japon marka motorlarda motor rektifiye sorunu

Konu, 'ATV Motosikletleri' kısmında fuat karadag tarafından paylaşıldı.

1. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

arkadaşlar benimdikkatimi çeken bişi var. türkiyede japon marka motosikletler arıza verdikleri zamanrektefelerden pek bi randıman alınamıyor. ve şöyle bir kanı var bu motorlar iydir hastırda yalnız motor kısmında arıza oldumu at gitsin .yani öyle toplatmak rektefe etmek pek işe yaramıyor vs. acaba türkiyede bu toplama işi becerilemiyormu . arkadaşlardan fikirlerini bekliyorum

2. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    motorun başına gelen ve usta faktörü çok önemli bence.

3. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

benim kullandığım bir 185 lik honda krossvar 2001 model motor daha 6000de ama arızadan çıkaramıyoruz .birde bendeki resmi motosiklet olunca tabii.yani devlet motosikleti

4. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    handa 185s xl mi??

5. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

evet honda xl 185s

6. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    aslında ben bu motorları sorunsuz diye bilirdim ama senin şansınamı desek!!??

7. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

motor daha 3300deyken bana teslim ettiler 200km kullandım motor nakavt .sonradan soruşturdum daha öncede rektefe olmuş .acemilerin iline vermişler bisiklet kullanamayanlar bu motorda kullanmayı öğrenmişler .duyuyorum tabii sonradan adam 15 20 km 1 viteste kullanıyormuş hızlı gitmeye korkuyor e bide acemi. eee bide devlet motoru tamircide o gözle bakıyor.gittim önceki rektefe eden ustayaı buldum gene arıza verdi bu motor dedim .usta sürücü hatası olabilir dedi .sonra ustaya sordum siz önceki rektefe ederken malzeme olarak ne kullandınız. kem küm etti.orjinal parça kullandık falan .babası araya girdi ne orjinali dedi orjinalparçası türkiyede ne gezer bu motorun dedi. usta aklınca suçu bana atacak benim elimde bozulmuşya hani.bende dedim ozaman ben bu motoru söküp pistonlara baktıracam orjinalmi uydurukmu diye. uydurukmuş .sonra ateşlemede cdı sorunlar çıktı başka ustaya götürdük yaptı falan sonra tekrar motor sorun çıkardı uyduruk oluncva tabii sorun çıkıyor haliyle. bide bu motorlar pistonı falan şiştiğiyada arızalandığı zaman aniden kendini kilitliyor.buda ayrı bir tehlike .devlet malı olunca tabii her yerede götürüp baktıramıyorsun oda ayrı bir sorun .tamirine bile ayrı bir prosedür gerekiyor .bide bizim kurumun atölyesinde motordan anlayanda yok. artık tamircinin insafına kalmış. sonra çevredende bu tür sorunlar duydum .iydir hastırda arıza verdimi at gitsin gibi bi düşünce hakim.

8. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

kendi şahsıma 2.el bir markalı motor almayı düşündüm sıfırına güç yetmiyor hondanın250 si çıkmış 450 crfsi çıkmış12 13 bin dolar fiyat koymuşlar. diyer markalar gene aynı çin malı olanlar var3 5 bine alınır sıfırı oda ne kadar dayanır sürekli kullanıma. bazı arkadaşlar dalga bile geçiyorlar ulan çin mallarıbile sizin şu honda kadar arıza vermiyor diye

9. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

bazen internette bakınıyorum motor iy fiyatda iy ama ikinci el motor motoru nasıl arıza verirmi falan bi tedirginlik var kısacası