kaskıma kulaklık arıyorum

Konu, 'Motosiklet Aksesuarları' kısmında Basri.Yolagelen tarafından paylaşıldı.

1. Basri.Yolagelen

Basri.Yolagelen Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Merhabalar arkadaşlar ve sayın büyüklerim. Çeneden açılır kaskıma takabileceğim bluetooth özellikli mikrafonlu kulaklık arıyorum. Uygun fiyata nereden alabilirim, bana yol gösteren olabilir mi? acaba.
    Saygılarımla Basri

2. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

tavsiye etmem,telin caldıgında dur ve cevap ver hareket halindeyken konuşma hali dikkatini dağıtır,hem rahatsızlıkda eksradan

3. Tayfun Seyrekbasan

Tayfun Seyrekbasan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    ömer abiye aynen katılıyorum yolda tel ile konusmak çok büyük dikkatsizliğe yol acıyor.allah korusun bununla ilgili bi çok kaza haberi aldım.bence tel ile konusacağın zaman sağa cekip konus sonra yoluna devam et.

DEMİRAT bunu beğendi.
  4. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
  5. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

erol hocam öyle bir link atmışınki nerdeyse üste yazdıgım yazıyı kendi yazımla cürütecekmişimde kıl payı kurtarmışım linkteki yazımdada demişim dikkatimizi dagıtırmı acaba diye:D:D:D:D:D cifte standart olacakdı az daha yazılarımla:D:D

6. Basri.Yolagelen

Basri.Yolagelen Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    erol hocam cihaz hala duruyormu acaba...

7. Murat Burak

Murat Burak Aktif Üye

Motosiklet:
    Ducati
    valla erol hocam ajan gibisiniz yıllar geçsede aleyhimize delilleri arşivden bulup getiriyorsunuz tebrik ederim :D:D:D:D

Erol bunu beğendi.
  8. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Evet duruyor.

9. sedatguven

sedatguven Üye

Motosiklet:
    Honda
    Niye dikkat dağıtsın anlamıyorum. Siz motosiklet kullanırken kaskın içerisinde hiç konuşmuyormusunuz. Ben bir hata yaptığımda yada keyifli bir şey yaptığımda kendi kendime kızıyor, yada tebrik ediyorum. Dikkatim hiç dağılmıyor. :)
    Benim motosikletimde yol alırken, müzik, telefon, gps,telsiz hepsi bağlı (autocom'a) ve hepsini kullanıyorum. Bu güne kadar hiç dikkatim bu sebepten dağılmadı.

Erol bunu beğendi.
  10. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Sedat hocam size katılıyorum bu konuda. Aldığım Güvenli sürüş eğitminde hocamız aynen şunları söyledi. Motosikletin üzerindeyken benimle sürekli konuşun, viraja gireceğinizde ne yapmanız gerektiğini sesli olarak tekrar edin. Örneğin ben virajı gördüğümde hemen kendi kendime konuşmaya başlıyorum ve kendime şunları söylüyorum. Koçum bak karşında viraj var, hemen hızını ve vitesini düşür, virajda hızını sabit tut, frenle devriyajla oynama, sağa sola fazla hareket etme, motorun ne kadar yatıyorsa sende aynı orantıda yat kalk, virajın çıkışını gördünmü ver gazı gitsin :)

11. sedatguven

sedatguven Üye

Motosiklet:
    Honda
    Haklısın Erol kardeş,
    Kaskın içinde konuşmamız lazım zaten. Birkere bu bizim daha rahat olmamızı sağlar. Dikkat edin bir viraj yada daha önce daha yavaş girdiğiniz bir viraja olası daha hızlı girdiğinizde vücut kasılır, kollar gerilir ve isteseniz de o virajı keyifle dönemezsiniz. Ama konuşursanız rahatlamayı sağlarsınız, kollar gevşek kalır, bilinçli girmiş olursunuz, bunları yapmazsanız gerilir belki de o virajı dönemezsiniz. Konuşmak her zaman iyidir.

12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Kendinle konuşmak ayrı şey.Çalan telefonla konuşmak ayrı şey.Telefonda konuştuğunuz kişiyle bir konuyu konuşursunuz ve illaki bir kurgulama olur.Konuşulan konu gayri htiyari göz önüne gelir ve canlandırma yapılır.Ve yolla olan görüş anlama algılama temasınız azalır veya kesilir.
    Bir kaç kazada bunu gördük.Abi telefonla honuşuyordum kamyonun durduğunu fark edemedim.Zaten 2918 sayılı Karayolları trafik kanununda da araçla seyir halinde iken cep telefonu ile görüşmek yasak deniliyor.
    Sizce neden cep telefonu ile görüşmek yasak.
    Çünkü dikkatiniz dağılır.
    Ben bu yüzden Motosiklet kullanırken kulaklıkla cep telefonu görüşmesi yapılmasına veya kulaklıla müzik dinlenmesine karşıyım.İllaki kulağınızda bir şey istiyorsanız sürüş kaabileyetini arttırma açısından ve dahi kulak işitma sağlığınız açısından kulak tıkacı kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=2885&highlight=Neden+kulak+t%FDkac%FD

13. Basri.Yolagelen

Basri.Yolagelen Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Erol hocam bu kulaklığı nasıl görebilirim acaba...

14. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Ne zaman isterseniz görebilirsiniz. Ofisim Üsküdar Bağlarbaşında bu tarafa yolunuz düşerse test etme imkanınız olabilir.