kask olmasaydı...

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında serkan thundercat tarafından paylaşıldı.

1. serkan thundercat

serkan thundercat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    sizce kask bu durumda ise , yüz ne hale gelirdi... yani olmayan yüz... geride kalmayan... face off....

2. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    Çok önemli bir örnek bu..

Tabi kask takmayanlar için... Teşekkürler paylaşım için.

3. mehmetpolat

mehmetpolat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Allah korusun be kardeşim valla şimdi 2 kere tırsıyorum kasksız motosiklet kullanmaya.

4. Ümit ÇAKIR

Ümit ÇAKIR Aktif Üye

Motosiklet:
    Asya
    çok önemli örnek,paylaşım için teşekkürler.

5. ibrahim KARAGÖZ

ibrahim KARAGÖZ Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    yaa var ya binmiycem motora falan yaa :(

6. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    offff planyaya kapılmış gibi!!!!!!!!!!

7. serkan thundercat

Motosiklet:
    Yamaha
    yok abi..böyle deme lütfen.. motosikletlerimize binmemek için değil , aksine daha uzun bineblmek için bu görüntüler konuluyor.. lütfen.. kimseyi korkutmak, soğutmak değil amacımız..

Recep Varlı bunu beğendi.
  8. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    yalnız fotoya şimdi dikkat ettim, vizördeki çizikler boyuna, çenedekilerse enine!!

birde vizör boylu boyunca, boyuna çizilmiş. sanki taşa tutulmuş gibi;)

çok enteresan bir açı var, vizör çizik içinde, daha çıkık olan alt çene kısmında çizik yok,
    sanki düşen kişi sadece vizör üzerinde kaymış (bir break dance'çı gibi) hatta dümdüz
    kaymamış kafayı sağa, sola oynatmış,ama sadece bir kere, çünkü olan çiziklerin
    üzerinde tekrar çizik yok!!

ama tabiki olmaz olmaz dememek lazım.

007 barış bond:)

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bendeki kasksız kaza görüntüleri eklemek isterim buraya.Ama korkuyorum acaba siteden ihraç edilirmiyim diye.Kask sız ve kıyafetsiz motor kazasında neler olduğunu gösteren fotoları bu yüzden eklemiyorum.

Bu gün Bursa'da hava yağışlı
    Bugün Bursa Yalova yolundaki Teknik otoya gittim işim icabı.Yoksa sağanak yağmura rağmen giden bir moto sürücüsü gçrdüm ve yuh dedim
    Harbiden yuh.
    Sicim gibi yağmur yağıyor ve bir cbr 600 lü kask kolunda.Lamabalarıda durdum motosikletimde var olan sirenimi çaldım Vizorumu açık yeşil yanınca saşa çek dedim

Çekti.İndim kaskımın çenesini açtım.Sen napıyorsun boyle ya.Nesin sen.Hangi dünyadansın dedim.Canın hiç mi acımıyor bu yağmurda bu halde motort kullanıyorsun.Ayağında kot pantolon üstünde deri mont ayakkabılar kösele.Nedir bu dedim
    Beni memur sandı herhelade memur bey walla sadece gemliğe gidicem dedi kısa mesafe yani o yüzden kaskımı takmadım dedi.Durduğumuz yer Panayır lambaları ve Gemliğe nerden baksan 20 km var
    Kaskını neden kolunda taşıyorsun hava yağışlı yerler ıslak kayarsan ölürsün dedim
    o canlı türü bana aynen şunu dedi.memur bey ben namazında niyazında biriyim.ALLAH korur bizleri dedi.
    Ben bu kelimeden sonra başka hiç bir şey demedim
    Tek laf etmedim kaskımı kapattım yoluma devam ettim.

Ama şimdi burdan diyorum.
    ALLAH bu canlı türünü ıslah etsin.Hani bir söz vardır ya.Mecaz bir söz.ALLAH'ım kudretimden şüphem yok ama bu canlıyıda sen yarattın diyorum
    ALLAH hepmizi tüm camiamızı bu tür salak canlı türünden korusun ve kollasın.

Bu arada biri temayı arasın motor kullanan meşe var.

10. serkan thundercat

Motosiklet:
    Yamaha
    kuşadası belediyenin önü. gece 01.00... ben çarşı tarafından yola çıkacağım. sağa park etmiş araçların arasından yola çıkacağım. yani yola dikey çıkacağım. önümde çam ağacı. eğilirsem çam ağacının dallarının altından ve 2 aracın arasından geçebilirim. fiziksel olarak müsait. hızım belki 3-5 km/h. soldaki araçları kestim. mesafe epey var. eğildim. debriyajı sıktım. dalların altından geçtim. tekrar sola baktım. işi sağlama alayım diye. gelen giden yok. debriyajımı hafif saldım. o güne kadar hiç duymadığım tuhaf ama güçlü bi "ganırtma" sesi ile ortalık karardı. kollarımda ve sırtımda müthiş bi gerilme ağrısı ve hissi. yolun ortasındayım. motor 13.500 devirde, devir kesici devrede. pa pa pa pa pa pa pa pa... debriyajı allahtan salmamışım. bi yandan da bana ne oldu diye çıkarmaya çalışıyorum. hemen geriye, geçtiğim yere bakmak istedim. boynum dönüyor, bu güzel. elektrik kurumunun asansörlü aracı ile bi taşıtın arasından geçmiştim. aralık takriben 1.5 mt ile 1.8 mt arası. ama elektrik kurumunun asansörlü aracının görevliyi yukarı kaldıran kupası yaklaşık 1mt fazla ve aracın kıç şase sınırından dışarıda. bir de çam ağacının dallarının yüzünden görüş açısında değil, kamufle olmuş. kimseye hesap soramayacağımı anladım. kimi ne ile suçlayacaksınız? hemen 100mt ileride bir sokağa girdim ve kaskımı çıkardım, boynumu kontrol ettim. çünkü kaskım vizörün hemen üstünden bu kupaya takılmıştı. ellerim direksiyonda, başım 45 derece geriye dönük, suratım kupanın altını komple yalamıştı ve kupadan kurtulunca lastik gibi öne gelmişti. o ganırma sesi bu imiş.maksimum 2 sn sürmüştü herşey. arkadaşımdan rica ettim araba ile hastaneye götürdü. boyun röntgeni çektirdim. çok şükür sadece adele gerilmesi idi. kemiklerde birşey yoktu. olan sadece vizörüme oldu. şimdi kaskım olmasaydı ne olurdu bi düşünün.. suratım rendelenecekti. burnum geriye doğru yırtılacaktı, belki kopacaktı. süratime bakın arkadaşlar. 3 km/h belki. bir süper sport makinenin üstünde 300 km/h lere çıkmak da gerekmiyor bazen.. bu olay eylül 2008 sonunda oldu. 2 ay hafif ağrı çektim. şu an hiçbişeyim kalmadı. çok iyiyim. Allaha şükürler olsun. KASK TAKIN ARKADAŞLAR. KASK TAKIN LÜTFEN...

İsmail Kurt, Recep Varlı ve Turgay bunu beğendi.
  11. SERVET

SERVET Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    kafası olan ve ıcındekını akıl dıye gezdıren kask takar bence

serkan thundercat ve Recep Varlı bunu beğendi.
  12. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    arkadaslar ben foruma ingiltereden katiliyorum ve size kaskla ilgili burdaki uygulamayi anlatmak istiyorum.
    Eger polis kask takmayan bir motorcu gorurse hemen motorcuyu hirsizliktan tutukluyor. Cunku motorun olup da kaskinin olmamasi gibi bir sacmalik olamaz. Kaskin varsa takmayacak kadar salak olamazsin. E o zaman tek secenek kaliyor; "motor senin degil".
    Burda nezaret suresi duruma gore 1 hafta bile olabilir. 2 saatte evraklari ayarlayip kurtulmak da yok. Polis senin evraklarini istedigi zaman isleme alir.

Yani, vatandaslarin salak olmadigi dusunulerek kurallar uygulaniyor.
    Canim Turkiyemin polisleri, vatandasi salak oldugu icin kask takmiyordur diye saliveriyor.
    Sen bu adamlara cezasini kessen, belki salak olmaktan vazgecerler?..

Recep Varlı, Erol ve Turgay bunu beğendi.
  13. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    Çok güzel paylaşımlar arkadaşlar, ayrı ayrı teşekkürler...
    Lütfen Kaskımızı takalım..!

14. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Ama burda önce birileri bı kask olayına örnek olması lazım.Vatandaş sana örnek olmmayacak olmazda.Sen kolluk kuvvetisin sen örnek olacaksın.

Bayağı bir süre oldu gece yarısı kask takmayan bir kaç sürücü gördüm.Sireni çaldım korktular durdular.Aldım onları orda oto içinde nöbet tutan abilere götürdüm.Abileri biraz rahatsız ettik uyandırdım.Abi indi ootodan bana ver bakkim sen evraklarını.Buyur abi.Sana ne
    Biz ses etmiyoruz sana ne oluyor sen kimsin muhabbeti.

ben vatandaşım ve haklarım var.Kuralları uymayanı uyarmak gibi asil bir görevim var ve sizde benden re sen kesilen vergilerle aldığınız maaşı haketme mecburiyetiniz var dedim.Fırçamı yedim yoluma devam ettim.
    dallamalar mı ne oldu bindiler motorlarına bana hareket çekip yollarına devam ettiler.

Kask takmama cezası 62 TL.
    KASK takmazsan ölürsün.Bu daha ucuz:mad:

15. polat

polat Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    Kask neleri engellemiş hem geçmiş olsun hemde paylaşım için teşekkürler

16. Utku Can Varol

Utku Can Varol Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    güzel bir paylaşım, böyle şeyler insanın aklını başına devşirmesini kolaylaştırıyor ama anlayanlar için tabi, ona bakarsanız bir sürü de trafik kazaası oluyor, ölenlerin sayısı zaten inanılmaz ama hale neler oluyor hepimiz biliyoruz...

17. ibrahim KARAGÖZ

ibrahim KARAGÖZ Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    o çizikleri suratımda düşünemiyorum .....

18. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    arkadaşlar arabada emniyet kemeri takmassanız ciddi şekilde yaralanır belkide hayatınız kaybedersiniz ama motosiklette kask takmassanız çok daha düşük hızlarda abartmıyorum 10 km hızla giderken bile hayatınızı kaybedebilirsiniz hava sıcak gideceğim yer çok kısa gibi bahanelerle kendimizi kandırmayalım ve kaskı hayatımızı koruyan bir melek gibi görüp sevelim:)

19. ibrahim KARAGÖZ

ibrahim KARAGÖZ Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    artık kafamdan cıkarmam...gerekirse yapıştırırım bile

20. Cansu_Tezcan

Cansu_Tezcan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Mondial

bu kaskın aynısı bizdede var 600rr kazasında oldu allahtan kimsede hasar yoktu kask çok önemli gerçekten