Karar veremiyorum yardım edermisiniz?

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında dayanc tarafından paylaşıldı.

1. dayanc

dayanc Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    herkese merhabalar
    daha yeni ehliyete kayıt olabildim.
    geçen gün bir güvenli sürüş öğretmeniyle görüştüm ve bana 2 silindirli 125 cc olmadan 600 cc ye kadar bir motor almamı ve iki ayagımında yerde olmasının gerektigini söyledi. ben bu motorları araştırdım.
    aklıma yatan kawasak er5 , kawasaki kle 500 ve hyosung gt250r oldu. aslında benim istediğim motor tipi enduro fakat boyun 1.73 oldugundan iki ayagımında yere değebileceginden emin değilim. motorumu alınca yapacagım ilk iş güvenli sürüş eğitimi alacagımı düşünürsek bu motorlardan hangisini ya da HANGİ bu kritere uyan motor tavsiye edersiniz?? şimdiden çok teşekkür ederim.
    herkese güvenli ve zevkli sürüş dileklerimle..

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    kawasak er5 , 500 lük naked
    hyosung gt250r 250 lik naked
    kawasaki kle 500 enduro
    Bu boy ölçüsü ile KLE 500 kullanabilirsin
    Ama
    Güvenli Sürüş Teknikleri eğitmeni adını bağışlarmısın bize.

3. dayanc

dayanc Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Güvenli Sürüş Teknikleri eğitmeninin adını vermemeyi tercih ederim Şenol abi çünkü forumda inanılmaz bir şekilde 125 cclik cbr lara ve ybrlere başlangıç için övgü var. Bu forumda adını verirsem sanki eğitmenin adı kötülenecek gibi geldi bana o yüzden eğer saygı duyarsanız memnun olurum.. fakat tüm eleştirilere ve önerilere açığım.. teşekkür ederim..

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Az önce İzmir den Sedat KARAYILANOĞLU haocam dostum ile görüştüm.Onun yazdıklarını sana aktarıyorum.
    Sedat

pegaso veya f650 ile de başlıyabilir ama 125 veya 150 cc ile başlaması daha doğru olur

Sedat

uğrasın bana detaylı konuşuruz

dedi.

İzmirde GİST Akademisi var.Sedat KARAYILANOĞLU diye araştırısan ona ulaşabilirsin ve selamlarımı söylersen sana gerekli yardımları yapacaktır.
    Maalesef piyasa da sadece MEB ten sertifikalı sürüş eğitmeni var ve onlar size bilmediği bir sistemi öğretemzler.Bu tezgaha gelmeyin sakın.
    Bu kolay bir şiey değildir eğitimci olma.Bunun "Pedagojik Formasyonu" var.BU Pedagojik eğitimlerden geçmemiş ve uluslararası sertifikasyondan eğitimcilik serfikası almaış kişilerden veya kurum kuruluşlardan eğitim almayın hem paranıza hem canınıza yazık.
    İzmirde faaliyet gösteren diğer "Güvenli Sürüş Akademisi de ART tır.Uğur ERTEKİN hocamızdır.

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bizler 125 liklerle başlayın diyoruz ve aslıda budur.
    Bu sistem yurtdışında da böyle yurt içinde de böyle olması gerekiyor.
    neyin ne olduğunu ne olmadığını bilmeden büyük cc ile başlamak bir bebenin eline silah vermekle eş değerdir diyoruz.
    Nasıl ki ilkokuldan üniversityeye direk gitme ihtimaliniz sıfır (0) sa motosiklette de böyledir.
    Merdivemnleri teker teker çıkarsanız yorulmazsınız ve sakatlanma ihtimalinizde sıfıra yakın olur
    Yoksa bize ne
    Herkesin hayatı kendisine ait.İsteyen istediği gibi harcasın bu hayatı.
    Bizler siz yeni başlayanlar için sağ duyulu aklın yolunun bir olduğu bilgileri veriyoruz.
    Bu işin raconu bu.

6. dayanc

dayanc Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Şenol abi verdiğiniz tüm bilgiler ve gösterdiğiniz tüm ilgi için teşekkür ederim. Biriyle konuşmuşsunuz ve sorumu ona da yöneltmişsiniz. Bu büyük birşey gerçekten. İşte bu doğru, dürüst ve ilgili biri olduğunuzu ve benim için ise doğru forumda olduğumun göstergesidir.. Teşekkür ederim tekrardan.. Önerilere herzaman açığım :)