kask secimide yardım!!!

Konu, 'Motosiklet Kaskı' kısmında ERKAN PEKİN tarafından paylaşıldı.

1. ERKAN PEKİN

ERKAN PEKİN Yeni Üye

sitenizi sayesınden gercekten cok sey ogrendım. ama su kask olayını cozemedım bı turlu sureklı aklıma bıseyler takılıyor neyın dogru neyın yanlıs oldugunu anlamadım:( kısaca temmuzda ehlıyetımı alınca scooter kullanmaya baslıyacagım. ozamana kadar dusuncem yavastan mazemelerımı almak hem aceleye gelmıs olmaz hemde para bırıktırir kalıtelı bıseyler almaya cabalarım. scooterım piaggio x8 olacagı icin bana hangi kaskı tavsıye edersınız ? marka model ? ayıryenten canımı sevıyorum ama ogrencı oldugumuda hatırlatırım ona gore tavsıyeler :)

2. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    çeşitli sitelerde araştırdığında pek çok kask karşılaştırması bulabilirsin. herkes kendi kaskını övüyor. ama araştırma raporları bazı markaları genelde fazla arkaya itemiyor. onlara bakıp bir karar ver bence. marka tavsiye etmek ne kadar doğru bilemiyorum ama ben laser kullanıyorum. nolan da tercih edilebilir bir marka...

3. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    http://www.mototr.com/ bi göz at bu siteye beğeneceğin neler var diye..site forum kurucusu ULAŞ BAYDAR'a aittir ve gerekli indirimleri forum üyelerine sağlamaktadır

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sukutere ayrı racinge ayrı enduroya ayrı kask OLMAZ.
    Bizim her zaman dediğimiz bir şey var.
    Kaç paralık beynin varsa o kadar paralık KASK alın deriz.
    Keza aynı şekilde hayatınız ne kadar değerli ise o kadarlık korumalı kıyafet ekipman alınız.
    Ama sakın saksı tabir ettiğimiz nazi kasklarından veya önü sadece cam olan kasklardan almayınız.Ya full face tam kapalı kask alınız (en güvenli Kask full face tam kapalı kasktır) ya da çeneden açılır flip up kakslardan alın (Çeneden açılır Flipup kasklarda sadece tam kapalı olduklarında Güvenlidirler)
    Bana kalsa paranın alabileceği en iyi kaskı al derim.
    Kolun bacağın kopsa hayatın devam eder ama kafan kırıldığında herşeyin sonu olur.
    Bunu sakın unutma
    Kaç paralık beynin varsa o kadarlık kask al

Onur Alan bunu beğendi.
  5. ERKAN PEKİN

ERKAN PEKİN Yeni Üye

onur filiz ile goksel ozdogru ıkınızde tesekur edeım herkonunda yardımcı oldunuz ıcın. arastırmaya devam edıyım begendıgım bıseyler olursa sizlere tekrardan danısırım. bu arda msjda duzeltme yapama geregi duydum senol abiye tesekur etmeyi unutumm.

6. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Hangi şehirde ikamet ettiğini yazmamışsın sanırım ilk kaskını alacaksın internetten sipariş vermek pek mantıklı olmaz bizzat deneyip öyle alman lazım bazı püf noktalar var mesela kask kafanı sıkıca sarmalı ilk başlarda biraz rahatsız edicek daha sonra tam kafana oturacak sakın kaskı bol alayım deme bol olan kask kaza esnasında kafana ekstra darbe uygular ve kaskın çeneden açılır olmasına dikkat et full face kasklar yazın kafanın pişmesine sebep olur ama önü açılan kasklar daha kullanışlı nerede ikamet ettiğini söylersen daha iyi yardımcı olabilirim..