kawasaki er6-n

Konu, 'Naked Motosiklet Kullanıcıları' kısmında emiryil tarafından paylaşıldı.

1. emiryil

emiryil Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    arkadaşlar merhaba. uzun süredir motor meraklısıyım gerek kiralayarak olsun gerek arkadaşlardan alarak olsun motor kullanıyorum. daha önce sürekli 125 cc honda veya yamaha r serisi motor kullandım. motor kullanmayı kendim öğrendim ve 125 ten sonra 2011 honda 600rr da kullandım fazla agresif kullanmamak kaydıyla. çokta zorlanmadım sanırım bu konuda yetenekliyim. size sormak istediğim soru ben şuanda yurt dışında çalışıyorum ve para biriktiriyorum. istanbulda ikamet ediyorum. türkiyeye dönüncede ilk iş motor almak istiyorum. muhtemelen 2013 yılının yaz aylarında türkiyede olacağım. bütçe olarak toplamda en fazla 14 milyar civarı param olucak. türkiyedeki yakıt fiyatlarını gözönüne alarak aklımda honda 250r veya çok sıkarsam kawasaki 2013 kawasaki 250r var ama benim gözümde kawasaki er-6n var her zaman. fakat ne kadar yakar yedek parçası ne kadar pahalı bilmiyorum. hem 250 klasmanında bir motor alırsam sıfır alıcam fakat kawasakiyi 2. el alıcam max 15.000 km düşünüyorum sizler daha iyi biliyorsunuz o açıdan sizlere sormak istedim. aktif olarak motor kullanacağımdan 600 cc bir motorun yakıtı beni zorlarmı pek bilgim yok. bazıları fazla yakıyor bazıları az yakıyor onlarıda araştırıcam zamanla. ilk önceliğim 600 cc naked tarzı motorlar. neler önerirsiniz veya sıfır al kafan rahat etsin hemde az yaksın mı dersiniz ? yamaha fazer larada olumlu bakıyorum veya suzuki gsr serisinede. tüm önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

2. Berkay Ömür

Berkay Ömür Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Kawasaki er6-n derim bende. Yakıt olarak fena değil. Yedek parça olarak bir Honda ya da Yamaha kadar olmasa da onlardan biraz pahalı. Bana kalırsa 15bin'i geçmemiş ikinci el bir er6-n al. Zaten piyasası 12bin civarı sanırım. Geriye paran kalırsa da parçalarını yenilersin ya da benzin için stok yaparsın. :D Suzuki gsr ler de hoş fakat kawasaki'nin görüntüsü var, daha yakışıklı. Ha ama param var diyorsan, 18bin-20bin kadar çıkıp bir FZ8 al derim :)))))

3. emiryil

emiryil Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    valla ustat o kadar param olmaz sanırsam kawa er6 alsam bide kask mont aldımmı anca sırtımı doğrulturum. bide ona kn hava filtresi ve two brother egzoz da düşünüyorum ilerki zamanda lastiklerinide değiştirmek gerekecek şimdi onun hep masraf :)

4. Berkay Ömür

Berkay Ömür Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    :) olsun yahu, ufaktan yavaş yavaş yaparsın. sen er6-n den vazgeçme. parayı bulursam fz8 alabilirim ben de. racing sevdamdan soğuttu beni yemin ediyorum :D

5. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    dostum seni bir naket ci olarak görmeye başlayacaz sanki:asik:
    bir ara benim bile aklımı başımdan aldı.hemen kendime geldim ve gittim bir varadero ya baktım o menedin sihirinden kurtuldum :komik:

Berkay Ömür bunu beğendi.
  6. Berkay Ömür

Berkay Ömür Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Cok maymun istahliyim abi biliyorsun beni :))) ben de 600rr ya da hornetlere bakinca unutuyorum :)) ha bu arada ne oldu izin isi gidiyor muyuz

7. emiryil

emiryil Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    benimde planlar her an değişebilir. yurt dışı işlerim uzuyabilir buda daha çok para ve daha iyi bir motor demek :) aslında hep bir ducati 696 monster istedim ama onunda servisini kaldıramam alması sorun olmazda servisi kazası yedek parçası çok sorun be ustatlar.

8. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    :(