Kelepir 2002 model yamaha t max 500

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter' kısmında s murat demiral tarafından paylaşıldı.

1. s murat demiral

s murat demiral Üye

Motosiklet:
    Yamaha
  2. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Murat abi öncelikle foruma hoşgeldiniz...:)

Çok tatlı ve temiz bir motorunuz var.İhtiyaç dolayısı ile satmanıza gönülden üzüldüm.İnşallah çok daha güzelini alırsınız.Hayırlısı olmasını temenni ederim... :)

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Üstad 2005 ten bu yana hiç yol yapmamışsın sanki.Ben 2005 model ybr ile 125 bin yaptım sattım 2008 Nisanda yeniden 2004 kasa ybr aldım.Onunla bile şu ana kadar 45 bin yaptım.

Hayırlısı olsun.ALLAH gönlüne göre versin.

4. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sen naptın be Şenol abi :) Helal olsun valla...YBR'yi sana sormak lazım..YBR için ne dersin abi.Bilen ve bilmeyene?Bukadar yol yapmışsın.Yarı yolda bıraktı mı,uzun yolda nasıl vs... gibi?

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ömercim teğet geçemeyen ama kı..... giren floresan yüzünden 2008 yılında fazla gezmedim.Yoksa bu rakkam daha da yukarı çıkardı.Artık bu yıl bakacağız bir şeyler.

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Asla daha hiç yolda bırakmadı.
    Uzun yollarım tek başıma Bursa - Mardin - Bursa 2850 km 2006
    Uzun yolum.Grupla Bursa - Marmaris Datça marmok festivali - Bursa 1700 km 2007
    Uzun yolum.Grupla Bursa- Kuşadası - Bursa 1050 km 2005
    Uzun yolum.Grupla Bursa Batı karadeniz - Bursa 5320 km 2005
    Uzun gezim.Grupla Bursa - Bozcaada - Bursa km sini hatırlayamadım 2005
    Uzun yolum grupla Bursa - Kısa Batı karadeniz gezisi - Bursa 2005
    Uzun gezim Bursa - Ankara - Bursa 810 km 2008
    Beklentilerine bağlı performansı.Bende 2004 kasa 2005 trafik çıkışlı ybr var.110 - 120 km hızlar yapıyorum.Aynı zamanda başlangıç eğitimleri ve yol eğitimlerinide bu motorla veriyorum.Şu ana kadar şimdi kullandığımda bir defa sol üniteyi değiştirdim.Sinyal butonu yalama olmuş o yüzden.2 defa zincir dişli değişti komple.4.lastik takımı değişimi yolda.Ön ve arka fren balataları birer kez değişti.Henüz devriyaj balatası değiştirmedim.Zaten sponsorum Olan Yamaha Bursa Start Motor Serkan TUNÇ gerekli gördüğünde değişmesi gerekenleri değiştiriyor.Aldığımda devriyaj telini Jawa Devriyaj teli ile değiştirmiştim hala aynı tel ile kullanmaya devam.Mutlaka 3000 km de bir yağını Motul veya Castol 10-40 la değiştiririm.her 300 km de bir zincir temizler ve yağlarım.

7. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Anlıyorum abicim.:)Herkez aynı dertlerden muzdarip...Kimsenin hoşuna gitmiyor 2.90 dan benzin almak ama bunun günlük hayata yansımasını geçtiğimiz günlerde göremedik.Neyse uzatmayayım.Aforozlanırız :)

8. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Şenol abi peki sonuçda 11 hp lik bir araç.Bu uzun yolçuluklarda grupdan kopmana neden olmadımı hiç?Valla verdiğin rakamları ağzım açık okudum :) Abi gerçekden helal olsun...Diyecek başka söz bulamıyorum...Ha bide Allah kaza bela vermesin.Çünkü oldukça fazla yol yapıyorsun... :)

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Benzin artık 3090
    Gruplarla giderken cc lere göre kategorize oluruz.Ve her grupta bana uyanlar vardır.
    2000 li yıllarda 1995 Model özel yapım Goldwingim vardı.Ounla bile çok mecbur kalmadıkça 120 den yukarı çıkmazdım.Bir kaç deneme yaptım tabii son süret denemeleri ama Türkiyede değil.Yurt dışında denemeler yaptım.
    Ama ybr bana yetiyor.Floresanı çıkartabilirsem kırmadan bu yıl NX4 Falcona yazılıyorum ama nasip.Birde bu yıl temmuzda kısmetse evleneceğim.Eşimle beraber 2 ayrı motorla yapacagız bir kaç atraksiyon.

Omer bunu beğendi.
  10. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Üstadın topik ne hale geldi.Fırçayı hakettik ve fena yicez fırça.Oku ama bari cevap yazmada okkalı fırça yemeyelim.

Omer bunu beğendi.
  11. s murat demiral

s murat demiral Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Sevgili ömer temennin ve dileğin için teşekkür ederim,tabiki yenileyip devam edeceğiz yollara.

Şenol abi doğru diyorsun 2005 den bu yana su motorcusu oldum gezemiyorum,ufak tefek geziler yaptım.

Diğer unsur da her vatandaş gibi bana da teğet geçtiği için kriz,şu an en az kullandığım motorumu satmak akılcı geldi...

bu teğet geçme mecburiyeti.

Fakat hatırlıyorum sen her zaman gezilerde 1 saat önceden yola çıkardın..

Omer bunu beğendi.