Kawasaki'den Yeşil Atılım

Konu, 'Motosiklet Marka ve Modelleri' kısmında Cansu_Tezcan tarafından paylaşıldı.

 1. Cansu_Tezcan

  Cansu_Tezcan Site Bağımlısı

  Kayıt:
  29 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  691
  Beğeniler:
  548
  Şehir:
  LüLeBuRRGaZ
  Motosiklet:
  Mondial
  [​IMG]

  Kawasaki yeni C02 emisyon normlarını karşılayan ECO2Logic teknolojisine sahip araçlarını Avrupa pazarına sürmeye hazırlanıyor.

  Avrupa Parlamento'sunda, bir tarafta Sanayi Komitesi ve Enerji Komitesi, diğer tarafta da Çevre Politikaları Komitesi, uzun zamandır C02 emisyon normlarıyla ilgili görüşmeler yapıyor. Çevre Politikaları Komitesi, küresel ısınmanın önüne geçebilmek adına araçların daha düşük CO2 emisyonlarına sahip olması gerektiği yönünde Sanayi ve Enerji komitesi üzerinde baskı kuruyor. Söz konusu araç tanımına tüm motorlu araçlar; dolayısıyla motosikletler de giriyor.

  Tüm sanayi kuruluşlarını ilgilendiren bu konuda ilk adım Kawasaki'den geldi. Kawasaki ECO2Logic sistemini geliştirdi ve bu sisteme sahip araçları Avrupa pazarına sürmeye başlıyor. ECO2Logic sistemi ile ilk tanışan model ise 2009 Kawasaki Z750 oldu.

  Araçlardaki CO2 emisyonlarının 2012 yılı itibariyle 130 g/km'a, ve 2020 yılı itibariyle de 95 g/km'a düşürülmesi öngörülürken; 2014 yılında da durumun yeniden gözden geçirilmesi konusunda anlaşıldı. Fakat bu durumun yasalaşması için önce Avrupa Parlamento'su ve ardından Avrupa Komisyonu tarafından onaylanması gerekiyor.

  MOTORON
   
  Bülent.Ö ve Turgay bunu beğendi.
 2. Hakan Karael

  Hakan Karael Site Müdavimi

  Kayıt:
  23 Ocak 2008
  Mesajlar:
  2.947
  Beğeniler:
  1.287
  Şehir:
  İstanbul
  Motosiklet:
  Aprilia
  doğayla barışık rengide yeşil tamamdır o zaman ;)