Kafam çok karıştı Lütfen yardımcı olun arkadaşlar

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında PREDATOR tarafından paylaşıldı.

1. PREDATOR

PREDATOR Yeni Üye

Öncelikle böyle zengin bir forumun içine girince aradığınızı bulmak gerçekten güçleşiyor emeği geçen herkese teşekkür ediyorum...

Motosiklet almaya karar verdim ancak etraftan farklı farklı kulaktan dolma bilgiler almaktayım. Kimisi Çin malı motorları yabana atma diyor,kimisi Çin malı alırsan sanayi sanayi gezersin diyor.

Motosiklet için ayıracağım bütçe sınırı 3,5 milyar ve ne yapacağımı bilmiyorum çünkü bu konularla ilgili hiç bir deneyimim yok. beğendiğim tek motor Honda SES 150 Dylan ancak 5 küsür milyar fiyat verdiler ve beni aştı.

Alacağım motorla en azından 100 Km yol yapabilmeliyim,beni tamirci tamirci süründürmesini istemem ve 150 CC lik alabilirmiyim bu paraya bilmiyorum ayrıca hız merakım yok sadece scooter tarzı istiyorum. Tavsiyeleriniz çok çok önemli...Bana lütfen Marka tavsiyesinde bulunun,Çin malı istemiyorum ... Kolay gelsin

ulas bunu beğendi.
  2. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Merhaba öncelikle forum sitemize hoş geldiniz...

Honda Dylan iyi bir tercih ama sanırım sizin bütçeye uymuyor. Ben sizin yerinizde olsaydım 3.5 milyara ikinci el temiz bir dylan alırdım. Bir çok satan arkadaş var. Hatta ilgili bölüme bir topic açarsanız size satmak isteyenler ulaşabilir. O fiyatlara alınabilecek en iyi motosiklet diye düşünüyorum...

PREDATOR bunu beğendi.
  3. PREDATOR

PREDATOR Yeni Üye

Çok teşekkürler bunuda dikkate alacağım,peki Bu fiyata istediğim özellikleri içeren Çin malı hariç motorlar varmıdır?

4. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Tabiki vardır. Yamaha modellerine de bakmanızı öneririm. 150 cc bir çok seçenek var ama hemen satıp dönüşüm alabileceğiniz 3.5 fiyata Honda Dylan iyi bir seçenek gibi geliyor.

5. pelin

pelin Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Öncelikle aramıza hoş geldiniz.

150 CC sınıfında Dylan benim kısa bir araştırmama göre iyi bir seçenek. Ulaş Bey'in dediği gibi de ikinci el almanız daha mantıklı gibi gözüküyor.

6. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    bende çinmalı motr kullanıcısı olarak çinmallarından uzakdurmanızda fayda görüyorum hertarafından sesgeliyor insanı deli ediyor dylan güzelmotor ama kymco markasınıda övüyorlar hatta formmumuzda gecende bir arkadasımız övgüyle bahsetmişti kymco motorundan bunuda degerlendirin ama honda hayatonda unutmayın

7. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Kymco 125 ve 250 var,Tayvan malıdır ve işçiliği filan çok kaliteli... Sahibinden.com'a bir bak... Temiz bir 2 el bulursan al derim....;)

8. Dr_Wiktor

Dr_Wiktor Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    kardeş sen şimdi scootr alacan bu yaz binecen ondan sonra diyeceksinki bu bana yetmiyor
    en iyisi o parayla sıfır bir yamaha ybr 125 al sen direk olya başla ama dersen ben scootr ısracıyım ulaş hocama katılıyorum 2.ci el alman lazım bütcene göre hareket et

9. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Valla benim ki de scooter ama bana yetiyo...:)

10. Dr_Wiktor

Dr_Wiktor Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Ama Abi Seninkisi Scootr Larin Babsi Oluyorrrrr...:)

11. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    öyle scooter baştacı abi tambenlik burdan gezegeze tabzona ordan uzungöl sümela manstırı karaca magraları ayder kaplıcaları tam o makineyle gezilecekyerler abi alınca saglambişey senide getirmek isterim metinabi tabi gelmek isteyen bütün moto tr cileri

12. Ferhat Taskın

Ferhat Taskın Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    bencede yamaha ybr 125 derim kullandım biliyorum tafsiye edebilirim
    ancak scooter tarzı düşünüyorsan ve kafana koyduysan ulaş arkadaşa katılıyorum..
    ama mantıklısı yamaha ybr 125 sıfır km.