kanuni racer S -ile racer 200 farkı

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında sercan.dolu tarafından paylaşıldı.

1. sercan.dolu

sercan.dolu Yeni Üye

ben öğrenciyim ve fazla masraf çıkarmayacak yakıt tüketimi iyi ve spor görünümlü öğrenci bütcesine uygun motor almayı düşünüyorum motorlarla ilgili hiç bir bilgim yok.ama bu iki motoru dizayn ve fiyat olarak uygun buldum ama pek bir fark göremedim ve S serisi daha güzel görünüyo.2 sinin ne farkı var.Bu motorlardan birini alsam başıma bela olur mu ? Çok sorun çıkarır mı ? Motorsikletlerin senelik vergileri falan ne kadar? bu konularda beni bilgilendirirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    İkiside çin malı.Alma ağlarsın.Maden öğrencisin madem masrafsız bir şey istiyorsun madem bilgin yok.Al bir ybr tamam.
    Ama önce "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri al.Full korumalı kıyafet ve ekipman ve kafanı koruyacak kalitede KASK al ve ALLAH yolunu açık eder.

Omer bunu beğendi.
  3. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Aynı şeyleri söylemekden dilimizde tüy bitti,parmaklarımıza kramp girdi... :)

Üşenmeden tekrarladığın için teşekkürler abicim.Bu konu defalarca işlendi forumda.Ama çok araştırmacı bir millet olduğumuzdan"!" heralde sonuç böyle.Sonra bunca bilgi kirliliğinden aradığını bulmakda problem oluyor yada doğru bilgiyi.
    Ben kendi adıma forumda onlarça kez yazdım arkadaşlar.Motosikletin M sinde anlamayan paragöz TABELA ŞİRKETLERİ'ni zengin etmeyelim...
    Ramzey,Kanuni gibi ülkemizde büyük yatırımları olan fabrikaları bundan ayrı tutmak isterdim ama ne yazıkki onlarda sadece montaj yapmakla yetiniyorlar.Ne yazıkki ülkemizde %100 yerli motosiklet yok.Kimse elini taşın altına koymuyor.Halbuki koysalar nimetlerini fazlasıyla alacaklar.Avusturya gibi bir ülkenin KTM si var bizim neden olmasın?

Eğer bana kızıp kafasına göre hareket eden arkadaşlarımda D100(E-5) karayolunda evinden 20 km uzakda motosikleti arzalandığında beni hatırlasın.Ne yazıkki her gün bir kişi mutlaka görüyordum.! :(

Son olarak arkadaşalar lütfen paranızı bu bahsettiğim insanlara yedirmeyin...Paranızla REZİL olmayın...

Önder Dikmen ve Şenol SEL bunu beğendi.
  4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ömerim
    Az önce bir kaç arkadaş bana geldi.Tanımıyorum.
    Netten mesajlarımı bulmuşlar.Fikir almak isterler.
    Şu marka bu marka falan filan.
    Bütçeniz ne bu.
    Tamam.Bütçe buysa al bir cbf 150 yada ybr 125.
    Şu kıyafet ve ekipmanları ve şu kaskı alın dedim.
    Biri çıktı ama şu daha güzel.
    Evety güzel.Ama
    Sokağa atacak kadar paran varsa git Mehmetçik vakfına Tegev e veya diğer eğitime destek veren kurumlara yardım et dedim.
    BU kadar çok saçacak paran varsa bunu yapın.
    Öte türlü çok yakışıklı motoru alınca paranı sokağa atmaktan farkın olmayacak.Ayrıca tabela şirketini zengin edeceksin.Sonra senin anan ağlayacak tamir için vs vs.

Biride dedi abi param o kadar yok.Kıyafet ve kask almıcam ben.
    O zaman benle işin yok güle güle dedim.

Diğeri abi kask beni darltıyor dedi.Burda da geçen bir arkadaş demişti kask beni sıkıyor diye.
    Bir kaç foto gösterdim böylesi daha mı iyi olur dedim.Ama masama kustu.
    Sonra hep beraber Bursa daki Yamaha yetkili bayiine gittik.Hem full koruma hesaplı kıyafet ekipmanları ve Orta kalite kaskları aldık.Motorlar için peşinatları verdik.4 Yamaha Ybr 125 City aldık.

Onlar mutlu ben onlardan daha mutlu.
    Çünkü adam gibi bir motosiklet aldılar.Havalar iyi olduğunda bu kardeşlere bila ücret eğitimde vereceğim.
    Daha ne olsun.

Atmayın kardeşim paranızı sokağa.Yazıktır günahtır.
    Paraları ağaçtan toplamıyoruz.
    Yok illede görüntü istiyorsanız alın ozaman.Ama başınıza olumsuz bir hal gelince ağlamayın.Forumlarda çaresiz dertlere derman aramayın.Ağlamayın.

Ekrem Kalafatoglu ve Omer bunu beğendi.
  5. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Abi şunuda eklemeden geçemicem ayrıca az çok anlayan biri YBR ile muadili bir Çin malının parçalarını tek tek kıyaslayacak olursa aradaki farkın 1000TL den çok daha fazla olacağını görecektir.

Israrlarıma rağmen aynı hatayı babam yapmıştı.Sonrasında YBR kullanınca istemeyerkde olsa yanlış yaptığını(yani kazıklandığını) itiraf etti.Hemde babam bu işlerden anladığı halde.Babam emekli öğretmen olmasına rağmen iyi bir 2 zamanlı ustasıdır.Zamanında profesyönel olarak bu işlerle uraştığı halde. O yüzden aslında çok fazla tepki gösterirken bu arkadaşlara utanmıyorda değilim.Ama elimde değil.İstiyorumki kimse parasını çöpe atmasın.Bu güzel uğraşı bir hüsranla çileye dönüşmesin.

Daha nediyelim abi ağzına,parmaklarına sağlık... :)

Arkadaş vergileride merak ediyordu;

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp

6. Mehmet Alp

Mehmet Alp Yeni Üye

Dostlar hysoungdamı Çin malı acaba,oda sıkıntı yaratır mı?

7. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    aradaki tek fark, hani üzerinde bir sticker varya, işte orda bir s var;)

8. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    Eğitim şart arkadaşlar neye bindiğinden ziyade nasıl bineceği önemli bu vatandaşın

9. sercan.dolu

sercan.dolu Yeni Üye

ben 2. el alıp kandırılıp pişman olmaktan korkuyorum.çünkü hiç anlamam kaza yapmışmıdır motoru sağlammıdır?km sıfırlanmış mıdır? sanayiye götürüp baktırırsın diyeceksiniz ama sanayide fazla birşey açığa kavuşmadığını düşünüyorum.Bu kanuni motor görünüş olarak çok çekici geliyor ve ben böyle bu tarz bir motora binmek istiyorum ama en fazla 3500 tl para verebilirim aynı tarz ve fiyata nerden güvenilir motor bulabilirim.kanuni motorlar çok mu dandik durduk yere mi arıza çıkarıyo.yoksa hor kullanıldığında mı? ben 15 km uzakta ki ünv. gitmek için kullncm en fazla ayda yılda bir 200 km uzağa maraşa gdrm.motorda hız yapmak gbi bir derdimde yok 80-90 çok bile.

10. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    O zaman O yamaha ybr 125 al.Tam senin isteklerine cevap verecek bir motosiklet.
    Ama bu verdiğin 3500 TL sadece motor için mi.Full korumalı kıyafet,Ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK ta bu verdiğiniz rakkama dahil mi hariç mi.

Birde yakın çevrenizde "Güvenli Sürüş Teknikleri eğitimleri veren yer var ise ordan mutlaka Temel eğitimi alın öyle binin motosiklete.Motosiklet kullanmak basit bir şey değildir.

11. sercan.dolu

sercan.dolu Yeni Üye

biraz yamaha ybr 125 r modellerine baktım tam istediğim görünüşte.Ama bu modelin sıfırı hala üretiliyor mu? üretiliyorsa fiyatı ne kadar.Ben toplam 3500 tl para toplayabilirim yaza kadar

12. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    yamahanın sitesinde her türlü bilgiye ulaşabilirsin.

13. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Nasıl yani hala sıfırı üretiliyor mu :)
    Avrupa da enjeksiyonlu modelleri satışa çıktı bile.Tabii adı Fazer 125 olarak lanse edilmekte ve satılmakta.

http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=4516&highlight=factor

14. p4sh406

p4sh406 Yeni Üye

yani bu racer 200 çin malı diye iş görmezmi

15. p4sh406

p4sh406 Yeni Üye

racer 200s nasıl kullanımı veya zealsunn?