Kask Önerisi (50cc altı)

Konu, 'Motosiklet Kaskı' kısmında Arda Özhan tarafından paylaşıldı.

1. Arda Özhan

Arda Özhan Yeni Üye

Motosiklet:
    KTM
    http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=9900

Burda motorumun videosu ve bir resmi varmı 43cclik kücükken ayakla ittirerek bindiğimiz scooterların Selesi ve Benzin motorlusuna sahibim üstünde 43cc motoru var Ancak Ben Kasksız bindiğimde açıkçası kendimi huzursuz hissediyorum ne olursa olsun 20 30 la bile bir kaza yapsam kafamı bir yere vurup ölebilirim ucuz yollu beni koruyabilecek ne alabilirim

2. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Verdiğin linkdeki videoyu izledim çok zevkli bişeye benziyor.Fiyatı nedir bu aletin?

Gelelim soruna.Yaşını bilmiyorum ama benden ufak olduğunu tahmin ederek sana kardeşim demek istiyorum yanılıyorsam özürdilerim. :)

Kardeşim sende okumuş,duymuşsundur kaldırımda yürürken dahi düşerek kaldırıma başını vurup ölenler oluyor.Kask konusunu önemsediğin için seni tebrik ederim.

Kask konusuna gelince gücün neye yetiyorsa onu alacaksın ama.Bence bir motosiklet kaskı yerine sağlam bir bisiklet kaskı alabilirsin.Hem daha sevimli görünür.Böyle bir aletin üstünde tam kapalı bir kask biraz abest kaçabilir.Yada yarım açık kask olabilir.Bisiklet kasklarının fiyatlarından haberim yok ama 20-30 TL ye Çin malı sıradan bir kask alacağına bu paraya sağlam bir bisiklet kaskı al derim.Bak bu sitenin kurucusu Ulaş abinin delta bisiklet sitesine bir göz at derim.Link'ler anasayfanın en altında olması lazım.Hiç değilse bir fikir edinirsin.Kask içinde delta motosikletin sitesine bak derim..Diğer arkadaşlarında önerileri alacaktır muhtemelen...

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bizler eğitimlerde sürücü adaylarına dediğimiz bir şey vardır.
    Kaç paralık beynin kafan varsa o kadar paralık KASK al deriz.
    cc ye bakılarak KASK alınmaz.Kafanıza verdiğiniz değer ne ise o kadar paralık kask alırsınız.Ama gösterişse başka tabii ama amaç kafayı korumak ise imkanlarınız doğrultusunda alırsınız kaskınızı...

4. Arda Özhan

Arda Özhan Yeni Üye

Motosiklet:
    KTM
    Şenol bey size katılıyorum ama Ben öğrenciyim buarada Kardeşim demen doğrudur yaşım 17 büyük motora hem ehliyetim olmadığı için hemde koyacak yerim olmadığı için ailem izin vermedi ama bu alet gerçekten zevkli sonuçta ayagımı yerden kesiyor :) Kask konusunda ise öğrenci bir kişilik olarak 100 200 lira verebilcek durumum yok şenol bey haklısınız Ama yapabilcek bir şeyim yok oyuzden öneri istedim sizden :) alet ip çekmeli marşla calısıyor ankarada kışa girdik depoda sogukta yatıyor gece koltugumun altına alıp cıkarıyorum binadan 2 çekmede calısıyor o huyu çok güzel aküsü var ama marş çok akü yiyor dinomo yok aküyü biz şarjz ediyoruz lamba için kullanıyorum :)

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sevgili kardeşim.Mesajım gayet açık net.Fiyat vermedim sadece kafanı koruyacak kalite de kask alırsın yoluna devam edersin.
    100 TL den aşağı olan kaskta üzülerek diyorum ki bir kaza anında sizi korumaz.Sadece görüntüde var olur trafik ceza kesmez ama sadece kask için ceza kesmez
    Ama trafikte ehliyetsiz araç kullanmaktan bayağı hatrı sayılır ceza kese aracı bağlar çekici ile gönderir.
    Birde üstüne seni ehliyetsiz araç kullanmatan mahkeme verir.Mahkeme de seni bu suçu ilk kez işlediğine kanaat getirip mahkeme masrafaları sana ait olmak üzere 3 ay hapisle cezalandırır.Sonra bu ceza paraya dönüştürür ama sicile işler bu ceza.para cezası takriben 20 TL X 90 Gün = 1800 TL oluverir.Ki senin araç bundan da ucuz.
    Bir daha düşün bu araçla trafiğe çıkmayı.
    ALLAH korusun birde bu araçla bu ehliyetsiz halinle yaralamalı veya ölümlü bir kazaya karışırsan babanın tüm serveti gidebilir.
    Bir daha düşün.
    Daha kötüsü sen bu araçla bir kazaya karışırsan manşet olursun aileni bizleri çok üzersin
    Bir daha düşün.
    Sence değer mi

6. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Motorunuz ufacık tefecik sempatık bırşey :)
    Şenol hocam arkadaşın dedıgı motorda anladıgım kadarıyla ehlıyet istenmiyor
    Zaten verdıgınız motorda gordugum kadarıyla plakada yok
    bencede tabıkı korunmak ıcın en ıyı kask full kapalı kasklar ama sızın motorunuz zaten çok hız yapabılen bır motor degıl bısıklet hızında gıden bır motor o yuzden bence full kapalı kaska gerek yok o motorun ustunde bıraz abes kaçar gıbı gorunuyor :)
    bisiklet kaskı tam nasıldır koruması falan bılmıyorum ama Ömer arkadasımızın sogledıklerı bana cok mantıklı geldı sen en ıyısı bısıklet kasklarını bır arastır :)

7. Arda Karaca

Arda Karaca Üye

Motosiklet:
    BMW
    Bence de tam kapalı kask biraz abartı durur. Bisiklet ile bu hıza ulaşılabilir. O zaman bisikletçi arkadaşlarımız da kapalı kask takmalı. Kişinin tercihine kalmış bence. Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık durumu.

Ben olsam yine de abartı dursa da kapalı kask takardım.

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununda var olup şu anda da yürürlükte olan yasa göre bisiklet,Motorlu bisiklet ve elektrikli bisikletler A1 sınıfı ehilyete tabi araçlardır.
    Ha uygulama pek sık yapılmıyor o ayrı konu.Ama mesleğe yeni başlamış meslek aşkıyla yanıp tutuşan kurallara uymayanlara kaşı tavır koyan bir trafik polisine denk gelirseniz ne olacak.yasada var olan maddeler uygulamaya konacak ve sonuç.Bana yok demişlerdi ile yırtılacak bir konu değil.
    Tecrübe ile sabit.
    Ama keyfiyet ve cuzdan sizin istediğiniz gibi davranın.Ama ne olur başınıza bir şey gelince buraya yazın mertçe.

9. Arda Karaca

Arda Karaca Üye

Motosiklet:
    BMW
    Ah şu polisler mezun olsa da kasksız, ehliyetsiz hatta dizlik takmadan gezene bile cezayı patlatsalar. Özellikle elektrikli bisikletle şehir içinde son derece süratli, gece aküsü bitmesin diye farları yakmadan dolaşan, sinek gibi her yerden çıkabilen, babası zengin çocukları durdurup ehliyet sorsalar. İyilikleri için kulakları bile bükülebilir.

10. Arda Özhan

Arda Özhan Yeni Üye

Motosiklet:
    KTM
    Şenol bey yaralanmalı ölümlü kaza diyorsunuz ben trafiğe cıkmıyorum site içinde kullanıyorum ankarada yaşıyan varsa bilir elvankent banka bloklarında yasıyorum çıktıgım en büyük trafik 14.cadde oradada bisikletler bile geziyor kolayca kaza olan bir yer değil site içi zaten binaların arasında 2 çarşı arasında filan geziyorm :) Bildiginiz bos mülk gibi ama abez dursada bir kapalı kask alacağım ileriye yönelik alışmak amaçlı öneri yapabilcek varmıdır

11. Arda Karaca

Arda Karaca Üye

Motosiklet:
    BMW
    Sevgili adaşım;

Site içerisi bile ne zaman ne olacağı belli olmaz. Sen en iyi kararı verdin. Kask için ayırabileceğin miktar ne kadardır. Belirtirsen daha kolay fikir verilebilir.

12. Arda Özhan

Arda Özhan Yeni Üye

Motosiklet:
    KTM
    50 60 tl dir :) tas çatlasın 70 çünkü 80 telefon taksidimi ödüyorum aylıgımdan elime de 80 kalıyor .