kanuni racer 200 yardımmm...

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Bilal Taşkın tarafından paylaşıldı.

1. Bilal Taşkın

Bilal Taşkın Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    selam arkadaslar ismim bilal aranızda yeniyim daha ehliyetimi yeni aldım yasım 22 biraz gec kalmıs bi motosiklet tutkusu ama oldukca hevesim var ve racing hastasıyım.racingten once enduro tarzlarla basla diyen cok tandıgım oldu ama sizinde affınıza sıgınaraktan racingle baslamk istedigimi dusunuyorum.ayrıca sunu da soylemek istiyorum hız tutkum değil motor tutkum var yanii yerine gore hızı sekli zerafeti bunlara asık biriyim. hız delisi biri değilim.

sorunum ilk baslangıc olarak yamaha yzf r125 lere baktım ama motor cok guzel ve pahalı o motoru alırsam saga sole dusurup acemiligimden pert edecegimi dusunuyorum.o yuzden simdilik perte cıksada icim yanmıcak bana motor kullanmasını ogretecek bi motor arıyorum sonraki hedefim belli zaten kesinlikle yamaha yzf.

baslangıc icin cbr dusundum en bastan ama yakından motoru gorup uzeine binmemle birlikte cbr benim için tam bir hayal kırıklıgı oldu.ustelik fiyatı da hatrı sayılır bi fiyat.

simdi bitane 2009 kasa kanuni racer 200 buldum acil satmak zorunda kalmıs adam uzun yola da cıkmıs bi iki sefer sorunsuz motor simdiilk. kanuni hakkında onyargılar forumlarda oldukca fazla.

ama okuduguma gore kanuni eski modellerinde olan yusek hızda titreme gidon agırlıgı gibi sorunlardan son yıllarda kurtulmus ve sorunu cozmus.

sorum siz bu konuda ne dusunuyorsunuz.motoru bilenler ama lutfen sadece bilenler yorumlasın. kanuni isminin iticiligini sevmeyp hoşlanmayanlasr değil.

yorumlkarınız için simdiden teşekkur ederim.

2. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

Bilal hoşgeldin forumada aynı konuyu tekrar açmışsın,yönetiçi polis arkadaşımız ne demiş,kendini tanıtan bir konu açman gerektigini söylemiş sen kapanan konunun aynısını tekradan acıyon,yapacagın merhabayla başlayan yeni bir konu açıp işini,yaşını motosiklet deneyimini hangi ilde yaşadıgını v.s biraz daha detayıyla acıklaman gerekiyo daha sonra yukardaki sorularına cevap verme şansımız olsun ayrıca nik yerine ad soyad kullanılıyor, gerekli llinklerde bu düzenlemeyide yapman gerekir,sanırım anlaşıldı,gerekli linkler aşagıda mevcut

http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=1436

http://www.motosikletforum.com/forumdisplay.php?f=21

3. Bilal Taşkın

Bilal Taşkın Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    gereken yapıldı arkadaslar ozurlerimi iletirim.

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben kullandım.Adı race ama kendisi race olmayan sadece race hevesi olanların adıyla onu almasını sağlayan bir motor.
    Yamaha ybr 125 cc den daha fazla titreşimi var.Benim kullandığım test ettiğim model 2009 modeldi.8 bin devirden sonra bariz bir titreşim mevcut ve aynalardan arkayı görmek titreşimden dolayı ciddi zorlaşıyor.

Motor Tipi: Tek Silindir 4 Zamanlı
    Motor Hacmi: 193 cm3
    Motor Çapı: 63 x 62 mm
    Motor Sıkıştırma: 9,0:1
    Motor Soğutma: Hava soğutmalı
    Maksimum Güç: 12,44 HP/6750 d/d dev/dk
    Aktarma: Zincir
    Şanzıman: 5 Vites
    Ateşleme: CDI
    Çalıştırma: Elektrik / Pedal
    Uzunluk: 2060
    Genişlik: 715
    Yükseklik: 1180
    Aks Arası: 1385
    Sele Yüksekliği: 775
    Ağırlık: 143 kg
    Depo: 13 Litre
    Ortalama Yakıt Tüketimi: 3,6 lt
    Ön Süspansiyon: Teleskopik
    Arka Süspansiyon: Helezonik yaylı mono amortisör
    Ön Fren: Disk
    Arka Fren: Tambur
    Ön Lastik: 90 / 90 - 18 TUBELESS
    Arka Lastik: 130 / 70 - 18 TUBELESS

Ön lastik ebadları ybr 125 ile aynı.
    200 cc ve 125 cc ybr ile aynı bg gücüne sahip ama ybr den çok daha fazla benzin harcıyor.
    Kalite tabbiyatıyla yamaha ile bir olması beklenemez.

5. Bilal Taşkın

Bilal Taşkın Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    zaten simdilik perte cıkartıp ucuzdan motoru ogrenmek istiyorum abi.hız delisi biri değilim daha once dedigim gibi. simdi ii bi 125 alıp da ziyan etmek isteimyorum.

6. Tolga Can

Tolga Can Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Söylendiği gibi görüntüsü racer kendisi değil.
    Benim 125 cc kenbo bile daha racer bir haldeydi. :)
    Hız delisi değilim, Görüntüye de önem veririm diyorsan al.
    Fiyatı çok uygun, hatta ikinci elleri daha da uygun.
    Bende racer 200 / 2008 model sahibiyim. 375 km deyim. şimdilik bir sorun yok.
    Motor trafikte 2 haftalık, dün en uzun mesafemi yaptım. Şehir dışına çıktım. 100 km.
    Sahile baktım geri geldim. Sizler için uzun yol sayılmaz ama o sıcakta daha da fazla yapasım gelmedi. Yolların km.lerce harfiyatlı oluşu, yolu tek gidiş gelişe düşürmeleri, 80 ile giderken bile araçların tampona kadar yanaşması (artık nereye kaçacaksam tek yolda) Sağ uçurum soldan diğer araçlar geliyor. Aşırı rüzgarda bardağı taşıran son damlaydı. Hızımı 40'a düşürüm. 1 mt'lik kendi oluşturduğum emniyet şeridinde tın tın evime vardım.
    O kadar ter içinde kalmışım ki 1 kg'lık mont olmuş 5 kg. Her yeri tuzdan beyazlamış.
    Anlayacağın iyi kilo vermişim. :)

dayanc bunu beğendi.