Kağıthane'den selamlar..

Konu, 'İstanbul Avrupa Yakası' kısmında PaNDeRMoS tarafından paylaşıldı.

1. PaNDeRMoS

PaNDeRMoS Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhaba değerli motosikletforum üyeleri,

Ben Fatih İstanbul Kağıthane'de ikamet etmekteyim. İstanbulda daha yeniyim iş-güç dolayısıyla daha geleli 3 ay oldu. Aslen Bursalıyım. Aile Bandırma'da yaşıyor.
    25 yaşındayım, dedemin mobiletiyle 6 yaşından beri başlayan motor sevdam var. En büyük hayalimde güzel bir motor sahibi olup gezilere katılmak, hatta bir dünya turu yapmak.

Şuan bekarım ama mayıs ayının 18'inde dünya evine giriyorum. Düğünden sonra bir motor alma düşüncem var ama öncelik ehliyet onuda 1-2 ay içerisinde hallederim..
    Hazır konusuda açılmışken 3500 TL limitim var. Aslında daha fazlada var ama nişanlımın baskısı nedeniyle çıkamıyorum. Bu fiyata bana motor önerisi yaparsanız sevinirim.
    Daha önce mobylette, java,mz,planet,mondial 100 kh, mondial 150 zat, honda cbf 250,yamaha 660 TENERE (çok kısa süre kullandım beceremedim) kullanmışlığım var.
    Daha çok artçımla birlikte hafta sonları kısa geziler yapabileceğim( tekirdağ-istanbul, istanbul-bursa-bandırma) sizlerle gezilere katılabileceğim motor önerisi istiyorum.
    Yardımcı olursanız sevinirim..

2. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Selam
    Size herkes muhtemelen ybr125 diyecektir. Ancak limitiniz çok az. O fiyatlara o mesafeleri sizi sorunsuz götürecek motor zor gözüküyor. Kıyafetler ve korumalar için ne kadar bütçeniz var?

PaNDeRMoS bunu beğendi.
  3. PaNDeRMoS

PaNDeRMoS Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhaba , o fiyatlara bütçem var fakat nişanlımın motoru sevmesinden sonra artacaktır. Acaba diyorum o fiyatlara Regal-Raptor, kanuni tiger 250 tarzları işimi görmez mi . Zaten sıfır olarak düşünmüyorum. Bakımlı 2. ellerde mevcut.. Çok fazla binilmeyecek sadece hafta sonları kısa geziler olabilir. Ayda birde tekirdağ-İstanbul yaparım. Koruma olarak kendime ait montum airoh kaskım mevcut. Dizlik,eldiven vs alacağım Nişanlımada kendimede bütcem 1000 TL civarında

4. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Regal raptoru bilmiyorum. Memnun olanlar var. Ama kanuni tiger konusunda emin değilim. Çok da bilgim yok. Siz yine de 125-150cc bilindik marka commuterler üzerinde durun. İkinci motorunuz daha iyi olur. Ayrıca koruma bütçeniz çok az...

goksel ozdogru bunu beğendi.
  5. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    aramıza hoşgeldiniz, keyifli forumlar.
    korumada birşey demek zor limitlerin ucu açık.
    benim bildiğim kadar Regal Raptor ile 40.000 km yol yapanlar var ama sonuçta bir çinli. aslında Japon makinalardan şaşmamak lazım, hem satarkende sıkıntı çıkarmaz. YBR 125 ya da CBF 150 önerebilirim. tabi biraz limitleri artırır.

PaNDeRMoS bunu beğendi.
  6. PaNDeRMoS

PaNDeRMoS Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Abi öncelikle teşekkür ederim.. Seninde motorun hayırlı olsun konuna baktım gerçekten çok harika duruyor:harika::harika: aman diyelim nazar değmesin. Benimde aklımda cbf150 var aslında yada bir tanıdıgımda 4000 TLye sattığı cbf 250 si var daha önce Bandırma-İzmir yapmışlığım olan bir motor türü. Zorlayacağım kendisini :) Ama hep aklımda kalacak olan 2 tür var maxi scooter ve Enduro

7. PaNDeRMoS

PaNDeRMoS Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Tabiki japonların kalitesi farklı oluyor ama işte bütçeyi açığa çıkartamıyorum. Anca bunda anlaşabildik :) belki 2 gezdirince gezilere katılınca hoşuna giderde bi 7-8000 bütçeye 2. el birşeyler alırım.

8. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    aslında hırpalanmamış bir makinası varsa ucuz bile bu paraya, ama kuryeden çıkma olmasın dikkat
    birde bir bayanı ikna etme yolları bizim sitede de vardı sanırım, bir oku faydası olur belki ;).

9. PaNDeRMoS

PaNDeRMoS Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Abi ben çözdüm ;) heves ettireceksin alırım bi 125lik sonra yetişemem arkadaşlara onlar uzar gider :) - bende o motorlardan istiyorum dedimi tamam hayatım alırız olur :D

10. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Hos geldiniz oncelikle. Bende de 125 lik vardi ama hakkaten zor iluyor sehir disi gezilerde. Saolsun arkadaslar hep bana gore hareket ettiler ama gene de insan kendini rahat ve guvendw hissetmiyor.

11. PaNDeRMoS

PaNDeRMoS Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Hoşbulduk, 125'lik ve genelde artçım olacak gerçekten zor. Motor gider gitmesinede yorucu olur herhalde. Daha önce Cbf 250 motorum vardı gerçekten çok severek kullandım. Satmak zorunda kaldım. Şimdi bir kaç model arasında gidip geliyorum. Bakalım hayırlısı.