Kibir nedir?

Konu, 'Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti' kısmında eva hoxha tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. eva hoxha

eva hoxha Yeni Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Aşağıda verdiğim örneklerden hangisi yada hangileri kibir belirtisi sizce?Fikrinizi almak istiyorum.

1.)Dünür gitmeyi düşündüğü kızın babasına 'kızını vermeyeceksen başkasını öner' denmesi.

2.)Evlenmeyi çok istediği halde etrafındaki kızları evine bağlı,namusunu koruyabilecek olarak görmeyip akrabalarının çok övdüğü zengin ailenin yüksek tahsil yapmış kızından cevap gelecek diye beklemek.

3.)Gayet rahat koşullarda 3000-4000 lira arası maaşla giderlerinin az olduğu,ayrıca memleketi olan küçük şehirde çalışmak yerine,giderlerin daha çok olduğu büyük bir şehirde 5000 liraya çalışmak.

4.)Kendisine arkadaşlık ya da evlenme teklif edene 'belki daha iyisi gelir,sen daha ilk kez bu teklifi yapansın' demek.

Bizim buralarda bu tür şeylere çok rastlanıyor ve ben duruma sinir oluyorum,içimden 'sen nesin ki?' diyorum.Benimle aynı görüşte olmak zorunda değilsiniz,fikrinizi bekliyorum

(Arnavutlukta da evlilikten tut pek çok şey Türkiye'deki gelenekler gibi o yüzden bir yabancının böyle şeyler yazmasına şaşırmayın.5sene Türkiye'de Lisans eğitimi aldım Türkçe nerden öğrendi derseniz.)

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.