Japonlardan dumansız, yanmayan sigara

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Alican tarafından paylaşıldı.

1. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    japonya’da bir tütün şirketi, ülkede giderek daha sıkı hale gelen sigara yasağı uygulamalarından endişe duyan tiryakiler için dumansız, tütmeyen sigara üretti.
    Japon Tobacco şirketinin “Zerostyle Mint” adını verdiği sigara, yanmadığı ve duman çıkarmadığı için ne çakmak ne kibrit gerektiriyor ve yerlerde izmarit oluşmasına neden bırakmıyor. Plastik bir silindirin içinde bulunan fütüristik sigara, tiryaki içine çektiğinde, akciğerlere tütün kokusu yolluyor.
    Üretici firmadan yapılan açıklamada, bu ürünün, kamuya açık yerlerde diğer insanları rahatsız etmek istemeyen tiryakilerin endişelerine yanıt vermek için geliştirildiği belirtilerek, “Bu tamamen yepyeni bir sigara içme şekli” denildi.
    Sigarayı çekmek için silindire yerleştirmek üzere içinde nikotin bulunan küçük kartuşun tanesi 100 yene (yaklaşık 1,5 TL) satılacak. Yanma olmadığı için tiryaki de katran teneffüs etmemiş olacak.
    Üretici şirket, bir kartuşun yaklaşık yarım gün yeteceğini belirtiyor.

2. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Japon, seviyorum seni.:D

3. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Bu ayarlama ve tespitler japonlara göreymiş günde 5-6 dal arası ben günde 20 dal içsem 20/3 7 lira para yapar bide ülkemizde bunun vergisi olursa pek talep görmez.Bana kalsa ben ikisini beraber kullanırım :D:D

4. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Alican parası önemli değil ,duman hiç yok sadece koku da zarar vermez sigara kadar, vergi alınmazsa orada 3 burada 5 olur sigara parası,güzel icat.:p:D

5. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Haklısın abi ben genelde kapalı alanlarda yaşamımı geçirdiğim için bu yasak sağlıma çok yaradı baya bi azalttım günde 7-8 e kadar düşürdüm.Bu cihaz için duman olmaması harika ama bakalım memleketteki hukuk sistemine göre bi kılıf bulabilecekmi?