kaskin önemi

Konu, 'Motosiklet Kaskı' kısmında öner coskuner tarafından paylaşıldı.

1. öner coskuner

öner coskuner Site Müdavimi

Motosiklet:
    Suzuki
    Arkadaslar motora binerken yapabileceginiz en büyük yalnis kask takmamak olur.
    Size kücük bir örnek vereyim:
    Benim motorsiklet kullanan bir is arkadasim,110 km/h hiz ilen seyahat ederken,hic fren sansini bulamadan, karsisindan gelen ve sinyal vermeden hemen direk önünden sola dönen bir otomobile carpiyor.Motorsikleti arabanin icine park ettikten sonra yaklasik 55 metre ucup sürükleniyor.Vücüdunda 17 krik ve degisik yaralanmalar olusuyor,basindan hic darbe almiyor cünki shoei xr1000 i her zaman tasir.Uzun bir süre hastanede kaldiktan sonra sapasaglam cikti martin birinde beraber bu yilki ilk turumuza cikiyoruz.!!!!!!!
    Bunun icin basinizdan kaskinizi üzerinizden motor giysilerinizi eksik etmeyin,sayin abi ve kardeslerim.:)

2. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Öner Abicim bu nasiyatından ötürü teşekkür ederim. Kaskın önemini gerçekten anlatmakla bitiremeyiz. Sadece uzun yolda değil en kısa mesafede bile kesinlikle takmak gerekiyor.

SERVET, Erol ve öner coskuner bunu beğendi.
  3. öner coskuner

öner coskuner Site Müdavimi

Motosiklet:
    Suzuki
    YA motorsikletimin fotograflari bölümünde Motorumun bir fotografini yolladim ama galiba tam beceremedim neyse,baska zaman yine denerim...

4. cooll_78

cooll_78 Yeni Üye

Neyseki arkadaşınız iyileşmiş. büyük geçmiş olsun.

5. menderes kasap

menderes kasap Yeni Üye

Kaskın bir diğerözelliği daha var:trafikte magandalarla kavga ederken miğferişlevi görüyor.

serkan thundercat, SERVET ve Erol bunu beğendi.
  6. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    önerabi birkezdaha herkeze kaskın önemini hatırlattıgın için teşekkürederim
    birmusibet bin nasiatten iyidirmisali çogumuz musibeti görmeden bunasiatleri dikkate almıyoruz neyazıkki

7. erenkocer

erenkocer Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kymco
    öner kardeşime kaskın önemini anlattığıiçin teşekkür ediyorum kask hayat kurtarır lütfen kasksız motora binmeyin kısa mesafe olsa bile

8. Ertan.Derinay

Ertan.Derinay Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Bazı arkadaşlar kaskın bazen hayat kurtaramadığını bu nedenle olacağı varsa olur deyip takmama yolunu seçiyorlar, işin özeti 30 katlı bir apartmanın üstünden baş aşağı atlayan bir adam saate 210 km hıza ulaşır (yaklaşık) şimdi bu adamı kask kurtarırmı? tabiiki kurtarmaz nedeni basit vurma anında oluşan G kuvveti insanın kaldıramayacağı kadar yüksek oluşu, aynı şekilde yüksek süratlerde motosikletle bir yere çarparsanız sizi kurtaracak bir koruma yok ama genelde sürüklnme ile biten motor kazalarında korumanın önemi inanılmaz derecede büyük oluyor. Bence 5 dakikalık bir yerede gitseniz korumalarınızı kullanın çünkü kaza saniyeler içinde oluyor.

9. Federal779

Federal779 Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Kask şart..Ama takmayanada ne diyebilirizki..

10. salih mıllennıum

salih mıllennıum Üye

sağol öner ağbim benim bu önerin için. kasksız motor düşünemiyorum yol kısaymış uzunmuş olmaz o motora biniyorsan kaskını takıcaksın arkadaş bak hayatı kurtulmuş bi ağbimizin daha

11. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    mesafe ne kadar kısa, hava ne kadar sıcak, hızımız ne kadar düşük olursa olsun KASKSIZ ASLA diyebilmeliyiz çok sevdiğim müzisyen abim uzay heparı o gece kaskını taksaydı şimdi aramızda olacaktı..:(

12. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Kasklarla benim de bir anim var;
    Normalde shoei kullanan biri olarak gidip yari fiyatina EU onayli baska bir kask aldim. Gunesligi, hava alma yerleri, her sey 10 numara gozukuyordu.
    Kafama simsiki oturan kask 1 ay sonra kafamda gezmeye basladi. 15 dakika yagmurda gidince cam buglanmaya basliyor ve cami hafiften elimizle acmak zorunda kaliyoruz ki tam o sirada bir cukura girsek kirilmadik kemigimiz kalmaz.
    Tepedeki hava alma yerinden su giriyor ve alnimin ortasina damliyor. Virajlarda motoru daha az yatirmak zorunda kaliyorum ki, su daha fazla girmesin. Boylece birinci derece tehlike yaratmis oluyorum cunku arkamdaki araba virajda bu kadar yavaslayacagimi tahmin etmiyor.

300 dolara shoei xr1000 alacagima 150 dolara hic bir sey+kaza riski almis oldum.
    Aman diyim butcenize gore kask almayin. 20 dolarlik kafaya 20 dolarlik kask lafini hatirlattirmayin bana :)

Bu arada baktim da benim kaskin kaza test sonucu shoeiden daha iyi(5 yildiz). Kaza yaptirtma riski diye bir secenek olsa shoeiden kotu olacagi kesin.

13. polat

polat Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    Bir kez daha hatırlatmak isterim araca binerken bu gün kaza yapmam diye hava yastıklarını evede bırakmıyorsak motosiklete binerkende kaskı evde bırakmamamız lazım

14. ibrahim KARAGÖZ

ibrahim KARAGÖZ Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    teşekkürler abi.zaten kasksız cıkmıyodum şimdi hiç çıkmam...yeniyim motorda bide