kanuni hakkında yardım lutfen

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında hidayet tarafından paylaşıldı.

1. hidayet

hidayet Yeni Üye

selam arkadaşlar ilk olarak ilginize teşekkür etmek le konuya başlıyorum yaklaşık olarak bir haftadır calıştırmadığım ama son olarak sağlam bıraktığım kanuni tiger 250 marka ve model motorumu 26 eylülde işim olduğu için marşa bastım ve calıştırdım ama oda ne motor tekleyerek calışıyor neyse buji yada karbüratör de su falan vardır uğraşmaya zamanım yok iyi kötü bööle devam ediimde yoda atar suyu düzelir heral ama olmadı yolda koyacak sanki beni iş şimdilik dursun doooğru servisin yolunu tuttum buji değiştir olmadı kabüratör temizle olmadı servisin cevabı heralde beyin arıza yapmış nasıl olur benbu motoru sağlam park ettim hem nasıl heralde emin değilmisiniz efendim serviste başka beyin yokmuş deneyemiyormuş ee ne olacak sanayii sitesinde satılıyormuş birtane alıp gelecekmişim deneyceklermiş (iide ya olmazsa?) yok canım heralde olurmuş beyin fiyatı 128 ytl tabii bu bizim cepten cıkacak ben bu beyin arızasının garantiye girip girmediğini sordum heralde girer dediler ee neyapacağız garanti belgemi istediler tmm ben evden alıp geliim vel asıl getirdim tabii servis sahibi nete girdi ve raporu yazdı nezaman sonuç gelir efendim şirket bayram tatiline girmiş 11 gün cevap bekliyeceğiz sonrasında garantiye giriyorsa parçayı beklicez sonrasında olup omıyacağındanda emin değiliz ha bu barada garantiye girmzse fiyat 152 ytl oluverdi vel asıl bayram arası vasıtasız kaldık onamı yanarsın garantiye girip gimiyeceği belli değil onamı yoksa sounun ordan olduğuna bile emin değiliz yoksa onamı yanarsın yaa arkadaşlar haklarım ne dir ne değildidir bu konuda bilgisi olan bana bir yardımcı olsun yaa ha bu arada ilk sorunum bu değil kanuni ile motorumu sıfır aldım ilktoplamasını yaptırdım anah oda ney arka amartisör yağ boşaltıyor hemen servise gittim ve rapor tutturdum yaklaşık iki ay sonra gelen cevap ne olsa amartisörler garanti kapsamına girmiyormuş yaa ben bunu aldığım gün bozuk cıktı nasıl garantiye girmez vay efendim polis motorlarıda yaşamış aynı sorunu amartisörlerden ama garantiye girmemiş devlet bile kendisi değiştirmiş değilki ben benimde cepten değiştirmem gerekiyormuş neyse asıl konuya dönelim arkadaşlar bu servisler bu tip parçaları elinde bir yedeğini bulundurmak zorunda değilmi yardım lütfennn:confused::(:confused:

Turgay bunu beğendi.
  2. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Hidayet kardeşim,maalesef aynı cevabı verecem,garantiyi filan unut,iyi bir usta bul ve motorunu ona götür,yoksa daha çoooooook beklersin... Amortisör olayı da tamamen yalan...Bu sadece senin sorunun değil,bütün Kanuni kullanıcıları şikayetçi...Ya dava açarsın yada iyi bir usta bulursun,başka çare yok maalesef...

3. Bozkurthakan

Bozkurthakan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Harley Davidson
    Hidayet Kardeşim bana bulunduğun yerin adresini özelden gönder.Gittiğin servisin telefon numarasını ve adresini gönder.
    Anne tarafım Kanuni motosikletlerinin sahibidir.Mefaret KANUNİ.Şu an Kuralkanlarla ortağız. Kuralkanların reklamı seni yanıltmasın.
    Biz bu bisikletçilikten gelme zavallı yaratıklardan bıktık ama presiyerlerimiz hala motordan anlamayan insanlara servislik veriyor.Tabii ki bu parçanın onda olması gerekiyor.
    Benimle vakit kaybetmeden iletişime geçersen sana yardımcı olurum.Eğer ki iddian kesinleşirse bu herif kim ise servis lisansını elinden bizzat alacağım.1927'den beri biz bu işi yapıyoruz böyle şeylerde bizde acıma olmaz.Zaten milletimiz motosiklet konusunda bilinçsiz,bunlar da tuz biber oluyor
    Mesajını bekliyorum...

(Eğer böyle problemleri sorunları olan kardeşlerim olursa da yardımcı olurum.Bunun dışında bulamadığınız,edinemediğiniz yedek parçalar olursa kargo ile istenilen yere gönderebilirim.)

4. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşım ne yazıkki garanti Fabrikasyon hataları karşılar. amortisörlerin girmemesi gayet doğal. bununda sebebi sıfır km vasıtalar fabrikada test sürüşlerine ve bir çok noktadan kalite kontrollerine girerler. burada bir aksaklık görülürse duruma göre ya o aksaklık giderilir yada o vasıta hurdaya ayrılır. ancak sen aldığınd abu tarz bir problem yaşadıysan bu bir hatadır ve seni bağlamaz değiştirlmesi gerekir tabi bunu ispat etmen lazım. yol yaptığın için bu çok zor. bir diğeri ise yedek parça sorun. arkadaşım bir vasıtanın ithalatçısı yada üreticisi yasalarımıza göre en az 10 yıl boyunca sana yedek parça sağlamak zorundadır. Ancak bir yetkili servisin elinde mesela senin dediğin beyin benim anladığım kadarıyla motorun karbüratörlü ve olsa olsa ateşleme ecu sudur bu parça kolay arıza çıkarmadığından bu ve bunun gibi zor satılan parçaları stoklarında tutma gibi bir yükümlülükleri yok. honda da dahi örneğin arife gününde yırtılan emme manifolt hortumunu bulamadım. taa bayram sonuna attılar ve mecburen eski ford 26 m radyatör alt hortumunu kullanarak bu parçayı uydurdum kullanıyorum. ancak yanlış hatırlamıyorsam bu 10 yıl içerisinde istediğin tüm parçaları 20 iş gününde temin etme zorunlulukları var.

5. suhank

suhank Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    bozkurt hakan kardeşim bende tiger almak istiyorum ama hgidayetinki gibi bir çok sorun okudum nette acı ama gerçek sence ne yapmalıyım???

6. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    2000-4500 ytl arası chopper olsun, sağlam olsun bana sorun çıkarmasın diyorsan, İşçiliğinin sağlamlığıyla ön plana çıkan Regal Raptor'ları bir incele. Tavsiye ediyorum ben kullanıyorum zaten bana da Hakan kardeşim tavsiye etmişti, gerçekten sağlam bir motor. ;)

Durduk yere arıza yaşamıyorsun, basıyorsun marşa çalışıyor, sesi gerçekten iyi ve tok. Çekiş gücü kendini yüksek oranda hissettiriyor. 250 cc'lik güzel bir alet.

7. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    Bir de siz kullanıcılara tavsiyem Belli başlı markalar var (japon markalar), bu markaların dışında bir motor alıyorsanız verdikleri garanti belgelerine çok da güvenmeyin. Bu iş ne kadar ekmek o kadar köfte işi ise, adam zaten 3 kuruşa motor imal edip satıyor, bide bedava garantisini karşılarsa ne kazanacak :) Şaka bir yana tekrarlıyorum çok da güvenilir değil o garanti belgeleri ;)

Saygılar