Kalıcı bir motor mu!!! :)

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Sabit Can tarafından paylaşıldı.

1. Sabit Can

Sabit Can Yeni Üye

Arkadaşlar ehliyetimi yeni aldım.Yalnız tecrübem çok az.bunda bi 8-9 yıl sonra tam anlamıyla bi racing alma gibi bir düşüncem var.ama ondan önce bana 4,5 yıl yetebilecek, görünümü fazla kaba olmayan bir motor lazım,(öğrenci adama uygun).4000-en fazla 5000 tl verebilirim.ama 4000 olsa daha iyi olur.yardımlarınızı bekliyorum.iyi forumlar :)

2. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Sabit can kardes forum kuralları gereği kendını tanıtan bır basklık acmıssındır ılgılı bolume ınsallah actıgını varsayarak sana honda cbf 150 tavsıye edıyorum senı tam anlamıyla eğitecek bır motosıklet ayrıca yakıtı kalıtesıde tartısılmaz cbf 150 dısında honda cbr125 veya yamaha ybr 125 tavsıye edebılırım 3500 lıraya bu motorların temızını bulabılırsın ikinci el üste artan paranlada ful koruma ekıpmanlarını (kask eldıven dızlık korumalı mont korumalı çizme bot veya ayakkabı) almanı tavsıye ederım...

3. Sabit Can

Sabit Can Yeni Üye

Ybr nin yeni kasası ybr 125 esd var.eski kasalardan daha şık.onu beğenmiştim ama? ybr cbf arasında kaldım :confused: :) ( bu arada daha önceden üyeyim buraya kardeş :)

4. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Benım de tavsıyem ybr 125 ıle cbf 150 olur bırazdaha şekıl goruntusu olsun dersen cbr 125 deolabılır ama en ıyısı ybr ile cbf

5. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    hee bu arada tvs apache lerıde bu aralar cok ovuyolar arastır ıstersen :)

6. Sabit Can

Sabit Can Yeni Üye

valla işte ybr cbf arasında kaldım :)

7. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Kardeş uzun yol merakın varsa biraz daha hız istiyosan rüzgara karşı cbf 150 derim ben hala biniyorum ekrem kardesımle uzun yolada gıttık hanı onunkini kötülemek gibi olmasın cok temız guzel acılmıs bır motoru var ama cc farkı heryerde oynuyo tabı gecıosun herturlu ybr leri:D ve buna ragmen yakıtta aynı 125 cc ıle cbr 125 yandan cok sekıl bı motor karızma ama onden bakınca cubuk gibi duruyor:) zevkler renkler tartısılmaz tabi benim nacizane fikirlerim bunlar karar senin kardeş:D

8. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Kanki ben baya araştırdım tvs apache 150, cbf 150 yede ybr 125 ede sadece hız bakımından 10 basar...Ancak diğer farktörlere bakacak olursak şöyle bir kıyaslama yapabilirim aklımda kaldığı kadarı ile...

-TVS de ybr ve cbf e göre vibrasyon kat kat fazla hat safada dıyebılırım..
    -TVS nin Servis ağı yedek parça olayı bizim cbf ve ybr gibi ucuz ve yaygın..
    -Yakıt tüketimi ybr ve cbf den fazla ama bastınmı uzuyor beygır farkı bayağı var düzde hiç kasmadan 130 goruyosun...
    -Bizim ybr ve cbf e gore daha dolgun bi motor 250 lık gbı duruyor dısardan bakınca..