Kadiköy'de Motorsiklet Kazası :(

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında Selim Aktan tarafından paylaşıldı.

1. Selim Aktan

Selim Aktan Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda

Ben kaza olduktan hemen sonra olay yerinden geçiyordum. Manzara içler acısıydı ve hala izlerini taşıyorum.

Ölen kişiye Allah'tan rahmet, yaralı arkadaşımıza acil şifalar diliyorum. Acaba kaza yapan arkadaşımız http://www.motorsikletforum.com/showthread.php?t=516 bu konudaki Fatih mi acaba?

2. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

üzücü bir kaza allah rahmet eylesin

3. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

hata kimdeymiş:(

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Çok az zamanınızı alsam, şu dört maddeye biraz dikkat;:cool:
    1- Kurallar. (lütfen okuyunuz, uyunuz) >lütfen beni tıkla<
    2- Kullanıcı adınız. (kimlikteki adınız!:)) >lütfen beni tıkla<
    3- Bilgileriniz. (birazcık bilgi sadece) >lütfen beni tıkla<
    4- Sizi tanıyalım. (küçücük bir merhaba!) >lütfen beni tıkla<

Anlayışınız için teşekkürler.;)
    Motosikletforum Yönetimi.

5. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    allah rahmet eylesin üzücü bir kazaymış !

6. HASAN BİROL

HASAN BİROL Üye

Motosiklet:
    Kymco
    bundan çok korkuyorum işte aniden çıkan yayadan :( alah rahmet eylesin arkadaşada acil şifalar diliyorum:(

orcun serter bunu beğendi.
  7. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    5 sn öncesini görmek işte burada lazım

allah rahmet eylesin, yaralıya da acil şifalar

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Limitleri bilmek 5 değil 10 saniye ilerisi ni görmek.

Bu yüzden her kelimemden biri eğitimdir.Alacağınız eğitimlerin teorik bölümlerinde neyi nasıl yapmanız gerekliliği anlatılır.Ve pratik eğitimlere başladığınızda bunu yaşatır size hocamız.
    Bunları anlayabilmek için yaşamak lazım.

9. Huseyin.Guler

Huseyin.Guler Üye

Çok üzücü bir kaza. Gerçekten çok üzüldüm, umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur arkadaşımız.

Bazen çelişkiye düşüyorum motosiklet konusunda. Karşıma çıkan herkes, anne babmdan sokakta rastgele muhabbet açılınca lafa karışan simitçiye kadar herkes "aman yapma, alma motosiklet, hele ki racing motosikleti düşünme bile" diyor. Geçenlerde hasta odasında doktor arkadaşla konuşurken hasta yakını teyze "aman oğlum sen artık sadece kendine yaşamıyorsun, senin görevin hizmet, devlet seni bu kadar yetiştirmiş, sakatlanırsan hizmet edemeyeceğin hastaları da düşünmen lazım" filan dedi, bazen aynı gün içinde birkaç motosiklet kazası geliyor acil travma polikliniğine, ya da gece gelenleri ertesi gün yoğunbakımda değerlendiriyorum feci halde. Bazen diyorum ki "acaba bir işaret filan mı bu(ki pek inanmam)?" Bu kadar uyarıdan sonra alıp istenmeyen bir şey olursa çok pişman olmaz mıyım diye soruyorum kendime. Bilemiyorum.
    Örneğin bu kaza için merak ettiğim; acaba motosiklet eğitim hocalarından birinin önüne veya ileri sürüş teknikleri eğitimini almış birinin önüne bu kadar ani çıkılsa bu kaza olmaz mıydı? Sorgulamak için ya da eğitime inanmadığımdan sormuyorum bunu, meraktan, sanırım cevabını en iyi bu haftasonu eğitimi aldıktan sonra anlayacağım. Herşeye rağmen yine de eğitim kitabından anladığım kadarıyla "sistem" uygulandığında engellenemese bile daha az hasarla atlatılabilen bir kaza olabilirdi. Böyle dramatik olaylar hem üzüntü hem kafa karışıklığına neden oluyor.

Kaza geçiren arkadaş genel durum açısından toparladığında ziyaretine gidebiliriz belki topluca.

10. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    kaza haberi duyduğumda gerçekten içimde bir burkulma hissediyorum kı hepimiz aynı duyguyu yaşıyoruz..acil şifalar ve allah rahmet eylesin..umarım kı forum'a kayırlı arkadaşımız değildir..

11. Serkan User

Serkan User Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Maalesef bu feci kazanın ardındaki ilk görgü tanıklarından biriyim. Fotoğrafta görünen telefon kulübesinin 20mt yanında kalıyor mağazam... Kahvaltı ediyordum ki önce motor sesi hemen ardından da çarpışma sesiyle dışarı fırladığımda mağazanın önünde yaşlı bir adam kanlar içinde yatıyordu. Başımı sola döndürdüğümde de refuşun ortasında yatan motosiklet sürücüsünü gördüm. Önce yaşlı adama eğildim ama elimden birşey gelmiyordu. Şişeden su akarcasına kulağından ve başından kan akıyordu. O sırada da yaşamını yitirdi sanırım. Motosiklet sürücüsüne koştuğumda bilinci açıktı. Feryat figan bağırıyordu ağrıdan acıdan... Hareket etmemesini söyleyerek ambulansı aradım. Ambulans tahminen 15dk içinde geldi. Yaşlı adam ile sadece birkaç saniye ilgilendiler çünkü çoktan vefat etmişti. Motosiklet sürücüsüne ise ilk müdahaleyi yaptıktan sonra ambulansa aldılar. Duyduğuma göre iki bacağında ve vücudunun çeşitli bölgelerinde kırıklar varmış. Motosiklet sürücünden duyabildiğim tek şey, ambulansa bindirilirken "Birine vurdum. Öldü mü?" cümlesi oldu. Yaşlı adam 2 saat kadar yolun ortasında, mağazanın ve gözümün önünde yerde gazete kağıtlarıyla kapalı halde yattı. Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptıkları araştırma sonrasında kaldırıldı. Arkasından da itfaiye yoldaki kan gölünü temizledi. O günü hayalet gibi tamamladım. İş güç hak getire... Hala gözlerimin önüne geliyor.

Yaşlı adamın yola aniden çıktığı bir gerçek... Motosikletin hız limitini aştığı da bir gerçek... O kargaşada motora bakmak aklıma gelmedi ama ya R6 ya da R1' di. Motor sesinden anladığım kadarıyla da gaz açmış şekilde birinci vitesin sonları gibiydi. Kendi motorumla kıyasladığımda da bana göre hızı tahminen 80km civarındaydı. Yanlış hesap ediyorsam düzeltin lütfen... Kimseyi zan altında bırakmam da istemem, yanlış bilgiye sebep vermek de... Sonuçta kaza anının değil hemen sonrasının görgü tanığıyım.

Ardında zor şartlarda yaşayan bir aile bırakan gariban yaşlı bir adamın ölümüyle ve belkide kaza sonucu ceza alarak sıkıntılı zamanlar yaşayacak üniversite öğrencisi genç birinin ağır yaralanmasıyla sonuçlanan biz kaza...

Elden ne gelir?
    Ders çıkarmak, daha çok, daha çok ve daha çok dikkat etmek...
    Yaşlı adama Allah' tan rahmet, sürücüye de geçmiş olsun dilemek...

12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Maalesef hiç ders çıkmayacak.Hala birileri sırf sesi için sırf adrenalin için sırf hava atmak için bilinçsizce eğitimsiz korumasız haddini ve limitilerini bilmeden yada es geçerek motosiklete binecek.Kazayı yapan kişi iyileşirsede bundan bir ders öıkaramayacak.Neden mi.
    Neden çarptığını ömrünün sonuna dek anlamayacak.
    Anlayacak bundan ders çıkaracak kalitede biri olsa idi o yerde o kadar yüksek süratle gitmedi.
    Şimdi diyecek birileri ne var mış canım hızında.80 Km de ne var canım.30 la 50 ile gitmesi gereken yerde 80 le gitmek.
    Neymiş görebildiğin kadar gideceksin.
    Ne oldu göremedin.Neden göremedin.Tarama yapmıyordun ki.
    O anda egzostun çıkarttığı seste idi bilinç altın.
    Ne oldu bir İNSAN öldü.
    Neden öldü.
    Biri adrenalini tavan yapmak istediği için öldü.
    Neden öldü
    Bilinçsiz sürücü yüzünden öldü.

Kim ne dersi çıkaracak burdan.
    Benim çıkarttığım ders belli ben farkındayım.Ben bu ve buna benzer kazaların olacağını hep söylüyorum.
    Ben ve bir çok dostum diyor ki;
    MOTOSİKLET EFENDİ İŞDİR
    Bilinç yoksa BİNMEYECEKSİN.Bu kadar basit.
    Sırf adrenalin için değer mi bir cana kıymaya.Değer kendi canını yakmaya.

Ders çıkartmayacak hala birileri.Hatta çoğunluğu.Hayat kaldığı yerden devam edecek.Hala ve ısrarla bu işin şakası olmadığını inatla anlamayacak.
    Anlamacak bu işin bu kadar basit olmadığını.Anlamayacak eğitimi anlamayacak limitini haddini.Anlamayacak inatla 10 saniye ilerisini görmeden gitmenin ne demek olduğunu.

Anlamamak için çok çaba sarfedecek.
    Aslında azcık çaba ile anlamak o kadar basit ki.

Her zaman dediğim ve diyeceğim gibi maalesef çoğunluğumuz BASİTİZ.

Çok azımız bunu anlayacak kalitede.
    Üzgünüm.30 yılda ben ancak bunu anlayabildim
    Umarım birileride bunu anlarda yollarda kendimizi yada başka hayatları telef etmeden farkına varır kaliteyi yükseltiriz.

13. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşlar butür olaylar ne ilk ne de son olacak...Ülkemizde maalesef sürücülerin çoğu bilinçsiz olduğu gibi,yayalar da bilinçsiz...Bunu hep göz önünde tutmak ve buna göre davranmak lazım....Başımdan geçen olayları say say bitmez,ki eminim sizin başınızdan da geçmiştir ve geçecektir....Ülkemizde motorsikleti bir taşıt olarak diğer sürücülerin çoğu görmedikleri gibi,yayalar da görmüyorlar...Hemen durabilir veya çarpsa da bana birşey olmaz mantığı ile hareket ediyorlar,ama gerçek öyle değil,olan herkese oluyor...1-2 ay önce yaşlı adamın biri gözüme baka baka nazire yapar gibi kendisine 2-3 metre kala aniden yola fırladı,Allahtan yavaş gidiyordum ve beni gördüğünü bildiğim için böyle birşey yapıcağını beklemiyordum yine de yavaşlamıştım,ama yaptı işte,ona rağmen durabilmek için ak ile karayı seçtim(gerisi mağlum aç ağızını kapat gözünü ama ne fayda)...Araç sürücüleri de öyle,kavşaklarda yaklaştığını göre göre ve gözüne baka baka yola çıkabiliyorlar....Yoğun trafikte konvoy halinde giderken arkamdaki sürücü sol şeritte ne işin var,sağ şeritten gitsene bile dediği oldu,(sağ şerit te dolu, geçsem 2 metre ilerlemiş olucak sadece),hala adamın ağızını burnunu nasıl dağıtmadım diye düşünür dururum, o anda böyle bir soru gelebileceği hiç aklımın ucundan bile geçmemişti, ama mantık öyle çalışıyor adamda maalesef...Bunları değiştiremeyeceğimiz için bunuları göz önünde tutarak motorsiklet kullanmakta fayda var arkadaşlar....Trafikte biz kendimizi düşünmez ve korumaz isek kimse bizi düşünüp korumıycak bu gerçeği hiçbir zaman unutmıyalım...

14. Huseyin.Guler

Huseyin.Guler Üye

Diğer sürücülerin motosiklet nefretine dair çok şey duyuyorum gerçekten. Hatta bir arkadaşım Bakırköy'den dolmuşla Taksim'e giderken şoförün yan şeritte giden kuryeye bir avuç bozuk para attığına şahit olduğunu söylemişti. Bu nasıl bir nefrettir anlayamadım ve hangi eğitim bu hayvanlığı giderebilir?

15. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    her iki taraf içinde üzücü bir haber..vefat eden kişiye Allah rahmet eylesin.Diğerine de acil şifalar..

16. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Başka bir forumdan alıntı.
    Mesajlara dikkat edin.
    kazayi yapan ne yazik ki arkadasim ismi fatih alah koruduki hayatta suanda hastanede tedavisi dewam ediyor ayrica habrde gectigi gbi itu ogrenciside degildir..

Ve bakın kaza yapan neler yapmış.
    Sen hernekadar rahmetlı dayımıza bır bassaglıgını cok gorsende ben oncelıkle arkadasının durumu ıcın gecmıs olsun demek ıstıyorum.Ne guzel demıssın Allah koruduki hayatta ama bizim dayımıza Allah rahmet eyledi kim yüzünden!!! senin arkadasın yüzünden sakın onu korumaya kalma bız olay yerındekı gorgu tanıklarıylada konustuk kamera kayıtlarındada olay ortada arkadasın Minibüs caddesinde ogle trafıgının oldugu saatlerde makınayı kafaya alıyor kontrolu kaybedıyor ve tek sucu karsıdan karsıya gecmek olan zavallı bır insanın yasam hakkını elınden alıyor.Senın arkadasının bır aılesı vardı cok uzulduler degılmı ama bılıyormusun bızım dayımızında bakmakla yukumlu oldugu bır aılesı ve cocukları vardı.Arkadasın amelıyatını oldu doktor gozetımınde ortalama 2 ay ıcınde normal hayatına donecek ya dıger taraf onlar ne durumda bılıyormusun!!!

Arkadasının okulunu ve adını duzeltmeden once arkadasının ne kadar hatalı oldugunu onceden gorup keşke onun bızlerın ustune basa basa haykırıp ogretmeye çalıştıgımız dogru ve bılınclı kullanıcı olmasını saglayabılseydın,ona mademkı bu kadar deger verıyordun yolların pist olmadıgını akrobatık hareketlerın pistlerde, yaya ve araç trafıgıne kapalı alanlarda yapılması gerektıgını ogretebılseydın keşke...

Ne demiştim ben.
    Motosiklet kullanmak efendi işdir diye.Trafiğe açık alanda tek teker yapmak ne mana.Ne kadar salak olduğunu mu göstermek istiyordun buyur tescil ettin aptallığını salaklığı.Ve vicdanın ne kadar rahattır şimdi.Bir cana kıydın artık şanla şerefle yaşarsın ömür boyu.Motosikletle bir can aldın.Tebrikler.

17. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

senol hocam, bende sunu diyom, racede efendiyim diyen yalan konuşur,ilk başlarken racede efendilik olur korkudan az eller motora alışınca efendilik rafa kaldırılır,bu eleştirim her race kullanan için deyil ama çogunluk bu bahsettigim alanın içinde,efendiligi rafa kaldıranların

18. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Bu yazdığımı artık hep copy-past yapıyorum:

Motorsiklet efendi işidir,markası ve modeli ne olursa olsun...!!! Bunu sakın ama sakın unutmayın,unutanlar ya bin pişman oluyor yada aileleri perişan oluyor...Ben bukadarını söylüyorum...Son karar sizin...!!!

19. Rumuzsuz

Rumuzsuz Misafir

İyi günler Öncelikle, Ben bu Haberi ararkan Bu Konuya Gözüm takıldı,
    Öylesine Üye oldum Yazmak için Forum kurallarını Bilmiyorsam Kusura Bakmayın.

Konuda İsmi Geçen Fatih Çakıcı Dayımın Oğludur.
    Ve Haberi Anneannem bize telefondan Bildirdi, Ben Tam Bilmiyorum dün öğrendik.
    Ama Bu Olayı Duyunca Çok Çok Üzüldüm, Sonuçta Yiyenim. Benimde Başıma Birşey gelse
    Üzülürler. Yalnız Uzak Şehirlerdeyiz Pek görüşme İmkanı Bulamıyorduk Çok uzun Süredir.

İşte Annem Dayımı Aramış, hâlâ Bitkisel Hayattaymış, Durumu Çok ağırmış.

Şöyle bir Yazılan mesajlara baktım Sitenizde, evet Fatih çakıcı isimli üye Odur.
    Kendileri Bağdat caddesindelerdi Çünkü.Hayvanat mağazaları vardı. Resimdende Tanıdım Biraz. Yalnız Duyduğum kadarı İle, Daha Öncede Çok Trafik kazası geçirmişti.

Burdan Duymasada Beni Çok geçmiş olsun Diyorum, Umarım aramıza, aranıza Döner.
    Umarım Allah Yardımcıları Olur, Fatih Abime Allahtan Acil şifalar.
    İnşallah eski Sağlığına Kavuşur Allah Ailesine Bağışlasın.

Bu Arada Ben motorsiklet Kullanmıyorum Ama Bütün motorsiklet kullananlara Yazıyorum Bunu, 2 Teker Üstünde gidiyorsunuz, ne kadar Bakım yaptırsanız ne kadar aracınız Sağlam Olsada, Bir Taş Veya Başka bir engelle Kaza Yapmanız an Meselesi, Lütfen Boş yerlerde Sürün Boş yerlerde Hız Adrenalin yapacaksanız Yapın. Bildiğimiz Gibi İstanbul çok kalabalık ve Caddeleri Dar Bir Şehir vede Çok tehlikeli.Bana Sorarsanız Normal Araba Kullanırsanız Daha Güvenli.
    Yakınlarınızı,İlerde Yaşayacağınız Günleri, Veya Kaza Yaptıkdan Sonra İstenmeyen Sonuçlar çıkmasını, veya Kazayla öldürdüğünüz veya Sakat bıraktığınız insanları düşünün.
    Biraz Daha Dikkatli Olun, Yol boş Diye Fazla Hızlı Gitmeyin, Mümkünse Boş Yerlerde Sürün.

Örnek Burdaki Kaza Yapan Fatih Çakıcı Arkadaşınızı Düşünün.

İyi günler iyi Akşamlar iyi forumlar.

Şenol SEL bunu beğendi.
  20. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Keşke Fatih kardeşim de bunu zamanında idrak edebilseydi.Geçmiş olsun.
    Motosiklet tehlikeli değildir.
    Bizler düşünceleriniz bilgisizliğimiz bilinçsizliğimiz tehlikelidr.Keza bu bilgisizlikle bilinçsizlikle otomobil de kullansak aynı şeydir.
    Bu yüzden ben 31 yıldır sadece motosiklet kullanan bir kişi olarak derim ki;
    Bilinç daha fazla bilinç.Bilgiyi Çin'de dahi olsa alalım.Eğitim alalım.Ben bunca yıllık araştırmalarımın sonucunda diyorum ki;
    Türkiye'de araç kullanan toplam nüfusun %95 gibi korkunç bir rakkamı eğitimsiz.
    Bu rakkamlar diğer ülkelerde daha az.Ama biz herşeyi biliriz ama lafta.
    Pratikte bir şey bilmeyiz.Herşeyi hafife alırız basittir bizim için.
    Bu yüzden derim ki ben Otomobille kaza yapanlar için sorun yok.Amam motosikletle kaza yaptınız mı suçlu hemen motosiklet olur.Bu yanlıştır.
    Oto ile otobusle kamyonla kaza yaparsanız sorun yok.Kaza sonrası hiç bir aile ferdi oto ve diğer 4 teker araçlar tehlikelidir diye feryat figan etmezler.Ama motosiklet kazası olunca tüm aile fertleri Motosiklet tehlikeli diye feryata figana çıkarlar.
    Tehlikeli olan BİZLERİZ.Kabul edelim.
    BİLİNÇSİZLİĞİMİZ BİLGİSİZLİĞİMİZ dir.Bunu kabul etmeye MECBURUZ.

uguripek ve Eren Göksel bunu beğendi.