Kimse Yokmu

Konu, 'Güncel Haber ve Duyurular' kısmında osman yazıcı tarafından paylaşıldı.

1. osman yazıcı

osman yazıcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    arkadaşlar selamlar,
    bu sitede şenol ve ismailden başka kimse yokmu,yoksa benmi kimseyi göremiyorum
    kimseler birşeyler yazmıyor ,paylaşmıyor
    ipi sapı kopuk, adı sanı olmayan insanlar üye olup saçma saban şeyler paylaşıyor
    kimse müdahale etmiyor,bir kaç kişi harici,onlarında fazla bir yetkisi yok ,atamıyor satamıyor

Şenol SEL ve İsmail bunu beğendi.
  2. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    var var cok kisi var. ama insanlara oyle tepkiler veriliyorki anca 2-3 kisi kaliyor. insanlari kacirmaya ne gerek var ya sallamayin cevap vermeyin ya da gelen selam vermediyse siz selam verin.zaten samimiyse gelen arkadas bir kac mesaj sonra her seyini tanirsin. hos gorulu olun arkadaslar biraz

murat acar bunu beğendi.
  3. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Bilgin katılmıyorum. Bence eksiklik bundan Kaynaklı değil.

Ancak düzülecek eminim

Osman abi bu arada Ocak Ayında bi Çay içelim :)

4. osman yazıcı

osman yazıcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    selamlar
    sevgili kardeşim ,burada insan eğitim sitesi değil,bilgili ve eğitimli insanların dostluk ve bilgi paylaşım sitesidir,insanlara tepki verilmezse yol geçen hanı gibi olur site,tepki veren arkadaşlar bu sitede emek vermiş insanlardır,bu sitenin birliğine dirliğine güzelliğine katkıda bulunmak için bu tepkileri veriyorlar.
    senin söylediklerinde göz ardı edilemez,çok doğru söylüyorsun,hoşgörülü ,alçakgönüllü olmak gerekir,zaten verilen bu tepkiler uyarı niteliğinde,bu tepkiyi alan kişi özür dileyerek devam edebilir,ama tepkiyi alanda tepki veriyor,haliyle soğukluk oluşuyor.iki tarafın bir tarafında hoşgörü olmazsa iletişim olmaz
    anlatmaya çalıştığım sadece kendi şahsi düşüncelerim kesinlikli herhangi bir kişiye karşı değil,yanlış anlaşılır olabilirim,eğer yanlış anlaşılır bir şeyler yazmışsam özür dilerim, ve yanlışlarıma tepki verin sorun yapmam , uyarı niteliğinde olduğunu düşünürüm.................................( bu yazıda anlatmak istediğim en son yazdığımdır )

saygı sevgi selamlar

olur kardeş içelim,bu camiada yeniyim,kimseyi tanımıyorum
    sen bi organizasyon yap,haberleşiriz

İsmail ve Şenol SEL bunu beğendi.
  5. Bilgin Turan

Motosiklet:
    Suzuki
    bir cok kez tartışıldı üslup konusu burada ama degisen hiç bir şey yok belki neden bir kaç kişi aktif olarak yazıyor anlamamıza yarımcı olur. zaten sizde az katılımcı olmasından şikayer etmişsiniz. demekki doğru olmayan birşey var. İsmail inş düzelir ve daha fazla etkileşim olur. o zaman havalarda güzelken yapın bi organizasyon

İsmail ve osman yazıcı bunu beğendi.
  6. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Bilgin ayıpsın Brn demek organizasyon demek ;) yapcaz tabi. Bu sefer hazırlığı sıkı tutucam. Ekibin senin vb katılımları zorunlu :)

Bilgin Turan bunu beğendi.
  7. murat acar

murat acar Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Aynen katiliyorum.

Bilgin Turan bunu beğendi.
  8. osman yazıcı

osman yazıcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    sevgili kardeşim,aynen bende katılıyorum fakat şöyle bir şey var..,azınlık çoğunluğa uymak zorunda...
    bir atasözü derki '' her horoz kendi çöplüğünde öter '' tabiiki hoşgörülü olmak alçak gönüllü olmak gerekir
    her ailenin belli bir yaşam biçimi şekli vardır o aileye sonradan gelen kişi o ailenin şekline ,biçimine
    kurallarına riayet etmek zorunda,buradaki tepki bu anlamda,hiç kimse kimseyi aşağılamıyor,hor görmüyor
    sadece uyarı niteliğinde ,sitemvari söyleniyor
    hoşgörü alçak gönüllülük karşılıklıda olabilir,bir insan uyarıldığı anlamda küsmeden cevap verebilir
    tepki yerine,ondan istenileni yerine getirebilir........bu yazılanlar yazı ne şekil okunursa o şekil düşünülür.belkide yazan kişi düşünülen anlamda yazmamıştır.bende aynı tepkilere maruz kaldım,ama şu şekil düşündüm bu aileye sonradan katılıyorum demekki bu ailenin kuralı bu ...başlarda zorlandım ama şimdi herkesi seviyorum,herkes kardeşim arkadaşım abim ...sonuç motosiklet camiası,bu camiada kötü insan olmaz,belki yanlış anlaşılma olur,küsmek olmaz,kaçmak olmaz,her insanın yanlışı olabilir konuşarak yazışarak hallolur
    ...............................insanlar konuşa konuşa, hayvanlar koklaşarak anlaşır...........................
    hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum,allaha emanet olun

İsmail ve Şenol SEL bunu beğendi.
  9. Bilgin Turan

Motosiklet:
    Suzuki
    yolda size adres yol yordam soran birine once kendini tanit demssiniz. burasi sokak yol gibi herkese acik bir yer. biliyorsaniz yardimci olursunuz. zaten yolunuz ayniysa bende oraya gidiyorum gel dersiniz yolda tanisirsiniz. ayni yol degilse bir daha gorusmezsiniz zaten. eger herkese acik degilse engellersiniz tanitma yazisi yazmayan kimse baska yorum ve yazi yazamaz.

murat acar ve osman yazıcı bunu beğendi.
  10. osman yazıcı

osman yazıcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    evet anlatmak istediğini çok iyi anlıyorum,doğru yazıyorsun haklısın ama öyle olmamalı,her seviyedeki insanı aramıza aldığımızda anlaşmazlık olur zıtlık olur,bu doğanın kanununda var,her insanın görüşü ,düşüncesi ,farklı....buradaki amaç ,, görüş düşünceler seviyeler ve kültürleri birbirine yakın insanlar topluluğu oluşturmak
    tabii site yöneticilerinde kusur vardır dediğin anlamda,kendini tanıtmayan,ismini açıklamayanın üyeliğini aktif etmemesi gerekir

sevgiler

murat acar bunu beğendi.
  11. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Bilgin aynı şeymi? Sokakta soru soran ile burası?

Ok bende sana Örneklem yapayım. Arkadaşlarınla oturuyorsun ve gelip masana oturmak isteyen biri oluyor. Hooop demez misin? Brn derim. Hemde en kaba şekilde. Hayırdır bilader ne işin var bu masada kimse seni tanımıyor.

Ben sadece saygıdan bahsediyorum. Bana SAYGI göstermeyen babam olsa saygı göstermem. Önce yeni ortama giren user SAYGI göstermeli sonra eski user.

Tabiki bu tepkiyi en hoş şekilde verip kazanmaya çalışmalı. O na lafım yok.

12. Bilgin Turan

Motosiklet:
    Suzuki
    masana degil ama ortama girene karisamazsin tabiki. mekani kapattiysan o baska. site kimsenin masasi degilki. ortaya soru soruyor adamlar. ha yonetim okuyordur engellesin o zaman tanitim yazisi yazmadan siteye yazmayi

13. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Abi bura sonuçta üyelik isteyen bir site. Ama Haklısın üyelik şartlarına bu yazılmalı.

Kendini tanıtmayan kişiler ve soruları silinmeli. Neyse ya senden önemli mi ;)

Ne zaman kahve ısmarlıyorsun bana sen onu de bilgin :)

14. murat acar

murat acar Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    selam ksrdeş,elbette azinlik cogunluga uymak zorunda buna itirazim yok.kural ihtari yapanlar uyarilmalidir dogrudur bundada hem fikirim.ama uyum zaman gerektiren bir surectir,uyariya gelince adami dover gibimi olmali yoksa beyfendi gibimi...?sen o zamani vermezsen,daha ilk mesajda adami esekten dusmuse cevirirsen bu forumun ne tadi kalir.kimse tanimadiklarinin masasina oturmaz.diyelim oturdu mutlaka bi yalnişlik olmuştur yada mecbur kalmiştir.dovmekmi lazim.biz insanlar biraz tuhafiz.bir ermeni oldurulur hepimiz ermeniyiz diye sokaga dokuluruz.bi mac izleriz dişari cikar din kardeşlerimizi bicaklariz.motorcular kardeştir birbirlerini kollar deriz forumda bir hata yuzunden demedigimizi birakmayiz.her seferde full koruma guvenli suruş yol egitimi deriz cahil cahil kavga ederiz.ederiz diyorum kendimide sayiyorum ki genelleme olsun.acaba diyorum g.surus egitiminin yaninda dialog ve davraniş egitimi demi almaliyiz.?

Ben bir mantik goremedim bu yazinda.kimsenin gorusu,kulturu,karakteri,inanci bir olamazki zaten.uye olurken boyle bir kural duyurumu vardida ben goremedim.şu şu kişiler şoyle şoyleyse uye olsun diye.herkes profosyonel motorcu olduktan sonra ne fikir alişverişi olucakki.herkes herşeyi biliyor nasilsa kim kime ne sorcak.bence sen forumun maksadini yalniş benimsemişsin.herkes tek goruşte olcak herkes bir ayarda ustalar kaynaşcak.bildiklerimizi paylaşmaya ne oldu.zit duşunceler olcakki yalniş yapan hatasini ogrenip duzeltsin.acemiler olucak ki ustalar onlara yol gostersin.ustalar maddi manevi gordukleri zararlari tecrubeleri sayesinde yeni başlayanlarinda ayni hatalari yapmamalari engellensin.biz herseyi biliyoruz deyip bilmeyenleri yada farkli dusuncedeki insanlari dişlamamaliyiz.

15. Bilgin Turan

Motosiklet:
    Suzuki
    en kısa zamanda bi etkinlik yapalım. hatta sana hoş geldin partisi yapalım.

16. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Benim kurucuları arasında olduğun bir kaç forum var.Bazılarına buradan üye bile olanlar var.O forumlarda tanışma topiğine kendini tanıtmadan mesaj atanlar özelden uyarılır ve mesaj yazması kısıtlanır.Kurala uymazsa o kişiye bir daha foruma yeniden üye olmayacak şekilde engelleme konulur.
    Bu forumda da tanışma topiği var.Forum kuralları topiği var.Ama uygulama maalesef yok.Burası üzülerek yazıyorum ki yol geçen hanı.Reklam yapmak isteyen gelir arahtça reklamını yapar veya bir konuyu okuyan hemen üye olur cevabını yazar basar gider bir daha gelmez veya bu foruma yıllarını vermiş emek vermiş üyeyi yarışa davet eder bir kaç normal üye haricinde kimse müdahele etmez veya bana karşı olan bir üye o yarış teklifi yapanı destekler bir kaç üye haricinde kimse cevap vermez.
    Arkadaşlar ben bu foruma emek verdim.Yönetici de oldum sonra kendi isteğimle yöneticilikten ayrıldım.
    Bu forumdan bir ARA eğitmen çıkmasına vesile oldum.Bir çok üyeye "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri almasına vesile oldum.
    Yan, ciddi emeğim var.
    Ama bu emeklerim benim sitede astığı astık kestiği düdük yapma sebebimi haklı çıkartmaz.Hatalı olduğum kadar haklı olduğum yerlerde var ki haklı olduğum yerler hatalı olduğum yerlerden daha çok.
    Ben bu şekilde davranmamış olsa idim bugün bu tartışma bu özeleştri bile yapılmayacaktı.Forumun gidişatı hiç tartışılmayacaktı.
    Ben egoları tavan yapmış bir salak değilim.Ben sadece forumun bir daha oturaklı olmasını istiyorum.Forum bir yerlerde olsun istiyorum.Ben forumun adının anılmasını istiyorum.
    Ben sütten çıkma ak kaşık değilim hatalarım çok var.Olmaya da devam edecek.Ama yeniden yazıyorum benim hatalarım yüzünden bu konu tartışılıyor farkındamısınız.Hatalarım olmasa fevri çıkışlarım olmasa her şey süt liman kanıksanmış halde devam edecekti.
    Hatalı olduğum çok şey var.En başında insanlara karşı samimiyim açıkım netim.Sıcak kanlıyım inanıyorum kendim gibi görüyorum.
    Bu forumda engellediğim şahsiyetler dahil kaç kişide MOTOSİKLET FORUM için aidiyet duygusu var.Kaç kişi her gittiği yerde Motosiklet forum tişörtü giyiyor.
    Ben suçluyum haksızım benim en büyük suçum bu forum daha iyi yerlere gelsin diye kıçımı yırtarcasına çabalamamdan kaynaklanıyor.
    Bu sebeple bu güne dek fevri davrandığım herkesten ÇOK ÇOK ÖZÜR DİLİYORUM.
    Bundan sonra size söz veriyorum bende diğer tüm üyeler gibi sallamayacağım soru sorana işime geldiğince cevap vereceğim.bana ne diyeceğim diğerleri gibi.
    Bu mesajdan sonra isterseniz silin kökten beni hiç te umurumda değil.Dünya motosiklet forumdan ibaret değil ki.

17. osman yazıcı

osman yazıcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    selim abi selamlar
    bu yazdıklarını hiç okumadım,ve kabul etmiyorum,bu sitede temel oluşturan sen ve birkaç kişi daha var,
    böyle birilerinin yazısıyla pes edersen bu iş olmaz,''meyve veren ağaç taşlanır'' diye bir söz var,unutma,bazıları yanlış anlayacak,bazıları kızacak,bazıları küsecek,bazıları gelmeyecek,..kedi ile köpek bir orada durmaz,olmaz misali,biz birbirine yakın düşüncede insanları bir araya toplamak,sanal ortamda bir topluluk oluşturmak için çaba sarfediyoruz,
    kendini neden suçluyorsun ki,neden senin hatalarının yüzünden bu konu tartışılsınki,sen böyle düşünürsen bende o şekil mi düşünmem gerek,konuyu ben başlattım,bende kızayım,gelmeyeyim,yazmayayım,oooh ne güzel ,istenmeyen kişilere meydan..... akıl vermek gibi olmasın selim abiçiğim bu yazıyı sil bugün keyfin yok moralim bozuk herhalde,sen bizlere örnek olman gerek,senin tecrübelerinden faydalanmamız gerek,kısacası lazımsın bizlere.., kendi adıma özürünüde okumadım vede kabul etmiyorum,sana saygı ve selamlarımı yolluyorum her yazdığımda olduğu gibi yazılarını bekliyorum

murat bey selamlar
    belki bende yanlış yazmış olabilirim bundan dolayı özür dilerim,ama biraz daha dikkatli okursanız,aynı ınanç veya görüş demedim ,birbirine yakın olması gerekir dedim,bu tür sitelerin amacı insanların egolarını tatmin etme yeri olmadığını da düşünüyorum,düşünçe paylaşım yeride olmadığını düşünüyorum,burası motosikletçilerin buluştuğu bilgi ve tecrübelerinin paylaşıldığı tabii ki arada muhabbetin de olduğu yerdir diye düşünüyorum,yazdığın yazının yarısından sonrası benim anlatmak istediğim dir,başını neden o şekil düşünüp yazdın bende anlam veremedim..............
    sevgi selamlar

18. murat acar

murat acar Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    evet inanc dememişsiniz,ayni goruş,duşunce,seviye,kultur demişsiniz.fakat foruma kaydolurken herkese acik diyor.kulturunuz ne duşunceniz ne hsngi seviyedesiniz gibi doldurulmasi gereken kutucuklari goremedim.madem bu site belli bir kulture seviyeye duşunceye hitap ediyor ozaman ben dahil bircok uyeyi silsinler kardeşim.burasi insanlari egitme yeri degil diyorsun,belliki sen bayaa bilgilisin ve bu bilgiyi egitim degilde sohbet amacli kullanmak istiyorsun,saygi duyarim.ama birine bilmedigi birşeyi soylemek işte biz buna yardim diyoruz,yardimlaşma diyoruz.

Canim abim şenol abim belliki yazilanlar seni bi hayli uzmuş.eger seni uzecek bişey yazdiysam binlerce kez ozur dilerim.abim ellerinden operim senin.neden birtek sen ustune aliniyorsun.Senin gibi cok var.isim yazmak istemiyorum forumu gezdikce goruyorum.Siz kendinizce haklisiniz belki ama karşi taraf bazen masumane hata yapabiliyor.bunu diger art niyetli kişilerle bir kefeye koyup fircalayinca hoş olmuyor.evet uye olur olmaz reklam veren,satiş yapanlar var.bunlar hakediyor olabilir.tanişma olayina gelince telefondan girildiginde bazi modellerde,o kural goze carpmiyor.daha sonra gozukuyor.sizden ricam bir uye ilk hatasinda cok bir dille sert uyarilmasin.Karşimizdakide insan.hatasiz kul olmaz.Hadi karşidaki cocuk olsa neyse abi45 yaşindayim mesela biri bana hayt huyt yapinca benim tansiyon şeker firliyo.:-D:-D.Sadece sen degil 7sinden70neherkes birbirine saygili davransa forumda hirgur olmasa sadece bilgi tecrube fikir paylaşilsa.guzel muhabbetler yapilsa forum adina daha hayirli olmazmi.yariş olayina gelince karşi tarafida rencide etmeden sizi bende savundum.Ama beklerdimki forumun admin ve yetkilileri bu kişiyede tanişmadan mesaj atanlara verdikleri agir eleştriyi verselerdi.ki senin bu siteye hakketden cok emegin var.Yazilarimdaki niyetim asla sana,sahsina saygisizlik yapmak degildi.Şayet buna sebep oldumsa tekrardan ozur diler ellerinden operim.

Şenol SEL bunu beğendi.
  19. osman yazıcı

osman yazıcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    anlatmak istediğimi anlatamıyorum yada anlanılmıyor, burası motosiklet sevenler forumu olduğunu söylüyorum
    burada konu motosiklet,hiç farklı alanlara çekmeye gerek yok diye düşünüyorum,motosiklet hakkında her şekilde yazılabilir,kurallar çerçevesinde

saygı sevgi selamlar

Şenol SEL bunu beğendi.
  20. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sizin mesajınızdan alıntı yapmışım affedersiniz. size karşı yazılmış bir mesaj niteliğinde değildir.Biraz üzüntüyle yanlış alıntı yapmışım aslında alıntısız yazacaktım ama dediğim gibi biraz üzüldüğüm için böyle oldu.Asla zinhar size karşı bir yazı değil.ÖZÜR DİLERİM.Şu anda bende engelli olanlar için yazılmış bir sitemler dizidir.O engellilere benim mesajlarım iletiliyor zaten.

Sevgili kardeşim bu konuya paylaşım yapanlara karşı hiç bir derdim üzüntüm yok.Özüre de gerek yok.Ben herkesi çok seviyorum

osman yazıcı ve murat acar bunu beğendi.