Kırsalda motor sürmeyi sevenlerin dikkatine !!

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında Alican tarafından paylaşıldı.

1. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Arkadaşlar bu olay başıma üç gün önce başıma geldi ve paylaşmak istedim.Sakaryanın karasu ilçesine giderken kaynarca ilçesine yakın karayolunda 80 km/h ile ilerken karşıdan siyah bir arı boynuma çarptı o kadar şiddetli çarptıki arı direk boynumda patladı.Elimle arıyı sıyırıp attım ve yoluma devam ettim kaynarca yakınlarında bana bi halsizlik geldi kafamı sabit tutamıyordum.Hemen bi bakkalın yanında durup buzlu su tuttup boynuma bi soğuk kola içtim devam ettim motorun üzerinde yine halsizleşmeye başladım artık motorun sesini duymuyordum.Kaynarcada sağlık ocağına gittim boynuma bir şey vurduğunu söyledim hemen bir kan tahlili yaptılar.Kanımda normal bir arı sokmasının verdiği zehrin tam 8 katı zehir varmış yavaş yavaş bilincimi kaybetmeye başladım bir iğne vurdular yarım saat sonra saldılar yine motara binip gittim başka arkadaşlarında bunu yaşamasını istemiyorum bu yüzden motunuzun boğaz bölümünü mutlaka kapatın.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Geçmiş olsun
    Bilmem farkındamısınız arkadaşlar.BU bir çok sürücünün başına sık sık gelen bir şeydir.
    Bu yüzden özellikle kamp malzemeleri satıcılarında BUFF denilen microfiber boğazlıklar satılır.Yada hiç bir şey bilemiyorsanız boynunuza mutlaka eşarp bağlayın.
    Çevreniz sizi biraz yadırgar.Ne o amerikan motorcularına mı özendin diyebilir.Siz onlara alrımayın.BUFF yooksa eşarp takın.Boyun fuları da olabilir ama nasıl bağladığınız çok önemli.
    Buyrun size konu ile alakalı bir video.BUFF nasıl kullanılır bir kaç örnek veriliyor.
    http://www.evisor.tv/tv/motorrad-schule/was-ist-ein-buff-1070.htm

Evet biraz pahalı bir ürüdür. (piyasada fiyatları kalitesine göre 10 ila 40 TL arasında değişmektedir.)
    Ama sağlık gitmesi zarar görmeniz daha pahalıdır.

3. Evrensel İlgezdi

Evrensel İlgezdi Üye

Motosiklet:
    Honda
    cok güzel bir konu arkadaşım ,benimde en cok tırstıgım konulardan biri benimde başıma geldi....

4. Evrensel İlgezdi

Evrensel İlgezdi Üye

Motosiklet:
    Honda
    eyvallah şenol hocam ....iyiki varsınız....cok teşekkürler.....

Şenol SEL bunu beğendi.
  5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Rica ederim efendim ne demek.Biz Bursa'da bu konuda bir çalışma yaptık ve kendimize özgü bir model geliştirip ilgili firma ile görüşüp üyelere cüzi ücret karşılığı yaptırıp hizmetlerine verdik.Ben sık kullanan biriyim.Hatta ev haricinde boynıumda çıkartmıyorum bile.Heö teri emer teri sizden uzaklaştırır hemde bahse konu kask ile mont arasında ki açık kalan kısımdan size bir şeylerin değmesine izin vermez.
    Sürüş konsantrasyonunuz artık sağlıkta kalırsınız.
    Sanırım Ulaş beyin iş yerinde de bu ürünlerden satılmakta.

BU arada demeden geçemeyeceğim.Şimdi ki nesil çok şanslı.Eskiden bunlar yoktu.

6. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    çok geçmiş olsun...

7. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    şenol abi ürün harika birşey miş. çok sağol...

8. Önder Yıldırım

Önder Yıldırım Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    askerden dönüşte mutlaka 1 tane alacağım rüzgar açısından da iyi olacak bence ayrıca bazen toz ve eksoz dumanıda çok rahatsız ediyor en azında etkisini azaltır...:)

9. Selcuk Gurdal

Selcuk Gurdal Aktif Üye

Motosiklet:
    Kymco
    güzel konu teşekkürler yanlız ilgimi çeken normal bir arı sokmasının nasil olupta 8 katı zehire mazur kaldınız cok ilginc

10. Fatih Benli

Fatih Benli Üye

çok geçmiş olsun, düşünsen aklına böyle bi şey gelmez, işte gele gele bizim gibi garibanların başına gelir :)

11. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Bende şaşırdım ama biraz mantık yürütünce ilginç olmakdan çıkıyor bu arı vurduğu zaman hemen alıp atmadım 1-2 dakika sonra farkettim ve boynumdaki yaralar tek bi yerde değil zehrin aktığı her yer su toplamış durumda.Ve hemen arıyı attıktan sonra boynumu silmedim orada rüzgarın etkisi ile kururdu.

12. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Geçmiş olsun Ali arkadaşım... Bunun sadece kırsalda sorun olcağını sanmıyorum. Ken içinde de "hala" canlı kalmayı becerebilen arı çeşitleri mevcut. Fakat hastane vb bulmak da kırsalda daha zor tabii ki...

Şenol hocam, gerçekten çok iyi bir video bu, bu kadar çeşitli kullanımı olduğunu ben de bilmiyordum ! Çok sıcak havalar dışında ben de takıyorum bunu. Fakat fullface kask ve yakalı ceket olduğundan boyun zaten pek açıkta klmıyor.

Bir de hepiniz için bilgi: Ulaş bunlardan "motorsikletforum.com" logolu üretmiş, satıyor. Aslında Delta Bisiklet'ten alım yapan birçok kişiye armağan da ediyor ;)

13. Behçet Kemal ÖZEN

Behçet Kemal ÖZEN Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    ARkadaşım çok geçmiş olsun; kullanmayan arkadaşlarada güzel bi öneri durumunda olmuş çokta yararlı bilgi basit gözükebilir ama gerçekten şeytan ayrıntıda gizli...

14. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Bülent abi ulaş beyin mağazası nerede ?

15. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

ya kusura kalmazsan hatta affına sıgınarak yazıyorum,bu yazına cok güldüm inna bana:D:D:D:D hep insanlar derya kardeşim askerden gelsin işi büyütecem,askerden geleyim arabamı evimi motorumu alacam denir hani de boyun flarını, asker den sonraya sallaman cok güldürdü beni al dene 1 günde olsa onun tadını cıkar neki askerden sonraya erteliyon:D:D:D:D

16. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    abi kaçırdın adam askerde, belki de sürünüyordur şimdi :D seni duyamaz :D

17. Emre PALAK

Emre PALAK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Çok geçmiş olsun. Sorunsuz bir şekilde tehlikeyi atlatmanız çok iyi.

Vayy özgür Polis olmuş yeni farkettim. hayırlı olsun :)

Şenol Hocam, buna benzer birşeyi eğitim günüde söylemiştin bize. Bende ya maske ya da buff kullanıyorum ama o kumaşlarda ince. Tehliketi gerçekten tamamen engelleyebiliyor mu? Yani arı hızlı çarpma etkisiyle ya da montun yakasına takılsa bile o kumaşın üstünden sokamaz mı?

18. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    teşekkür ederim Emre'cim, kimliğini görebilirmiyim? :cool:

Emre PALAK bunu beğendi.
  19. Emre PALAK

Emre PALAK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Kimliğimi evde unutmuşum onun yerine üstsüz fotolarını göstersem olar mı :p
    Polise tehdit akıl karı değil ama battı fishing yan going. (Bu espiriden nefret ederim yaa)

20. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Geçmiş olsun Alican kardeşim..Bu olayı 30 küsur yıl önce ben de yaşamıştım..Hastanede yapılan antihistaminik denilen enjeksiyondan 15 dk sonra kendime gelebilmiştim..Boyun bölgesi veya şahdamarımızın yakınından olan arı sokmaları,zehri çok kısa sürede beyne ulaştığı için hayati önemi haizdir ve tıbbi müdahale şarttır...Şenol Bey'in dediği gibi eskiden bu gün var olan korunma giysilerini (kask dışında) bilmiyorduk bile..Gerçekten bu günkü motora başlıyanlar çok şanslı..(Hatta güvenli sürüş için organize olmuş eğitim kurumları bile var,biz bunların adını bile duymamıştık..)