jınlun JL 150-5 hakkında yardım lütfen!!

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında berkay yeşilay tarafından paylaşıldı.

1. berkay yeşilay

berkay yeşilay Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    slm arkadaslar jınlun JL 150-5 hakkında bilgi verirsenız cok mutlu olacam benım mondial 125 zn bir motorum var 4000km de 2007 model bu scooterla jınlun jl 150-5 bu motoru takas etmek istiyorum artık viteslı kullanmak istiyorum sizce nasıl olur benım bu motor hakkında yardıma ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tsk ederim arkadaslar...:rolleyes:

2. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
  3. berkay yeşilay

berkay yeşilay Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    evet yazılarınızı okuyorum bu yorumlarınızıda daha önce okumustum benım yardım demekten kastım scooterla bole bı motoru degiştirmem arasındakı farkı sormustum cok kararsızım tsk ederim

4. Gökhan Yasdal

Motosiklet:
    Suzuki
    Şayet vitesli motosiklete geçmek istiyorsanız bu model iyi bir geçiş sağlayabilir size. Temiz bir tane bulup 1 sezon binmenizi tavsiye ederim. Şayet aklınız cruiser motosikletlerdeyse görünüm ve denge açısından tatmin edecektir. Şehir içinde benim tüm işimi görüyor. Bu sezona değiştirerek girmeyi düşünüyordum. Bir iki aksilik çıktı değiştirmedim, sonra farkettim ki, yakıt - ucuz bakım, hiç yolda bırakmaması vs., bu motosiklet benim işimi görüyor. Şimdilik erteledim. Eğer çok düşeş ve temiz bir Dragstar 250 - GV250 veya eşdeğeri bir motosiklet denk gelmezse bu sezonda bineceğim gibi görünüyor. Şu anda benim tek dert ettiğim TEM'e çıktığımda arkamdan sıkıştıran araçlar varken 120-130 km/h hıza çıkamamak. 100-110 da bitiyor son hızı. Biraz daha seri ve son hızı 140 civarı olsaydı inan değiştirmezdim.

Bir de şu var. Eğer elin anahtar tutmuyorsa bu tür motosikletleri tavsiye etmem. En fazla haftada bir civatalarını sıkmalı, gevşeyen yerleri kontrol etmeli, elektrik aksamını kolaçan etmelisin. Eğer bu işler sana sıkıntı veren işlerse severek bu motosiklete binemezsin.

Sormak istediğin daha net sorular olursa da yanıtlarım.

5. berkay yeşilay

berkay yeşilay Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    cevaplarınız için tsk ederım oncelıkle gokhan hocam bırde sormak istedıgım benım scooterı sattım bugun yerıne bıtane motor almam gerekıyor internetten bakıyorum size biraz sectıklerımden bılgıler vereyım sız bunlar içinde yardımcı olursanız sevınırım.
    skygo sg250-4 2006 model 6000km de 2400---ramzey rmz 125 t-22 2007 model 3500km de 1600tl ---süper light150 2005 model 19500km de 1800tl bunlar var sizce bunlardan hangısı veya başka onerecegınız sızın parasıda işte 2000 tl kadar ybr lerde var ama bılmıyorum temızı nasıl cunku km lerı cok fazla tsk ediyorum cvplar için

6. Gökhan Yasdal

Motosiklet:
    Suzuki
  7. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Sende vardı zaten gökhan jinlun güzel görünüyor

8. berkay yeşilay

berkay yeşilay Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    arkadaslar artık bende chopper cı oldum motorumu uzun arastırmalar sonucu aldım yıne cın mallarından kurtulamadık ama n yapalım maddı sıkıntılar el vermıyor.hayırlısı bakalım mondial 250mct herkese kazasız belasız bol sürüşler.

9. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Hayırlı uğurlu olsun...Kazasız belasız kullanmak nasip olsun inşallah...

10. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    hayırlı olsun. kazasız, belasız, keyifli sürüşler.

11. berkay yeşilay

berkay yeşilay Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    hepinize tsk ederim.herkesin yolu acık olsun allah kaza bela vermez inşallah.