Kaza sezonu açıldı

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında Şenol SEL tarafından paylaşıldı.

1. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Aman diyeyim çok dikkatli olun.Kaza sezonu açıldı.
    Bana bir şey olmaz demeyin.Bugün olmadıysa bir gün mutlaka olacak ama siz dikkatli olmaz iseniz.

Ne hikmetse bana bir şey olmaz diyenler hep telef oluyor.
    Lütfen eğitim almadan trafiğe çıkmayın.Evden motosikletle/skuterle markete giderken bile çok uzağa gidecekmiş gibi giyinin öyle gidin.
    Yada motosiklet binmeyin kardeşim.
    Başkalarının yaptığı aptallıkların ceremesini biz çekmek istemiyoruz artık.

Siz tedbirinizi alın tevekkülü ALLAH'a bırakın.

İşte bugünün bilançosu

Alınan bilgiye göre, Lapseki'den Kepez'e piknik yapmak için geldiği öğrenilen Bircan Teoman'a (43), sürücüsünün kimliği henüz belirlenemeyen 17 FN 841 plakalı motosiklet çarptı.
    Kazada, Bircan Teoman hayatını kaybetti. Motosiklette bulunan Mert Yiğit (19) ve Samet Uyanık ise ağır yaralandı.
    Yaralılar Çanakkale Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı
    Haber7.com

Tarsustaki bu kaza da bir kişi öldü.

Şırnakta ki bu kaza da bir kişinin kafası koptu diğeri ağır ayaralandığı hastanede kurtarılamadı.
    Bu kaza önunde sokağa girmek için manevra yapan beton mikserine motosiklet ile yandan çarptı.Ve kaza sırasında kamyon altına lastiklerin arasına giren sürücünün kafası koptu.Beton mikseri sürücü göz altına alındı.
    Ama giden gitti.

Lütfen ya tedbirinizi alıp motosiklete/sukutere öyle bin.Yada binmeyin kardeşim.

2. Ali Capaci

Ali Capaci Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Merhaba Senol bey,
    sizi bu uyarilarinizdan dolayi kutluyorum,

Pazar günü arkadaslarla kücük bir tur yapalim dedik tam viraj
    cikisinda aniden önüme büyük köpek cikti, gercekten insan motonun
    üzerinde tam konsentre ve cok cok dikkatli olmali neredeyse köpege vuruyordum.
    Motoru kullanirken her an bir sey olacakmis gibi hazir durumda panik yapmadan
    bilincli bir sekilde davranmak gerekiyor.
    Bunla demek istiyorumki daha önceki yapmis oldugum kursta tehlike aninda davranis
    sekilleri. Icabinda bir kurs insanin hayatini koruyabiliyor tabbiki sonuc ne onu allah
    bilir ama sizinde söylediginiz gibi tedbirimizi hic elden birakmayalim.

Allahtan bütün motocu arkadaslarin kazasiz belasiz sezon gecirmelerini diliyorum.

Saygi ve Selamlarimla