Kilit sorunsalı

Konu, 'Motosiklet Aksesuarları' kısmında cagri.erarslan tarafından paylaşıldı.

1. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Merhaba,

Şu anda halen arkadaşımın garajında duran motorumu kendime yakın bir yerlere almak istiyorum. Sorunum kapalı bir yerimin olmaması. Bu yüzden, bir de yolda sokakta bıraktığımda güvenlik konusundan endişelendiğimden bir tür kilit almak istiyorum. 2 çeşit arasında kaldım;
    1. disk kilidi
    2. Zincir kilit
    disk kilidi olarak alarmlı ABUS marka olanlar var;
    http://www.motosikletim.com.tr/urun/abus-345-trigger-alarm-red-disk-kilit.aspx

zincir olarak;
    http://www.hudsonderi.com/?urun-2195-LUMA-ENDURA-ZiNCiR-1-50-motoksiklet-motorsiklet.html

gibi birşeyler düşünüyorum. Apartmanımız 3lü bir grup bloktan oluşuyor ve yoldan ayrı adamız da açık park alanı var. Hemen park yeri girişinde, alçak bir kaldırım üzerinde sokak aydınlatması var. Oraya bağlayabilirim. Evden de direk gözüküyor.

Ne yapayım ? Motorum Suzuki Inazuma. Hafif de değil 185 kg bir motor.
    Resimde görünen, sağ uzak tarafta beyaz arabanın ordaki ufak aydınlatma.

Ekli Dosyalar:

2. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Ikisinide kullan bence. Ne kadar guvenlik o kadar caydirjcilik diye dusunuyorum ben

3. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    ikisini birden alamam :) Hatta alarmlı disk kilidi belirgin şekilde fiyat limitimin üstünde. branda da almam gerekiyor çünkü :)

4. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Bence biraz daha uygun fiyata disk kilidi al veya alarmsız alabilirsin. Yanınada o farkla çelik zincirini al derim.

5. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Çağrı merhaba,

Dün Hudsonderi'de belirttiin kilidi inceledim. Halatın kalınlığı bana ince geldi. Güvenlik test seviyesi 10 üzerinden 6 falan olmalı. Eğer verebiliyorsan biraz daha fazla verip kalınlık ve güvenliği fazla birşey al.

6. Hüseyin U

Hüseyin U Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Ben de önümüzdeki günlerde motosikletimi alacağım hem disk kilidi hem de zincir kilit aldım, bir hata yapıp alarmsız disk kilidi aldım şimdi bir tane de alarmlı sipariş edeceğim. Alarmlı disk kilidi çok caydırıcı gerçekten, alarm olmazsa hırsız kilidi açana kadar uğraşır ve internetteki videolardan çok pahalı kilitlerin bile (hem zincir hem disk kilidi) kısa sürede açılabildiğini gördüm. Alarm olunca sesi duyan hırsız çoğunlukla kaçmayı tercih eder. İkinci bir diğer husus sadece disk kilidinin yeterli olmadığını söylüyorlar, pahalı motorları özellikle takip eden hırsızlar motoru kamyonete yükleyip götürebiliyor hatta birisi disk kilidi mevcut olan ön tekerleğin altına kaykay gibi bir aparat koyarak bile çalınabildiğini söylemişti. Hem alarmlı disk kilidiniz hem de zinciriniz olursa hırsızı daha çok kadar caydırmış olursunuz. Bazıları benzin deposundaki benzini çalmak için benzin hortumunu bile kesmeye cüret edebiliyor, hırsızlara karşı güvenliğinizi olabildiğince alın derim. Bir de zinciri bağladığınız zaman yere koymayın, zincir motosikletle bağladığınız yerin arasında asılı kalsın mümkünse, böyle olunca hırsızlar zincir makasını yere dayayamadıkları için daha zor kesiyorlarmış zinciri.

7. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Alarmlı alırken lütfen görüp bildiğinizi alın. Çoğu çin malında ses fazla çıkmıyor. Dün bir tane gördüm (150tl civarındaydı) resmen otomobil alarımı gibi çalıyordu.

8. Hüseyin U

Hüseyin U Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Çok doğru bir de bazı kilitlerin ses çıkaran delikleri çok ufak oluyor, parmakla üstüne basınca sesi neredeyse duyulmaz hale gelebiliyor.

9. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    O ABUS iyi midir ? Alırsam onu alayım bari. Hoş şu anda kapalı kilitli garajda duruyor ama, genede lazım.

10. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Sitesine baktım ama motomax onlineshop'ta yok. Bu fiyatı vereceksen eğer 150TL ye masterlock'un 1,5 metrelik bir zinciri vardı. Zincir kalınlığı sanırım 12mm (tek trafının çapı) ve ayrıca anahtarla kitlesiğin yerde alarm sistemi mevcuttu. Güvenlik testlerinde 10 üzerinden 9 veya 10 alan üst seviye bir kilitti.

Motomax yakınlarında varsa gidip düşünmeden al derim.

11. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Sitesine baktım ama motomax onlineshop'ta yok. Bu fiyatı vereceksen eğer 150TL ye masterlock'un 1,5 metrelik bir zinciri vardı. Zincir kalınlığı sanırım 12mm (tek trafının çapı) ve ayrıca anahtarla kitlesiğin yerde alarm sistemi mevcuttu. Güvenlik testlerinde 10 üzerinden 9 veya 10 alan üst seviye bir kilitti.

Motomax yakınlarında varsa gidip düşünmeden al derim.

12. Hüseyin U

Hüseyin U Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Zincir kilit kısmında alarmı olan modellerden haberim yoktu bilsem o zincirlerden alırdım, zincir ve disk kilidini alırken acele ettim galiba. Kesinlikle alarmlı olmalı hem disk kilidi hem de zincir.