JAXİN (Martian) 2007 Çelik Motor

Konu, 'ÇELİK MOTOR' kısmında Sarpcan tarafından paylaşıldı.

1. Sarpcan

Sarpcan Yeni Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Arkadaşlar Merhabalar aranıza yeni katıldım kafama takılan bazı sorularvar bilgilendiren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Yeni bir motor kullanıcısı olarak Bende malesef coğu danıştığım insanların aksine çin malı bir motor aldım 0 km değil kullanılmış . Neden dinlemedin diyeceksiniz tabiki Bahsedilen motorlar kendilerini kanıtlamış kaliteli ve belli bir fiyat aralığında bulunan güzel cihazlar . Şuanda ben bir motor kullanıcısımıyım bir hevesmi bilemediğim için okadar ciddi paraları açıkçası verme taraftarı şuan için yatırmıyorum.

Affınıza sığınarak

2007 model çelik martian motorumun bazı sıkıntılarını size dile getirmek istiyorum .
    Aldığımda Ayakla bastığımız marş dişlisi kırıktı arkadaşımın tavsiyesi üzerine ümraniyeden temin edip değiştirdim fakat gene kırıldı sanırım kırılmasının sebebi motorun uzun süre yatması ve aküsünün bitmesi. Aküsünü garantiden değiştirdim fakat değişene kadar çok zorladım sanırım gene kırdım.
    bu tarz parçaları hızlı ve doğru bulabileceğim bir web sitesi bulamadım universal parçaların coğunlukta olduğu motorların katogorize edilmemiş parçaları coğunlukta genel web satış sitelerinde bilindik bir web sitesi varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

Genel bakım olarak neleri onerirsiniz Mevcut lastiklerimi değiştirmek ve açıkçası motoru sağlıklı binilecek içime sinicek şekilde yapmak istiyorum.
    tavsiye edebileceğiniz benim gibi yeni başlıyan birisi için neler olur
    aklıma gelen
    eldiven ekipmanları
    kask
    elbise
    vss..

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Kask eldiven Motosiklet montu ve Pantolonu ve Motosiklet çizmesi için tek adres var
    http://www.mototr.com/

Birde yeni başlayan bir arkadaş olarak
    www.lamatech.com
    "Güvenli Sürüş Teknikleri" için tek adres.Bu eğitimleri almadan motosiklete binme.
    Keşke o nalet makineyi almasaydın diyeceğim ama artık geri dönüş olmaz.
    Mesela bir ybr 125 in ikinci elini almış olsa idin kullanırken satarken canın yanmazdı.Şimdi ustasını parçasını bulacağım diye tırmalan dur işin yoksa.
    Bu tür aletler parasını sokağa atacak kadar zengin olanlar içindir.Birde sürüşte başına neler geleceğini de bilemezsin.
    Kimse bana bu marka çinlilerin en iyisi lafları etmesin.Gitsin o kardeşler başkalarına etsin bu lakırdıları.benim karnım tok.
    Gaz yapıyor artık bu sözler bende.
    Hayatımız bu kadar ucuz mu arkadaşlar.
    Görsellik mi daha çok önemli güvenlik mi.
    Görsellik daha önemli kardeşim benim için diyorsanız alın tepe tepe kullanın
    Yok güvenlik önemli ise ne işiniz var bu merdiven altı makinelerle
    Tamam pahalıdır ybr ama güvenlik 1. plandadır
    Ha sana ne kardeşim denizde kum bende para sana ne dersen bana ne tabii ki.
    O zaman da kendi düşen ağlamaz.

Hayırlı olsun
    Eğitimlerinizi alın sonra birde usta bulursanız kullanırsınız bulmazsanız şansınıza küsün.

3. Sarpcan

Sarpcan Yeni Üye

Motosiklet:
    Suzuki

evet bu martian ve çin motorları hakkında alınmaması gerektiğini sizden de duymuş oldum bahsedilen motorların piyasa fiyatları belli motor kullanıcısımıyım değilmiyim henüz bilemediğim için ilk yazımdada bahsettiğim gibi cok fazla para bağlamak istemiyorum.
    çin malı motorları savunduğum yok ama herkezin 2000- 4000-6000 tl aralığındaki motorla başlaması bütcelere gore değişirbunuda goz onunde bulundurmak gerek diye düşünmekteyim. 4000 tl bir motor alıp hevesiniz olmadıktan sonra ne anlamı kaldıki kapının onunde durduktan sonra.
    benim için bu motor alışma sıkılsamda sokağa atılmış 1000 tl gibi gözüküyor benim için nop.. 4000 tl bağlamaktan iyidir.

görüşleriniz için teşekkür ederim.
    en kötü yetkili serviste eksiklerini tamamlarım diye düşünüyorum.
    Saygılarımla

4. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    artık yapacak birşey yok!!! motorunuz hayırlı olsun.inşallah fazla
    üzülmezsiniz.yalnız tzmir sırasın da ustanınzı iyi seyredin yolda
    belde kaldığınızda müdahele edebilirsiniz.

5. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Hernekadar güle güle kullanamayacaksınız ama güle güle kullanın diyelim yalnız o tarz motorlara fazla güvenip hız limitleri denemeyin vede fazla açılmamaya dikkat edin kayışın nerde kopacağı marş motorunun nezaman bozulacağı akünün nerde biteceği belli olmaz uzak biryerde kalırsanız başınız çok ağrır uyarması bizden uygulamak sizden..

orcun serter bunu beğendi.