Kask kamerası

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Fahrettin tarafından paylaşıldı.

1. Fahrettin

Fahrettin Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Öğrenci işi:D kargo dahil 55 TL ye aldığım ve 2 haftadır kullanmakta olduğum kameradan bahsetmek istedim.. Açıkcası görüntü kalitesi olarak beklediğimin kat ve kat üzerinde bir performans aldım... Bu fiyata böyle bir kalite beklemiyordum.. Fakat bağlantı aparatları o kadar kaliteli değil.. Fotolarda da göreceğiniz gibi bu sorunu paket lastiği ile çözmüş bulunmaktayım:cool:
    Yalnızca usb yolu ile şarj olmakta olan bu cisimcik şehir içi kullanımımda bana hiç şarj sorunu yaşatmadı.. Maksimum 8GB hafıza kartı alabilmekte ve bu da yaklaşık 2 saat kayıt imkanı sunmaktadır.. Ancak bana günlük kullanımda 2GB dahi yetmektedir.. Uygun fiyata bir kayıt cihazı arayan arkadaşlarıma bu cihazı samimiyetle öneririm.. Saygılar..
    8218-wholesale-mini-dv-0.jpg Fotoğraf0211.jpg

2. Fahrettin

Fahrettin Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    kendi kaydım değil ama örnek olarak bir videosunu da paylaşmak isterim..

3. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Fiatı çok ıyıymıs vıdeodakı goruntude gayet guzel gorunuyor Nerden aldınız acaba nasıl temın edebılırız ?

4. Fahrettin

Fahrettin Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Hocam ben gittigidiyor dan aldım onun dışında sahibinden.com da da bulabilirsiniz..

5. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşlar bu Kamera kaskın üzerine vidalanmış mı ben mi yanlış görüyorum :eek:

6. Fahrettin

Fahrettin Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Maalesef evet o_O Eski kaskıma vidalama yöntemiyle tutturmuştum.. Şuan kask içinde mandallama yöntemiyle burnumun ucunda durmakta :D

Doğan PARILTI bunu beğendi.
  7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    İnşallah o vida deliği açılmış kaskı kullanmıyor ve de kimseye kullandırmıyorsunuzudur
    Ama ALLAH'ım düşünemiyorum bile aksini.Nasıl bir mantıktır cesarettir kaskı delip vida takmak.ALLAH korumuş

8. Fahrettin

Fahrettin Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Yalnızca kamera çekimini denemek adına kaskı bu hale getirmiştim Şenol hocam.. Zaten gördüğünüz gibi çok temiz bir kask değil kendisi

9. Fahrettin

Fahrettin Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Ev arkadaşlarımla boncuk atan tabanca ile çatışmaya girdiğimde kullanıyorum sadece:cool: Ha bide soğan soyarken :D

Doğan PARILTI bunu beğendi.
  10. Erhan Başımoğlu

Erhan Başımoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
  11. Gürsu

Gürsu Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    b
    Bende bundan var. Teknolojiden anlamadigim icin bugune kadar cektigim tum videolar kotu kalite oldu. Yeni ogrendim ayarlarini bundan sonra cillop gibi cekerim. Sualtinda bile cekim yapiyor. Scuba yaptigimda kullandim. Videolari kanalimda var.

"suction cup" denen yapiskanli ayagini depo uzerinde kullaniyorum hep. Icinden kucuk yapiskan 4-6 tane parca daha cikiyor. Onlari motorun sagina soluna arkasina onune yapistirip kamerayi monte etmek mumkun. Ben boyaya bir sey olur diye korkup da yapistirmadim ama youtube'da oralara yapistiranlara sordum, kolayca cikiyormus boyaya zarar vermeden.

Zaten spor kameralarinin en iyisi gopro. Bence pisman olmazsiniz.

12. Erhan Başımoğlu

Motosiklet:
    Yamaha
    teşekkürler dostum su altı benimde işime gelir bu özelliğini bilmiyordum...zıpkın ile dalış yaptığımda eğer uygun bir aparat varsa kullana bilirim süpermiş...

13. Gürsu

Gürsu Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Su alti icin ekstra "bant" gibi seyleri var sanirim kola, kafaya monte etmek icin falan. Ben ilgilenmedigim icin arastirmadim bile. Surada ( ) gorebilirsiniz nasil cekim yaptigini. Kutusu yanimda degil kac metreye kadar cekiyor bilmiyorum. Cekim yapacagindan emin olsam koruyucu kutusunu temizler de girerdim suya. Ama nasil olsa hic bir sey gozukmez su altinda diye dusunmustum ve oylece daldim :) Yoksa gayet temiz cekiyor. Ben her zaman su altinda cekim yapan kutusunun icinde kullaniyorum motorun ustunde. Yagmur, toz vb.den de korusun diye. Ama motorun sesini almiyor icine pek. Videolarda motor ve cevre sesi (ya da kendi sesiniz) duyulsun istiyorsaniz arkasi acik kasa ile monte edersiniz.

Gopro'nun reklama ihtiyaci yok ama oyle bir hale gelmis ki artik, motor ve koruyucu ekipmanlarla beraber standart herkesin almasi gerekiyor :)

Yalniz kesinlikle yuksek gigabaytli bir hafiza karti alin. 32, 64 mumkunse daha iyisi. Bende 32 var. Ama yuksek kalitede video cok yer kapliyor malum.

Yenisi de cikti sanirim bu arada. Uzaktan kumandali :) Ona da bakabilirsiniz.

14. Erhan Başımoğlu

Motosiklet:
    Yamaha

gayet güzel hazıfa kartı problem değil diyecektim ki sorma gereği duydum hafıza kartının modelini biliyormusun ???

15. Gürsu

Gürsu Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
  16. Erhan Başımoğlu

Motosiklet:
    Yamaha
    tmm bende bu kartdan mevcut canon d 500 marka fotograf makinesi ile aynı yanılmıyorsam ebatları.. eğer öyle isi problem yok :)

17. Gürsu

Gürsu Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Evet uyumlu. Bende de Canon var. Ikisi icin de kullaniyorum.

18. Erhan Başımoğlu

Motosiklet:
    Yamaha
    süper dostum hazır bu kadar kameradan bahsetmişken bi sorum daha olacak... http://www.hazirolta.com/gopro/ bu sitenin başındaki video kalitesini 1080p ye aldığındaki görüntüyü bu kamera ile yakalaya biliyormusun su dışında ?? hazır bu kadar para verecekken en iyisi olsun istiyorum...

19. Gürsu

Gürsu Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    aslinda 960 ile de super cekiyor. Bu isin sevdalilari cok daha iyi bilir ben siradan kullaniciyim ama her goruntu kalitesine gore, kameranin alani degisiyormus. Yani neyi ne kadar gostermek istiyorsan ona gore ayarlamak gerekiyormus. Sizin guzel geziler yaptiginizi dusunuyorum, o nedenle kullana kullana en iyi goruntuyu yakalarsiniz heralde.

Mesela ben hemen hemen her zaman 720 ile cektim. bilgisayarda super gozukuyorlar ama youtube'a atinca goruntuler cok kotu oluyor. Ben de yeni ogrendim ayarlarini. Burada hava hala soguk, denemek nasip olmadi. Ama ilk firsatta 960 ve 1080 cekip youtube'a aticam. Genelde youtube'ta izledigim adamlarin goruntulerini hep begendim 960 ile. Su adamin videosunu cok begenmistim mesela. Her kalitenin ayrintisini gormek mumkun.

Monte edilen yer de cok onemli bu arada. Kucuk denemelerle en iyi yeri bulursaniz torun torbaya izletecek kadar guzel videolar, manzaralar cekilir :)

Sorunuze tekrar cevap vermek gerekirse : Oyle goruntu kalitesini yolda yakalamak sadece kamera ile mumkun degil. Oyle video cekenler genelde "after edit" programlari kullaniyor. En unlusu ve en iyisi Final Cut Pro X. Param yetseydi o programi da alirdim :)