Kış aylarında Motorsiklet Nasıl Kullanılır ?

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Alican tarafından paylaşıldı.

1. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Arkadaşlar bu başlık altında önerilerimizi yazalım

2. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Ben scooter kullanıyorum kış aylarında motoru yürütmeden önce 3 dakka kadar çalıştırıyorum motor ısınınca daha güzel yol alıyor daha sonra kışın genelde yerler ıslak oluyor haliyle motorumuzun yol tutuşu ve hakimiyeti zorluyor fren mesafesini normalden yüksek tutuyorum virajlarda motoru fazla yatırmıyorum dikkat çekmek için ışıkları yanılı tutuyorum frenlemeyi yumuşak şekilde yapıyorum ani gaz vermekten kaçınıyorum özellikle dönüşlerde motorun arkası hemen atıveriyor cc yükseldikçe bu risk çok daha fazlalaşıyor ayrıca kış aylarında hava filtresi daha çabuk kirleniyor daha sık temizlemek lazım ayrıca artçınız yoksa lastik havalarında ön30 arka 32 iken ben kış aylarında ön 28 arka 30 olarak kullanıyorum tabi artçı olmamak kaydı ile ayrıca kışın yollarda devamlı su olduğundan geceleri köprüler ve viyadüklerde buzlanma oluyor herzaman hazırlıklı olmak gerekiyor ne olduğunu anlamadan kaymaya başlıyor insan benim gözlemlerim bunlar eklemek isteyen varsa buyursun...

3. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Kıyafet yönünden nasıl takılıyorsun?

4. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha