Kask takmayanın sonu

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında Şenol SEL tarafından paylaşıldı.

1. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    12/02/2012 ALANYA

[​IMG],

SONUÇ : Bİr ölü 3 yaralı.

KASK takmayı zul sayanların sonu.

2. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    keşke tek hataları kask takmamak olsa!!!
    2 şeritli otoban gibi yola cengaver gibi atlamak
    başka şeyleri eksikliğini gösterir.
    bu olaydan sonra halk sokağa dökülüp trafik lambası istemiş??
    evet biz toplum olarak tüm trafik işaretlerine uyarız!!!!!!!!!!!!!

Tanju_28 ve Şenol SEL bunu beğendi.
  3. halidun kaya

halidun kaya Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    offf offf ne söylense ne dense kar etmiyor

yazık gencecik canlar

4. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Bu videoyu izlediğimde "Araba sürücüsünün başını belaya soktular." diye düşündüm maalesef.

Araba sürücüsü motorun arkasından geçebilir miydi? Bu da bir ihtimal tabi. Motorun hareket etmesiyle arabanın çarpması arasında geçen 2-3 saniyenin önemi burada daha iyi anlaşılıyor. Sebebi ne olursa olsun sonuç her iki taraf için de üzücü.

Şenol SEL bunu beğendi.
  5. Ufuk TURAGELDİ

Ufuk TURAGELDİ Yeni Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Değerli Forum Üyeleri...
    Bu kazada suçlu araçtır arkadaşlar. Biliyorum herkes beni eleştirecek. Ama bunu anlamak için Antalya'da yaşamak gerekiyor. (Bu arada suçun tamamiyle motosiklette olduğunu hepimiz biliyoruz tabiki.) Neresinden baksan elinde kalır. Ancak; burada anlayamadığım öyle bir kural var ki; birsürü kazalar bu nedenle oluyor. Ana yoldan gelen araç (veya yolun kendisinde olduğunu düşünen araç) kesinlikle gaz kesmiyor, direksiyon kırmıyor, inisiyatif kullanmıyor... Sadece BEN HAKLIYIM, NE YAPALIM, O ÖYLE YAPMASAYDI mantığı ile aynen yoluna devam ediyor. Kaldı ki; buralarda yerli yabancı turist sayısı fazla ve yerli halkın buna alışkın olması lazım. Buna rağmen durum böyle. Kesinlikle BEN HAKLIYIM düşüncesi ile inanamayacağınız kadar aptalca kazalar olmakta. Bu kazada da eğer araç sürücüsü azıcık gaz kesse veya direksiyonu soluna kırsa idi muhtemelen önleyebilirdi. Ama tekrar belirtmekte yarar var ki; motosiklet sürücüsü tam bir APACHI ve maalesef gerek kırsal kesimde gerekse şehir içinde çok fazla bu arkadaşlardan bulunmakta. Herkese kazasız sürüşler dilerim...

6. Gürsu

Gürsu Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    bence de kask takmasalar da ayni sonuc olacakti. araba o motoru ve insanlari o hale getirdigine gore asiri hizliymis bence. ayrica tum seritlerin bombos oldugunu ve gorus sartlarinin da gayet yeterli oldugunu soylemek mumkun. insan refleks olarak bile bir seyler yapmaya calisir. motor her ne kadar hatali ise araba da o kadar hatali. cok yazik olmus ama yine de.

Tanju_28 bunu beğendi.
  7. Tanju_28

Tanju_28 Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Yanmamak yakınmamak elde değil adam cezalandırır gibi dalmış motora Tabiki kask takmamak ölüme davetiye çıkarmak ama aracın süratli olduğu bir gerçek :agla:

8. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    evet bu kaza da suçlu kesinlikle araç yani motosiklet!!! ne olursa olsun yol hakkı arabanın. antalya,almanya,ankara.... fark etmez!!!araç normal bir şekilde seyrediyor.arabanın durması yavaşlaması trafiği daha fazla tehlikeye sokacaktır.

9. Hüseyin Yüksel

Hüseyin Yüksel Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Evet avrupadada bu böyle hatta avrupada ters yola girip yavaş yavaş ilerleyen birini gören olsun hiç affetmez anında direklemeye girer önünden,karşının en ufak hatasında kazıklama girer ki adamların sigorta sistemi de bunu söylüyor zaten 10 liralık arabaya 15 lira veriyor.Ama bu kazalarda asla cana zarar gelmez ayrıca hiç motorsiklete bilinçli çarpanı görmedim bunun cana kasıt olduğunu iyi bilen insanlar sonuçta.

Ayrıca tüm avrupa ülkelerinde böylemi bilmiyorum ama yol geçiş üstünlüğü ana yolda değil tali yoldadır Kİ;hem anayolda giden adam dikkat etsin hem tali yoldan çıkan adam dikkat etsin.

Ayrıca bu kaza yapıp yaralı kurtulan arkadaş ayağa kalkınca aynen motor sürmeye devam eder (korkusundan binebilirse tabi).Avrupada arakdaşı iyileşir iyileşmez hapse tıkarlar ve birdaha hiçbir vasıtayı kullanamamak üzere ehliyeti alınır.Keşke benim memleketimdede eğtim olsa.