Kaskın kafamıza uygun olduğunu nasıl anlarız?

Konu, 'Motosiklet Kaskı' kısmında Kadir Tatlısuluoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Kadir Tatlısuluoğlu

Kadir Tatlısuluoğlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Herkese merhabalar....
    Bugün kask almak için mağazaya gittim ancak içimde şüpheler oluştuğu için geri dönmek zorunda kaldım.Bu şüpheleri gidermek için sizlere danışmanın doğru olacağını düşünüyorum.Tecrübenizi benimle paylaşırsanız sevinirim...
    Denediğim kasklardan biri kafama gayet rahat oturdu ancak kafamı sabitleyip iki elimle kaskı çevirmeye çalıştığım zaman az da olsa sağa sola dönme yaptı ve bu yüzden kafama uygun olmadığını söyledi satıcı.Oysa ki ben kasktan çok memnundum.Bana bir beden ufağını getirdi ve denedim.Ancak denediğim bu kask yanak bölgelerimden sıkıyordu.Öyleki neredeyse konuşurken yanak içlerini ıssıracak kadar sıkıyordu.Bu kaskın benim için uygun olduğunu söyledi.Ben ise bu kaskın uzun yolculuklarda çok rahatsız edici olacağını düşünüyorum.Siz ne dersiniz?Kafamıza uygun kaskı nasıl seçebiliriz?Uygun kaskı seçmem için bana yol yordam anlatır mısınız?Şimdiden teşekkürler...

2. H. Nuri

H. Nuri Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Satıcının dediği kask ölçüsü doğru olan.Kaskı taktığın zaman,kafanı sağa sola salladığında çok çok az bir boşluk olması gerekir.Şimdi o kask sana küçük gibi gelebilir ancak alıştıkçave de kullandıkça rahatlar.

3. Kadir Tatlısuluoğlu

Kadir Tatlısuluoğlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Kaskı giydiğim zaman yanaklarım büzüşüyor ve konuşurken neredeyse yanaklarımın içini ıssırıyorum.Bu normal mi?

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Evet normal ve olması gereken o.
    Kafanda kask varken konuşma ama abartarak sırıt sürüş anında çok faydalı olur.Ama sırıtmakla kahkahayı ayırt etmelisin.Sadece abartarak sırıt konuşmaya çalışma

Aylin Onal ve Berkan İzmir bunu beğendi.
  5. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Sadece adres soracakken kahkaha atabilirsin :D. Yoksa sırıtmana karşı taraf kahkaha basacaktır :D.
    Şaka bir yana kask kafana alışınca sıkıntın kaybolacak

6. oktay.selvi

oktay.selvi Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    zaten bir süre sonra kask içindeki pedler yüzünün ve kafanın şeklini alıyor ve rahatlıyor