,zaten 125 cc motor kullanmışsız az da olsa çok da olsa bi trafik tecrübeniz fln da vardır bence cbr 125 yerine 2.el temiz bir hyosung 250 fln veya biraz daha paran varsa 2.el bir kawa 250 ninja almak daha mantıklı degilmi ? ha tabi honda olsun benim olsun diyorsan o ayrı :)

13. Atalay Selvi

Atalay Selvi Yeni Üye

Motosiklet:
    Ramzey
    Tamam Şenol abi ;)

:) Yok usta 2.el cbr almaya param yok sürünüyorum yani nerdee ninja..ninja olmam ninja almamdan daha kolay:DGenel olarak tavsiye edilen küçükten büyüğe şeklinde olduğu için ben böyle düşündüm,bide hakikaten para yok yani istesem de alamam.Kaç civarına bulabilirim onları?

14. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sen doğru yoldasın kardeşim.Devam et .Cbr 125 seni bayağı süre idare eder.Onla tecrübe kazanırsaın.ne demiş Rahmi hocam.Eğitim almadan tecrübe kazanmadan sınıf atlarsanız ölürdünüz diye.

15. Atalay Selvi

Atalay Selvi Yeni Üye

Motosiklet:
    Ramzey
    Evet Şenol abi bide her ne kadar mantıklı düşünerek hareket etsem de gençlik olayı içimdeki sesle aram iyi değil yok onu geç ,hadi bunuda geç ,viraj falan ama olsun..Sakata gelmek de istemiyorum daha genç yaştan.Ailem falan harab olur kazasız belasız gidip geleyim az da şekli olsun:) şimdilik yeter...

16. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    O benim imzam Ömer hocam....:):):)

17. DEMİRAT

şenol hocamın slagonu oldu bu aralarda ondan sordum bende senin imzan oldugunu biliyordumda:D:D

18. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Slogan değil,gerçek Ömer hocam...;) Şenol hocam söylüyorsa vardır bir bildiği...;)