Kawasaki ZX-6 R hakkında.

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Furkan DURUER tarafından paylaşıldı.

1. Furkan DURUER

Furkan DURUER Yeni Üye

arkadaşlar bn 17 yaşındayım.bu foruma yeni kaydoldum ve çok ta mutluyum :) Adım Furkan Burdur'da oturuyorum...

Ehliyetimi aldım.7000 tlye kadar bütçem var.öncelerden hyosung la başlamayı düşünüyordum ama benim bi arkadaşım var cbr 1100 kullanıyo onu grnce çok etkilendim motordan ve büyük bi motor almam lazım dedim ;) Kawasaki ZX-6 R 1998-99 almaya karar verdim.ama daha önceden neredeyse hiç tecrübem yok bir kaç kere sürdüm ybr yi...Bana diyebilirsiniz hyosung ve ya ybr 125 al die ama aldımmı satamam ben motoru.peder bey sattırmaz.büyük motor içinde 3-4 sene bekleyemem. :p !!!Alsam bu Kawasaki ZX-6 R düşük viteste bir kaç ay kullansam alışamaz mıyım? Lütfen yardım edin ne yapmalıyım?...ayrıca Bşka bi motor önerisi olan var mı? :D :D :D tşkkürler ve eski model motor sorun çıkartır mı?

2. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    merhaba furkan siteye hoşgeldin, keyifli forumlar

sana motor tavsiye edemiyorum; bunların sana göre hepsi problemli.
    genelde de mezarın iskimetini tutturmakda zorlanıyor sahipleri.
    forumda bu konu defalarca konuşuldu bir arattırırsan kimlerin fikifleri neymiş öğrenirsin.

artık bu gibi sorularla boğuşmamak en iyisi.

3. Ali Emre Sakarya

Ali Emre Sakarya Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    17 yaşındasın, doğrudur kanın kaynıyor, doğrudur gençlik heyecanı, doğrudur, görmüşsün beğenmişsin, istiyorsun da ne acelen var? yavaş yavaş başlasan, Kawasaki ZX-6 R ile birkaç saatlik keyiften sonra (Allah korusun) motosiklete ve hayata ebediyen veda etmeden, hatta belki daha da kötüsü sakat vb. durumda kalmadan, 125 cc'lik kaliteli bir motosikletle (bence ybr 125) küçük küçük sürsen; bunun sayesinde de ömür boyu motosiklet kullanabilsen daha güzel olmaz mı?

ayrıca, babanı çok takdir ediyorum ve ellerinden öpüyorum. en doğrusunu yapar 125 cc almana izin verip sattırmazsa! bunca yıl beslemiş, büyütmüş, yetiştirmiş seni, aslan gibi çocuğunun başına bir şey gelmesini istemez elbet.

göksel hocamın da dediği gibi çok konuşuldu bunlar. forumda onlarca başlık var. bir bakıver, okuyuver, aklına takılanlar olursa yine biz elimizden geldiğince cevaplamaya çalışırız...

Umut Karkın bunu beğendi.
  4. Ali Emre Sakarya

Ali Emre Sakarya Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
  5. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    İstediğin kawasaki sanırım 600 lük, bu da demek oluyo ki 125lik motorun 3 katı falan yakar. Yani büyük motor alırsan küçüğe göre çok daha az gezersin. Havalı motor mu çok gezmek mi daha önemli? Tabii para çok diyosan onu bilemem.

Ayrıca hakkaten kuvvetli motor yeni başlayan için tehlikeli, bunu söyleyenler laf olsun diye söylemiyo bunuda unutma.

Bunun haricinde karar senin. Foruma hoşgeldin.

6. Furkan DURUER

Furkan DURUER Yeni Üye

Çok teşekkür ederim Ali abi.Fikirlerimin değişmesinde etkili oldunuz.ama hala kafama takılan bazı sorular var.Mesela hyosung gt250r da mı çok gelir bana? ve cbr125 ve honda cbf 150 hakkında grüşleriniz nelerdir?yamaha daha mı iyidir ? bir de kafama takılan dier konu 1. ve 2. viteste kullanamazmıyım kawasaki vb. ni :D ?

7. Furkan DURUER

Furkan DURUER Yeni Üye

Hakan Bey hyosung 250 hakkında ne düşünüyorsunuz peki ? :D

8. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
    Motoru ne amaçla kullanacaksın? Şehir içi arada sırada dolaşmak için mi? Yoksa şehirler arası da kullanacak mısın? Dağa bayıra gider misin? Vs. Vs.. Yani niye motor istediğin önemli.
    Ama her şekilde eğer tavsiye istiyosan tavsiyem YBR 125. Hyosung GT yarış motoru sonuçta, o da yeniler için çok ideal değil.

9. Furkan DURUER

Furkan DURUER Yeni Üye

Motoru şehir içinde gezmek ve şehir içi ulaşımda kullanacağım.

10. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    MF ye hoş geldınız gereklı bılgılendırmeler zaten yapılmıs :)
    cbf 150 yada cbr 125 de alabılırsınız
    cbf 150 cbr ye gore daha ıyı denıor ama cbr nın de gorunusu daha guzel
    illa ben 250 lik alcam dıorsanız en aşşa ninja 250 r de alabılırsınız bu aralar bu motor sıtemız de pek rovanş ta :D
    ama 250 cc ve ustu motorların vergısıde fazla yakıt tuketımıde fazla haberın ola
    bide en onemlı konu motor kullancam dıyorsanız Koruma ekıpmanları almanız şart

11. Furkan DURUER

Furkan DURUER Yeni Üye

Peki ninja 250r alabilirsiniz demişsiniz.Hyosung alsam daha ucuz hem ? ne dersiniz? birde büyük 600 lük bi makineyle 1. ve 2. viteste 3,4 ay sürsem öyle olmaz mı sizce?bana mantıklı geliyor öyle de :D

12. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
    Furkan benim anladığım sen havalı şekilli bi motor istiyosun, arkadaşının motorundan da aşağı kalmasın diyosun.

Ne desek boş gibi geliyo, sen en iyisi al motoru 1. vitesde mi sürersin 5 e çıkar mısın deneye deneye görürsün artık :) Ama büyük motor alacaksan sürüş eğitimi alman ve koruyucu ekipmanı tam alman çok daha önemli hala geliyo.

Hepsinden önce bi ehliyet kursuna yazıl tabii :D

13. Ekrem Kalafatoglu

Motosiklet:
    Honda
    600 cc lık motor 1. vıtesde zaten 120 yapabılıyor ha 1. vıteste kullanmıssın ha 2. vıteste farketmez Hyosung demıssınız motor hakkında pek bılgım yok benım yardımcı olacak arkadaslar wardır ıllakı
    başlıcaksan en fazla 250 cc lik bır motorla başla 600 cc lık bır motoru kontrol edemessın ustelık cc arttıkça hatayı telafı etmesı zorlasır Bu sıtede sana 600 cc lık bır motoru al dıyecek bırısını tanımıyorum :)

14. Serkan 06

Serkan 06 Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Furkan kusura bakma ama 600 lük motor senin neyine, hayatın bukadar mı ucuz? hem daha 17 yaşındasın , ben 30 yaşındayım ben bile 250 lik motorla başladım, eğer tarzını race olarak belirlemişsen sana tavsiye edebileceğim en iyi motor, honda cbr 125 , sıfırı bile 5000 civarında, ki 2.el almanı tavsiye ederim, arttırdığın paraylada full koruma ekipmanlarını almış olursun üstinede paran artar, haydi güzelim şimdi abilerinin sözünü dinle ve doğru yerden başla motora...

15. Furkan DURUER

Furkan DURUER Yeni Üye

:) Arkadaşlar,abilerim:Hepinize çok teşekkür ederim.Gerçekten en doğru olanı yapmaya karar verdik babamla.Ybr 125 alacağız.3,4 sene onu kullanacağım,daha sonra Allah izin verirse büyük cc ye geçerim... :D Sizin sayenizde Ybr almaya karar verdik :) :D ;)

16. Ekrem Kalafatoglu

Motosiklet:
    Honda
    Hayırlı uğurlu olsun en doğru kararı vermıssın bence Motorun cc duşuk dıe ekıpman almayı ıhmal etme koruma ekıpmanı da al
    motorunu aldıgın zaman resımlerınıde beklıyoruz artık :)

17. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    doğru karar vermişsin. hiç pişman olmayacaksın.

18. Furkan DURUER

Furkan DURUER Yeni Üye

Son olarak alacağım ekipmanlar neler?ve kaça mal olur? :)

19. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Alacağın ekipmana göre değişir ama orta kalite bişeyler alırsan 1000 tl gibi bir fiyata herşeyi tamamlarsın(Fullface kask, korumalı mont pantolon eldiven çizme)
    Ama benden tavisye maddi olarak daha fazla ayırabilirsen oalbildiğince kalteli ekipmanalar al özellikle çizme olabildiğince uzun olsun taş gibi olsun heryeri korumalı olsun :) Bende diadora bot var düştükten sonra 3 gün seke seke yürüdüm olmasaydı kırılırdı belkide oda var ama almışken alabildiğinin en iyisini en sağlamını al hiçbirşey kolundan bacağından kafandan ve diğer organlarından önemli değil.

Furkan DURUER bunu beğendi.
  20. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.