Kaza..

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında Murat Ateş tarafından paylaşıldı.

1. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
  2. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Allah rahmet etsin... İnşallah bu tarz haberleri hiçbirinizden bir daha almayız :(

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Neden ALLAH rahmet eylesin ki.Adrenalin kıçından fışkırıken telef olup gitmiş belasını arıyormuş bulmuş neden belasını arayana ölmek için motosikleti kullanana neden rahmet okuyayım ki.

Gürsu bunu beğendi.
  4. Kadir Tatlısuluoğlu

Kadir Tatlısuluoğlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Daha 18 yaşında bir çocukmuş...Bundan sonra ışıklar içinde ,beyaz kanatları ve başında halesi ile sonsuzluğa sürer motorunu...Tüm motorcu kardeşlerimin başı sağ olsun.Umarım ailesi çabuk toparlanır...

5. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Şenol hocam; çocuk yaptığı yanlışın bedelini ödedi, farkındayım. İnsan oğluyuz günahlarının affından başka Allah'tan ne dileyebiliriz ki. Belki aramıza katılsa burada konuşulanlardan ders çıkarırdı. Bu forumda birbirimizi frenlediğimize inanıyorum. Bu grupta toplanmamış olsak çoğumuz genciz, bu hataya bizde düşebilirdik. Farkındaysanız biz burada bir aile oluşturduk. Birimizin canı yanmasın diye elimizden geldiğince tecrübelerimizi paylaşıyoruz. Daha önceden yapılan kazaları örnek gösteriyoruz. Şenol hocam ben bu siteye ilk üye olduğumda sizin paylaştığınız, koruyucu ekipman kullanmayan kaza zedelerin fotoğraflarını gördüm. O fotoğraflar tedbirli olmam konusunda çok etkili oldu. Tabi ki sizden dua etmenizi isteyemem. Ben biraz yufka yürekliyim. Üzüldüm... Temennim bu feci kaza son olur.

Serkan 06 bunu beğendi.
  6. Berkay Ömür

Berkay Ömür Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Uzuldum ben de. Cok gencmis daha. Yazik geride kalanlara. Allah anneye babaya sabir versin.

7. Gürsu

Gürsu Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    allah rahmet eylesin. Senol hoca biraz sert konusmus ama dogru konusmus. Ben bu haberi baska bir motosiklet forumunda gordum bugun. Ilk yorumda adam soyle diyor "onumuzun bos oldugundan emin olmadikca yuksek hiz yapmayalim" Kelimeler ayni olmayabilir simdi siteyi acmadim, ama boyle diyor. Cahillikten de ote bir durum. daha olay olmus 24 saat gecmemis ve ders almamis. simdi bu adamin tek guvendigi sey, bugune kadar hic kaza yapmamis olmasi. yaptigi gun zaten tek parca bile veda edemeyecek bu dunyaya.

Altinda s1000rr da olsa hayabusa da olsa hic bir seyi dusunmuyorsan canini dusun. 1000 gun ust uste 300 basarsin ama bir kere kaza yapma sansin var. Bu siteye uye olma nedenlerimden biri de boyle adamlardan uzak durmakti. Bilenler bilir, o sitelerde sabahtan aksama kadar "sen kac bastin? ankaraya gel kapisalim" vb muhabbetler donuyor. O siteleri takip etmemin tek nedeni de gezi fotograflari. COk fazla aktif uye var cunku. Youtube'da aciyorum 300le giden adam videosunu zevkle izliyorum. Hosuma gidiyor. Ama yaptigi delilikten baska bir sey degil. 300 basar miyim motorum gitse ? hayir. bu cocuk 95liymis. yazik. gidin bakin o sitelerdeki gruplardan birinde takiliyordu. sagindan solundan gaza getirile getirile boyle oluyor iste. bu cocugu o gun o yola goturen, yaristiran, beraber yarisan arkadaslari da en az onun kadar suclu. omur boyu ders olur umarim. ailesi icin uzuldum en cok. ne umitleri vardi kimbilir. cok yazik. herseyi gectim arabayla 200le kaza yapan adam bile cok agir kurtuluyor. insan biraz dusunur ya. ille de yarisacaksan kapali yolda, pistte yaris. her yerde de var yani.

denizhany5 bunu beğendi.
  8. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Gürsu bu forumla ilgili tespitlerine katılıyorum. Birisi bu forumda 300 km hız yaptım dese o kişiyi kınarlar. Bizim forumda insanlar doğru olan sürüş şekillerine yönlendiriliyor. Kaza yapma ihtimalleri azaltılıyor. Kaza yapsa da zarar görmemesi için gerekli tedbirleri alması sağlanıyor.

Gürsu bunu beğendi.
  9. Gürsu

Gürsu Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Evet. Ustelik bu sitelerden birinde bu "altin elbiseli adam" denen adam da aktif bir kullanici. Elinde medya gucun var. Arai, KTM reklami yapacagina her programda 3-5 kelime de bunun icin konus. Cik de ki "kardesim pist disinda hiz yapmak gerizekaliliktir." Ayrica hepimiz biliyoruz. Trafikte hiz yapmaya gerek bile yok. Zaten kendi basina bir tehlike. Sen yolunda giderken arkandan gelip ustune cikar adamin biri. Senin tum dikkatin yol ve aynalar olmali. Adam bana 40-50yle giderken carpti. eminim herkesin basindan komedi gibi kazalar gecmistir. Onune gelene apaci diyor videolarinda. Halbuki kendisinin cevresi apaci dolu. Apaci demek kilik kiyafeti kotu olan veya kotu motora binen adam demek degildir bence. Apacilik boyle gerizekali gibi 300le otobanda gitmeye calismaktir. Sehir icinde sabahtan aksama kadar makas atmaktir. Istersen celikten elbise giy. 1 bin dolarlik kask tak.

Sen kalkip sirf gostergenin fotografini cekicem diye 300 basarsan ilk virajda boyle olur. Olayin sahidinin yazdiklrini okudum. Gercekten de boyle olmus. Diger motorlar hiz kesmis viraja yaklasirken, bu eleman muhtemelen yarisi kazanicam diye daha da gaz acmis. Dogal olarak onundeki arabaya mermi gibi girmis. Yazik.

Şenol SEL bunu beğendi.
  10. denizhany5

denizhany5 Yeni Üye

Motosiklet:
    Vespa
    Yaşıtımmış çok yazık... 17-18 yaşında okulda kimi görsem motorla ilgili tek muhabbet 'motoru teke çekebilmek-ibreyi vurdurmak'. Burada eğitim ve bilinç devreye giriyor. Ehliyet sınavını kukalarda takıl gel diyen adama yaptırırsan , motosikletin bir yaşam biçimi olduğunu anlatamazsan bu son kaçınılmaz. Motorumun gidonu yamuk olduğu için bugün bir arkadaşımdan eve bırakmasını istedim motoruyla keşke istemeseydim. Aynı şey bir gün eminim bindiğim adamın başına gelecek ancak uyardığın zaman suçlu sen oluyorsun. Gençlik aptallık yapma özgürlüğü olarak algılanıyor benim jenerasyonumda...

Gürsu ve Şenol SEL bunu beğendi.
  11. Serdar KUL

Serdar KUL Üye

Motosiklet:
    Honda
    Allah rahmet eylesin kendisini görmüşlüğüm var kötü şekilde vefat ettiğini duydum :(

12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu tür kazalar asla son olmayacak zaten llk de değil.
    Bugün yolda kasksız br sürücü gördüm.her zamanki gibi tabletimden kasksız yapılan kazalardaki sonuçları gösterdim.Adam pişkin gel yarışalım düşersem kafamın ne kadar sağlam olduğunu görürsün diyorsa bu salak şimdi cahilmi oluyor.Yook direkt SALAK.
    Neden bu tür salaklara acıyayaım.Bursa otobanda ters yönde yarışan bir sürü salak var.Geçtiğimiz aylarda biri yol kenarındaki demirlere grdi yattı aylarca çıktı şimdi yeniden aynı şeyi yapıyor.Bu mahlukata ne verebiliriz ki.Neden acıyayım.Adrenalni sen kıçı kırık ybr 125 le alamazsın diyorlar.Bana ne adrenalinden.Ölmek için silah kullanın adrenalin derseniz boğaz koprusundan atlayın paraşütsüz korumasız bak aşağıya inene dek adrenalin deliğiniz olan her yerinizden nasıl çıkıyor.Kurtulma şansınız da var dyorum.
    Ama ölmek için motosiklet kullanmayın.Bu tür salaklar telef olana dek aileleri gıklarını çıkartmaz.ne zaman yaralansa sakat kalsa ya da telef olsa hemen yaygaraya başlarlar.Motosiklet tehlikeli diye zırlarlar.
    Be ALLAH'ın malı bunca zaman neden evladına bu hobinin tehlikelerinden bahsetmedin neden korumlara önem vermesini sağlamadın neden eğitim almasını söylemedin derim bu tür man kafalılara.
    ben bu sevdaya yeni başlamadım.
    Ama yeni başlayanalara bu konuda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.Bu tür salaklıkları yapanlara acımayı bıraktım.Bile bile ölüme gidene intihar etmek için yanıp tutşan bu SALAKLARA asla acımam.

denizhany5, Fahrettin ve Gürsu bunu beğendi.
  13. Fahrettin

Fahrettin Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Ailesine sabırlar diliyorum :(