katlanabilir motor toplatilir mi??

Konu, 'Hayalinizdeki Motosiklet' kısmında kaanyuce tarafından paylaşıldı.

1. kaanyuce

kaanyuce Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Yanlisikla racing yazdim zaten fiyati fazla olur Merhaba arkadaslar ben katlanabilir kucuk bi motor toplatabilir miyim ? mobilet gibi degil yamaha chappy tarzi katlanabilir bisey dusunuyorum olur mu sizce ? motorun cok bagirmasini istemiyorum mobilet motoru olmamasi lazim fiyat sinirim 500 civari ucuz olursa olur olmassa onemli degil bu arada buna ruhsat cikartamassin demeyin bn kucuk sehirde kullanicam

2. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Tek takıldığım nokta neden katlanabilir? :)Gerisini irdelemiyorum bile :)

Barış bunu beğendi.
  3. kaanyuce

kaanyuce Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    ben arasıra kuzenlere gıdıyorum. antalya ya orda kullanırım belkı ondan katlanabılır bısey dusunuyorum yada kucuk motor

4. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    tabii toplatabilirsiniz.ama astarı, yüzünden pahalı olur;)

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben katlanırı geçtim de neden ruhsat olmayacak.Bir olumsuzluk yaşadığınızda ne yapacaksınız katlayıp koltuğunuzun altına alıp tabana kuvvet olay yerinden kaçacakmısınız.
    Enteresan fikirler çıkmaya başladı.Dur bakalım sonu nereye varacak merak içindeyiz.

Barış bunu beğendi.
  6. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    :) Tabi kaçaçak hal kalırsa. Alemsin abi... :)

7. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    :)çok güldüm. hatta hala gülmeye devam ediyorum:)

8. kaanyuce

kaanyuce Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    ehliyetım olmadıgından ruhsata gerek duymuyorum. belki elime alıp polisin yanınan gecebılırm :D ama bişey diyecegını zannetmiyorum. 50 cc kım ne desin?

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    2918 sayılı Karayollar Trafik kanununa göre (uygulaması olmasa bile) bildiğin bisikleti A1 ehliyet olmadan kullanmak yasaya aykırı.Sen hatırlamazsın ki forumda çoğu kişi hatırlamaz eskiden ve hala yürürlükte olan ama uygulanmayan yasaya göre bisikletlere plaka mecburiyeti vardı.Plaka demek ruhsat demekti.
    Diğer yandan 50 cc ye de A1 ehliyet ve plaka ve ruhsat mecburiyeti var.
    50 cc ne midir.Hızı 50 km kadar çıkabilen bir motorlu araçtır.
    50 km hızla gitmek demek 15 katlı binadan aşağı atlamak demek.15 katlı binadan atlarmısınız.Atlarsanız düştüğünüz yerde nasıl tepki alırsanız 50 km hızla giderken de aynı tepkiyi alırsınız.Bu tepki çok ciddi yaralanma veya ölme ihtimali yüksek anlamına gelmektedir.
    Diğer yandan 30 la bile bir yaya ya çarpsanız ciddi zarar verirsiniz.
    Bir ara şehrinizde otoparkları dolaşın isterseniz sizin burun kıvırdığınız 50 cc lerin otoparklarda yığılı olduğunu hayretle göreceksiniz.Bunun nedeni çok kişi sizin gibi 50 cc yi adam yerine koymadığından ehliyetsiz plakasız yakalananlardan alınan alıkonulan trafikten ceza kesilen sertifikasız araç kullanmaktan mahkemeye verilmişlerden olduğunu göreceksiniz.Haliyle ceza da yüksek olduğundan kimse cezayı ödemez yeni motor alıp trafiğe çıkmayı tercih etmektedir.

10. H. Nuri

H. Nuri Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Tek sözcük : Bisiklet...

11. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    sevgili kardeşim kaan konu başlığını ben değiştirdim bilgin olsun..

sorduğun soru hakkında herhangi bir yorum yapamıycam..ama evet istediğin tarzda bir motoru toplatırsın sana maliyeti 2.000 TL yi bulur kaba taslak sana fiyat çıkartırım.ha ama bu parçaların kalitesine bağlı birazda 500 TL ye de toplatırsın ama ne kadar sağlıklı ve kullanışlı olur..bence sen bu işten vazgeç kendini (hayatını) başkalarını riske atma derim,yinede senin bileceğin bir şey ;)

düşüncelerinde ve hakkında en hayırlısı olsun.

12. Mehmet Sert

Mehmet Sert Üye

Motosiklet:
    Mondial
    sen en güzeli bisikletine motor taktır hani şu kit halinde satılanardan 200-300 tl aslında trafikte onu kullanmakta yasak ama bişiklet olduğu için pek bişey demezler

şunuda ekliyeyim bisikletine motor taktıran biri doğu karadenizde trafik radarına yakalanmış hatta haber olmuştu netten arayabilirsiniz

13. Mehmet Sert

Mehmet Sert Üye

Motosiklet:
    Mondial
    illa küçük motor istiyorum dersen ikinci el sitelerine bak sahib....com gibi ben yazın 500 tl ye rastlamıştım arkadaş satısınıda alcaksın deyince vaz geçtim ..

şansın varsa küçük plakasız bir motor bulursun fiyatları küçükten büyüge sırala yada 200 600 tl arası motorları arat kolaylık olur

yani ikinci el almak toplatmaktan daha ucuza gelir

14. kaanyuce

kaanyuce Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Motor kitini arastirdim ama cok gurultulu ondan almadim. Babamin(250 cc cinli chopper)motoru kaptirmistim. ehliyetsizlikten almadi hacizden almisti babam parasini odedi aldi motoru .baska motora gerek kalmadi. ama aklimda babamin kucuk motoru var pgo star 2 50 cc cok guzeldi bikere rektefiye edildi simdi 2. rektefiye olmasi lazim yaptirayim mi param var yazin babamin motoruna binemem yazin alabilirler ama 50cc ye bisey demiyolar hem tanidik polise sordum hemde sivile yakalandim motor susmustu. yanima yanasti calinti mi dedi yok dedim ruhsati (ruhsatta sukutır yaziyo :D ve 494 cc yaziyo adam guldu :D) gosterdim bisey demedi bende mahalle arasiranda bisey demiyolarmis dedim adam mahalle arasinda sur ana yola cikma demisti sonra gectim gittim. bizim orda markette biri su dagitiyo 120lik motor var polislerde bisey demiyo

15. M.Gökçe

M.Gökçe Yeni Üye

hondanın 80 lerden kalma 50 cc hacimli bir motosikleti var..eminim o senin için biçilmiş kaftan :). portatif..youtube ta ara bulabilirsin..eminim ki hala vardır bu tarz modelleri..