Kakava şenlikleri 24 mayıs'ta başlıyor

Konu, 'Marmara Bölgesi Gezi ve Turları' kısmında Onur Filiz tarafından paylaşıldı.

  1. Onur Filiz

    Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

    Kayıt:
    8 Ekim 2009
    Mesajlar:
    2.731
    Beğeniler:
    809
    Şehir:
    KIRKLARELİ/VİZE
    Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    arkadaşlar Kırklareli'nde düzenlenen kakava şenlikleri başlıyor umarım yolunuz bu tarafa düşer :) gerekli bilgiler bulunduğum ilçenin sitesinde mevcuttur bilgilerinize..

    Kırklareli Belediyesi tarafından bu yıl 20. düzenlenecek olan Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali 22-29 Mayıs 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

    Yapılacak olan 20. Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali’nin programı şu şekilde açıklandı
    * 22 Mayıs 2010 Cumartesi
    Standların Açılışı
    10.00 Duvar Resimleri Yarışması
    11.00 Satranç Turnuvası (Dostluk Evi)
    12.00 Karma Resim Sergisi-Resim Atölyesi (Show Düğün Salonu)
    12.30 Ressam Sevil Akay-Resim Sergisi Açılışı (Gar Binası)
    14.00 Gösteri Güreşi (Balaban Güreş Grubu) (Festival Alanı)
    Gece Konserleri ( Festival Alanı-Alternatif Sahne)
    20.00 Yağmur Aktürk-Kemal Budak(Pop)
    20.40 Sinyal Rec (Rap)
    21.20 Alaturka (Ramço)
    22.00 Flush Royal (Rap)
    22.40 Rezonans (Karışık)
    * 23 Mayıs 2010 Pazar
    10.30 Tavla Turnuvası (Show Düğün Salonu)
    12.00 Satranç Ödül Töreni (Dostluk evi)
    13.00-17.30 Briç Turnuvası ve Ödül Töreni (Kapalı Spor Salonu)
    17.00 Kırklareli Karması- Malko Tırnova Futbol Müsabakası ve Ödül töreni (Atatürk Stadı Çim Saha)
    Gece Konserleri (Festival Alanı-Alternatif Sahne)
    20.00 Magrep (Rock)
    20.40 MP Records (Rap)
    21.20 Nuvanda (Rock)
    22.00 Polemick (Rap)
    22.40 Hasan Öztürk-Semah Ekibi-Türkü
    * 24 Mayıs 2010 Pazartesi
    12.00 Hobby Club El Sanatları Sergisi(Show Düğün Salonu)
    15.00 Yeşil Belediyecilik Paneli- Dr. Müh. Sedat Özkol (İl Halk Kütüphanesi)
    17.00 Bocce Yarışmaları (HİS Kırklareli İl Temsilciliği) (Festival Alanı)
    18.00 Fotoğraf Sergisi Açılışı KIFSAD (Dostluk Evi)
    20.30 20.Yıl Kokteyli (Dostluk Evi)
    Gece Konserleri (Festival Alanı -Alternatif Sahne)
    21.00 46 Rules (Rap)
    21.30 Volkan Yılmaz
    22.00 4 AS
    22.30 Son Drock (Rock)
    23.00 Jerfi ve Amiral
    * 25 Mayıs 2010 Salı
    12.30 Mini Bilardo- Masa Tenisi-Badminton Yarışmaları (Gençlerbirliği Spor Kulübü Salonu) (HİS Kırklareli İl Temsilciliği)
    17.00 Yöresel Yemek Yarışması (Dostluk Evi) (KTSO Kadın Girişimciler Kurulu)
    18.00 Dostluk Evi Basketbol Turnuvası (Kapalı Spor Salonu Yanı) (Belediye Spor Kulübü)
    20.00 Kentimin Renkleri (Halk Müziği-Dans Gösterileri-Şiir Dinletisi) (Kültür Merkezi)
    * 26 Mayıs 2010 Çarşamba
    13.00-20.00 Göz Taraması ( Gar binası yanı )
    14.00-20.00 Solunum Fonksiyon Testi(Gar Binası Yanı)
    17.30 Panel (Sınav ve Çocuğumuz) Uzm. Dr. Berrin Ertepe (Show Düğün Salonu) (Tabipler Odası)
    18.00 Dostluk Evi Basketbol Turnuvası (Kapalı Spor Salonu Yanı) (Belediye Spor Kulübü)
    Gece Konserleri (Festival Alanı)
    20.00 Müzikalite
    20.40 Onur Oğuz Dans Gösterisi
    21.00 Band
    21.40 Onur Oğuz Dans Gösterisi
    22.00 İstasyon 39
    22.40 Onur Oğuz Dans Gösterisi
    23.00 Cezayir (s)
    * 27 Mayıs 2010 Perşembe
    Sinema Şöleni (Cine Plaza 27 Mayıs–03 Haziran)
    13.00-20.00 Göz Taraması (Gar binası yanı)
    14.00-20.00 Solunum Fonksiyon Testi (Gar binası yanı)
    17.30 Festival Korteji Karagöz Heykeline Çelenk Koyma-Belediye Bşk Konuşması
    18.30 Halk Oyunları Gösterileri-Kırklareli Belediyesi Halk Oyunları Ekibi-Kırklareli Roman Halk Dans Gösterileri- Suyun Ötesi Grubu Ritm Gösterisi- Loveç Majoret Grubu-Bulgaristan Belogradest Dilek Taşı Folklor Grubu (Vilayet Meydanı, Festival alanı)
    19.00 Festival Alanında Kakava Ateşinin Yakılması (Kırklareli Istranca Gençlik Doğa Sporları Kulübü katkıları ile) Ateş Dansı (Malko Tırnova Ateş Dans Grubu)
    Gece Konserleri (Festival Alanı)
    Balkanlardan Esintiler (Bulgaristan)
    20.30 Loveç Majoret Grubu
    21.00 Dans, Müzik ve Folklor Gösterileri (Malko Tırnova Folklor Ekibi)
    Dans Gösterisi
    22.00 Burgas National Orkestrası
    Dans Gösterisi
    23.00 Esil Duran ve Magiya Bale Dans Gösterisi (Bulgaristan Pop Müzik Sanatçısı)
    * 28 Mayıs 2010 Cuma
    13.00-20.00 Göz Taraması (Gar binası yanı)
    14.00-20.00 Solunum Fonksiyon Testi (Gar binası yanı)
    18.00-20.00 Şeker Taraması(Diyabet Cemiyeti)
    17.30 İ.Ö.Okullararası Futbol Turnuvası (Final) (Atatürk Stadı Suni Çim Saha)
    18.00 Dostluk Evi Basketbol Turnuvası (Kapalı Spor Salonu Yanı) (Belediye Spor Kulübü)
    Gece Konserleri (Festival Alanı)
    Sunucu: Melike Öcalan
    21.00 Marsis
    Dans Gösterisi
    22.00 Gökhan Tepe
    Dans Gösterisi
    23.00 Zerrin Özer
    * 29 Mayıs 2010 Cumartesi
    13.00-20.00 Göz Taraması ( Gar binası yanı )
    14.00-20.00 Solunum Fonksiyon Testi ( Gar binası yanı )
    18.00-20.00 Şeker Taraması(Diyabet Cemiyeti)
    13.00 KIRKSEDER Şiir Dinletisi (Ahmet Cevdet Paşa Parkı Paşa Cafe )
    14.00-15.30 Duathlon ve Ödül Töreni(Istranca Gençlik Doğa Sporları Kulübü)
    17.00 Bisikletli Denge Yarışması (KDOSK ve HİS katkılarıyla) (Kapalı Spor Salonu Yanı)
    17.00 En Güzel Boyacı Sandığı Finali (Stad girişi)
    18.00 Dostluk Evi Basketbol Turnuvası (Kapalı Spor Salonu Yanı)(Belediye Spor Kulübü)
    Gece Konserleri (Festival Alanı)
    Sunucu: Melike Öcalan
    21.00 Balkan Messenger (Nedim Nalbantoğlu)
    Dans Gösterisi
    22.00 Pinhani
    Dans Gösterisi
    23.00 Sıla