İzmir'de Motosiklet Kazası.

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında Berk Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Berk Yılmaz

Berk Yılmaz Yeni Üye

Onur Filiz bunu beğendi.
  2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hiç de ALLAH rahmet eylemesin.
    Ne bu maymuna neden bundan öncekilere.
    Kendi salaklığın cezası kime çıkıyor şimdi.
    Hadi yapın empatiyi bakalım.

Şimdi bu kaza ya ALLAH'ın takdiri diyebilirmiyiz.
    Sen tedbirini alma sonra suçu ya ALLAH'a at ya da motosiklete.
    Yemin ediyorum biz bu kadar BASİT bir milletiz.
    Çok basitçe koyunlar gibi TELEF oluyoruz.
    Ve bu haberleri TV lerde gazetelerde okuyan bir sürü Maymun ve koyun milletim hala KASK'sız korumasız motosiklet kullanıyor/sürüyor.

Bu gün kaç tane maymun durdurduysam aynı cevap.
    Ya hava sıcak ya yakın yere gidiyorum yada bana bir şey olmaz.
    Ve benim KASK'sız sürücüyü durdurduğumu gören Motosikletli Trafik polisi bile KASK'sız korumasız ve bana sen kişilerin motosiklet kullanma özgürlüklerine karışmazsın diyebiliyor
    Ben başka bir şey demiyorum artık.

Ne demiş atalarımız
    İmam osurursa Cemaat de işte böyle sıçar.:mad:

dayanc, Vahap, Eren Göksel ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  3. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    sana katılıyorum hocam..hayatını hiçe sayanlara ben ne yapayım aynen bende bıktım yaşadığım yerdekı ınsanları uyarmaya bana da salak gözüyle bakıyorlar ya altında kıçı kırık 125 cc motor var bu kadar koruma ne böyle die..bıktım açıklama yapmaktan artıkk uğraşamam her koyun kendi bacağından asılır paşa gönülleri bilir ne halt ederlerse etsinler...

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Her koyun kendi bacağından asılır ammaaaaaa
    Kokusuda komşuyu rahatsız eder.

Bu salaklıkların bedellerini hep bilinçli sürücüler öder

5. tanrıkulu tan

tanrıkulu tan Yeni Üye

yönetimde böle eğitimli bilinçli adamlarlar oluğunda memleket muhasır medeniyetler seviyesine cıkacak hekes en iyi bildiği işi yapabilecek. evet siz insan olarak bilincli eğitimli biri olarak bu işe karışırsanız başkasının hakkı felan filan biraz daha felan. doğru söleyen, dokuz köyden kovarlar. misali.

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bana akıl veren ve cezai uygulamaya kalkan ve diğerleri için yarın Valilikte bir toplantı yapılacak ve bakalım nasıl bir mazeret sunacaklar.
    Bana T.C Anayasası bir hak veriyor.
    Suçu önleme konusunda kolluk kuvvetlerine yardım etme.
    KASK sız araç (Motosiklet) kullanmak suçtur.Ve yasa herkesi bağlar.Polis vs diye ayırım yapmaz.
    Yasa koruyucu ve uygulayıcılar bizlere örnek olmaya mecburdurlar.
    Bu bir rica değil yasalarda amir hüküm olarak anılır.Yani emirdir.
    Bir suç işleniyorsa buna görevli kolluk kuvvetleri müdahale etmeye mecburdur.Bu iş için maaş alırlar görevleri budur.
    Ben onlara görevlerini yetkilerini hatırlatmaya mecbur değilim ama benim kuralları uymayan sürücüleri uyarma görevi mi de engelleyemez.

Onur Filiz bunu beğendi.
  7. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

bu tip acıklamaları gerekcesi, haklılık payı olsun yada olmasın sevmiyorum ve kınıyorum,kazada ölen bir kişinin arkasındanda bu şekilde yazıların yazılması ne kültürümüzle nede dinimizle bağdaşır,sonuçta hatanın bedelini günahıyla sevabıyla kişiye aittir ve eleştirilemez eleştirilmemeside gerekir

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bunun dinle alakası yok.
    Burda aslolan ne ders çıkaracağımızdır.
    Ve ek bilgi
    Dinimizde ölenin arkasından konuşulmaz diye bir şey yok.Bu bizim uydurduğumuz bir şey.

9. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

tamam senol hocam sen ölenin arkasından konuş,herseyi diyebilirsin ben sadece uyardım (çok uyardım aslındada)ve birgün bizde bişekilde ölecez insallah sizin gibi düşüncedeki insanlar, bu konu olmasada başka konulardada oturup bizi eleştirmezler,arkamızdan bu sekilde konuşmazlar motosiklet konusunda mükemmel olabiliriz ama başka alanlarda herseyde mükemmelmiyiz veya mükemmelmisiniz,illa konu motosiklet olması gerekmiyo ölenin arkasından konuşulmaz ben böyle gördüm, böyle yetiştim,sende ne konuşursan konuş,tavrınızı kınıyorum birgün gelecek sizde öleceksiniz nerde nasıl öleceginizde mecul o bakımdan insaflı olmamız gerekir ve kendi adıma bu konuya yorum yapmıyorum daha

dip not; gıybet nedir şenol hocam,kendini savunamayan ölen bir insan arkasından konuşmak,yorum, olay adına ana fikir cıkarmak ayrı hakarete varan sekilde eleştirmek farklı neyse sende degişmeyecen bende seni bu konuda eleştirilerim her bu tip yazı yazmanda olacak

10. yakup sağlam

yakup sağlam Üyeliği İptal Edildi

---------------------------------------------------------
    Al benden de o kadar dememin nedeni Şenol beyin yazısını tastik etmektir.Biz bukadar bilinçsiz, tecrübesiz hatta zekasız bir millet değiliz " AYNA" proğramın da gösterilen ülkelerden daha mı geriyiz?.. diye düşünüyorum.Y.Sağlam/Ank.

11. Mustafa GÖNÜL

Mustafa GÖNÜL Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Şenol abi ağır konuşmuşsun burada,tamam önce tedbir ama olan olmuş bence bu konuda motosiklet kullanıcılarını bilinçlendirmektir. ömer abime bu konuda katılıyorum..
    Allah rahmet eylesin..

DEMİRAT bunu beğendi.
  12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosiklet kullanıcıları bilinçlenmesi lazım
    Güzel söz
    Adanayı da bilirim.Orada nasıl motosiklet kullanılır onu da çok iyi bilirim.
    Bazıları gibi lafla değil görüp bilerek uyarırım.Anlamıyorsa onun sorunu ama bile bile lades derse birileri ben işte ona acımam ağlama
    Bu tehlikeli eylem yapmak istiyen kurallara uyacak uyma zorluğu olan bu eylemi yapmayacak bu kadar basit

13. oktay.selvi

oktay.selvi Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    kasksız, plakasız ve hakimiyeti kaybederek...
    haberin özetinde bunlar var.

ölene Allah rahmet eylesin.ama bu arkadaşların aslında ölmeden hayata devam ediyor olması zaten mucize.

bu tip adamlara da motorcu deniyor, birsürü eğitim alan veya markete bile full koruma giden arkadaşlara da aynı ifade kullanılıyor.yapacak birşey yok.

14. Arda Özhan

Arda Özhan Yeni Üye

Motosiklet:
    KTM
    Şenol Abi (Amca demem gerekiyorsa kusura bakmayın) Harbiden sizin bu konusmalarınız beni etkiliyor aranızda yeni olsam yaşım 17 oldugu için ehliyetim yok ve 43 cc lik scooter kullanıyor olsamda Kaska önem veriyorum suanda çeneden açılır bir kask kullanıyorum arkadasım verdi onda2 motor oldugu için fazlası varmıs ama kendi kaskımı alma vaktim geldi tabi Korumalı bot mont kadar abartmıyorum çünkü yapabildiğim hız 40 anca ama ne olursa olsun yoluma Dizlik ve dirseklik takmadan cıkmıyorum Kaskı saymıyorum bile bi kere 2 teker üstünde gidiyorsun hiç bir şekilde seni koruyabilcek bir şey yok arabanın içinde olsan iskelet korur diyeceksin ama motor sonucta altından gidicek kaza anında kafanı nasıl koruyabileceğini düşünmeden neden yola çıkarsınki . hiç anlamıyorum