Kask Yardimi?

Konu, 'Motosiklet Kaskı' kısmında Berk Berber tarafından paylaşıldı.

1. Berk Berber

Berk Berber Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Beyler bakıyorumda etrafta 40 ytl'de kask var 500 ytl kask var..
    Acaba kask alirken hangi özelliklere dikkat etmeliyiz?
    Kask alicamda öyle ucuk birseyler alamam en fazla verebilcegim 100 ytl :)

2. Çağlar KARA

Çağlar KARA Üye

polisten ceza yememek için 40 liralık kask ölmemek içinde 500 liralık kask lazım ;) ben motor alınca kaliteli 2.el birsey alayım diyorum. başkası kafasını soksada en azından güvenli olur. :)

3. Berk Berber

Berk Berber Üye

Motosiklet:
    Mondial
    haklisin hocam o konuda cidden :)

4. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    öncelikle forumda kalın yazı yazmak kurallara aykırıdır !!! kafana verdığın değer kaskına verdiğin para kadardır unutma !!

çağlar 2.el bir kaska ne kadar güveneceksın..kaskların birraf ömrü var 4 yıl max bu süreden sonra kask görevini tam yapamaz hale gelır !! iyi düşünn..berk'e yazdığım yazıdan ders çıkrabilirsin...

5. celal serdar çelikten

celal serdar çelikten Kıdemli Üye

Motosiklet:
    BMW
    daha önce düşürülmediğini nerden bileceksin arkadaşım kaskın ikinci eli olmaz ama dediğin gibi sırf ceza yememek için takacaksanız o ayrı tabi

6. oktay.selvi

oktay.selvi Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    işe yarar marka ve güvenlikte bir kaskı 200 tl ye rahatlıkla alabilirsin.riske girmeye deymez derim ben.

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hocalarımızın bize dediği bir söz var
    Kaç paralık beynin varsa o kadar paralık KASK alın
    BU laf ağırdır herkes kaldıramayabilir ama
    Acı gerçektir.

8. Berk Berber

Berk Berber Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Hepinize tesekkur ederim beyler anladim simdi herseyi :)

9. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Kışın ve yağmurda kullanılacaksa pin-lock denilen ekstra buğu önleme tabakası ve buğu maskesi olanlardan seçim yapılması gerekir. Güvenlik için de kapalı kask ve kafaya tam oturması önemlidir. Ls2'nin bazı modelleri o fiyata alınabilir.

http://www.motorturkiye.com/iresim.php?hid=14272&sec=1

http://www.motorturkiye.com/iresim.php?hid=14273&sec=1

http://www.motorturkiye.com/iresim.php?hid=14209&sec=1

veya Ixs,model eski ama kalitelidir.

http://www.motorturkiye.com/iresim.php?hid=14033&sec=1

10. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
  11. Berk Berber

Berk Berber Üye

Motosiklet:
    Mondial
    tesekkur ederim arkadaslar :)

ama dedigi gibi gökhan hocaminda bugulamaya önlem olmali cünkü yaz kıs kullanıcagim ondan dolayi o tür kasklardan secmeliyim.birde günes ısıgı kesici ve araba farlarindan koruyucu olmali

12. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    ben venom v170 kullanıyorum pek tanınmış bir marka değil ama kaskta olması gereken standarların belgesı var..içeriden güneş vizörlü (gayet kullanışlı) araç ışıklarından da gece şimdye kadar rahatsızlık duyacak bir durumla karşılaşmadım..yaz kış kullanılan bir ürün.. bu sölediğimi tavsiye olarakta nitelendirebilirsin..benım ekıpmalarım http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=7034 inceleyebilirsin sormak istediğin olursada uyardımcı olabilirm sana berk..

13. Berk Berber

Berk Berber Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Fiyati nedir acaba hocam :)

14. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial

fiyatı.. kullanış için çok güzel bir kask yani bağ ağrısı vs gibi bir durum yok..ancak bende bir sorun oldu sağ taraındakı vizöt tutucusu çıkıyor nasıl becerdım bu işi :D hala anlamadım.. tek sorunu bu oldu şu ana kadar..

15. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Bende LS2 Kask var 100 liraya almıştım tam kapalı kask bu.. Acaba değiştirsem mi bu yarı kapalı kasklar nasıl acaba çoğu kişi yanlarından çıkıyormuş bir zaman sonra diyor.. Yazın sıcağında bunaltması dışında kaskımdan çok memnunum aslında ...

16. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Kaskların markası modeli tipi rengi falan umrumda değil. Dikkat edeceğin durum şudur ki sertifikaları ve standartları. Her kaskın içinde C gibi veya ASI gibi bazı standartlar vardır bunlar avrupa standartları veya Amerkan yok Japon standartları gibi sertifikalardır. Alacagın kaskların bu standartlarda olması gerekmektedir. Tipi dersen ne alırsan al Full Face kask al . Çok Ama ÇOOOOOK önemli. Bundan sonra bakacagın seyler senin konforun icindir konfor arttıkca fiyat artar. Mesela daha az ses alsın veya iç yapısı daha kaliteli olsun kafamı rahat ettirsin yok sıcakta daha havalandırmalı olsun ghibi.

100 tl ye ne kadar iyi bir kask alacagını cidden bilemiyorum ama sanırım ortalama bu iş için en az 200 tl gibi bir para odemen gerekir bunun altındakiler cidden sadece polis laf etmesin kaskları. Zaten onları da bosuna takma hocam en azından sıcaktan beynin sulanmasın bosuna.

17. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben LS2 çene açılır ve Zeus çene açılır kaskları kullanıyorum.2 yıldır LS2 olsun Zeus olsun henüz bir sıkıntı yaşamadım.LS2 de en hoşuma giden konforu.İçi çıkarılabiliyor ve yıkanıyor.Birde güneş vizörü çok işe yarıyor.
    Göktuğun dediği şeyi ben hiç bir kaskta yaşamadım.Ses geçirmezlik olayı benim için sorun değil.Ben kulak tıkacı kullanıyorum.Zaten en iyi kask bile ses geçirmezliği 3 dB.
    Ama kulak tıkacları 14-32 dB sesi kesiyor.Bu da sürüş konforunu yola konsantrasyonu ciddi olarak yükseltiyor.
    Bence kask alırken bütçenize göre ve daha önemlisi daha önce de dediğim gibi sağlığınıza göre alın derim.
    Kafanıza ne kadar değer veriyorsanız o kadarlık kask alın ve kafanızda kullanın.

18. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    Şenol abi benim dediğim şeyi yaşamamışsında hangi dediğimi yaşamadın onu anlayamadım. Ses konusunda zaten durum şudur ki en sessiz kask olarak bilinen Schubert C1 di sanırım on da bile kulak tıkacı takılmazsa duyma kaybı yaşanır. O konuda tıkaç zaten her halukarda şart. Açılır kask konusunda ise demek istediğin hani yaşamadım diye allah hiçbir zaman yaşatmasın ama bilinen bir şey vardır düşme anında çeneden darbe alınır ve farzedelim kaskın çene kısmı o anda kapalı olsa bile ilk darbede açılma olasılığı cok yuksek o yuzden her zaman full face kullanın lutfen.

19. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sessizliği yaşamadım.Yani tıkaç kullandığım için ses geçirmezliği benim için sorun teşkil etmiyor.

Diğer yandan tabii ki full face en idealidir.
    Ama çene açılır modellerde de çene tam kapalı kilitli halde iken güvenli olduğu söylenebilir.
    Neden ben çene açılır model kullanıyorum.
    Ben sürekli gözlük kullanan biriyim.Sık sık kask tak çıkar yaptığım için full face kullanamıyorum.Gözlük ciddi sorun yaşatıyor.
    Ama aklın yolu bir.Tabii ki full face en güvenlisi.
    Çene açılır modellerde bu olasalık her zaman var.
    Ama daha yaşamadım ALLAH düşmanıma bile yaşatmasın derim.

20. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    Aman abi tabiki allah yaşatmasın hiçbir zaman . Tabiki açılır kask çok konforlu . Sigara kullanıyorum mesela durup sigara icebilirsin kaskı çıkarmadan veya suyunu içersin falan. Ama bunları baştan bildigimden hic almadım acılır kask cunku bir kere alırsam onun konforunu bırakamazdım o yuzden sanki full face varmıs sadece gibi davrandım o sekilde devam ediyorum :D