klass yukseltme:)

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında izzet.SARITAS tarafından paylaşıldı.

1. izzet.SARITAS

izzet.SARITAS Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    arkadaslar ben hyo 250 cc sahibiyim ve 600 luk bir makinaya gecis yapmak istiyorum..ve ben bu hyo nun uzerınden 2 ay boyunca ınmeden bındım..ve yaklasık 3000 km yol yaptım...fazla cesaret aptallıktır ama ben 15-20 gun daha bu motora bınıp motoru degistirmek istiyorum 600 luk race bir motorla...sorum su... su anda benım ıcın cokmu erken birde degistirmeye karar verdıgımde r 6 s mi honda 600 rr mı yoksa gsrx 6 mı?sizce kullanımı en uygun olanı hangisi?bu arada fazer demeyin..benım yakın arkadasımda var pek sevemedım....

2. Ferhat Taskın

Ferhat Taskın Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    öncelikle merhaba arkadaşım;
    yazmamışsın ama sanırım hyo 250 r kullanıyorsun,Motosikletlerde acele etmeden yavaş yavaş kademe yükseltmek en doğrusu şuda bir gerçek ki ne zaman ben usta bir sürücü oldum dersen o zaman her türlü kazaya açık bir haldesin demektir,burada en doğru olanı yapıyorsun,seçim olarak herkezin farklı görüşleri olabilir ancak burada doğru ve istediğin motor seçimini senin yapman en mantıklısı...
    benim sana tavsiyem yamaha kullanıcısı olarak yzf R6

3. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Bence çok erken,ama illaki yükselticem diyor isen HONDA derim....

4. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    abim kendine güveniyorsan al derim ama senin hyo 250r un 1.vides de 50 2.vides de 90 yapıyor r6 1.vides de 100-110 2.vides de naptığı hiç belli değil aradaki farkı yakalarım diyorsan ben başarırırım diyorsan al derim abii şimdiden hayırlı olsun

fanuc bunu beğendi.
  5. izzet.SARITAS

izzet.SARITAS Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    vaalla arkadaslar.pratık olmasada teorık olarak sizlerden ve diger baska kaynaklardan kendımı yetıstırme konusunda ıyıyım.ama tecrube parayla veya okuyarak kazanılarak bişey deıl.tecrube eklıklıgımin olduguna emınım ama ogrenmenın sınırı yoktur ve hergun yenı seyler ogreniriz.kendı adıma.100 metrede gitsem kıyafetsiz kullanmam.emnıyete onem veririm..ekıpmanlarım bi hyo 250r alır..hyo da sıkca problem cıkarıyo.kullanan bilir.en onemlisi vibrasyon kesemedım.arka lastık virajlarda kayma yapıyor.160 la tatlı virajlarda kafa geziyor.arka frenler dokunmayla kapıyor.ve japonun yerını hiçbişey tutmuyor..aslında sizlerden gelen tavsiyeler uzerıne belki 600 luk makınaya gecmek yerine belki zx 250 r ninja da kullanabilirim bi sure.ama sunu bılıyorumkı bu motoru satacagım..ve bi japon alacagim.

6. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    bence hiç düşünmeden al arkadaşım 250r binen 600 lük makineyi rahat rahar hatta 250r ı kullandığından daha rahat kullanırsın.bindikten sonra kendşne kendinde hak vereceksin..

7. Utku.Sahin

Utku.Sahin Kıdemli Üye

tokat/niksarlıyım. sırasıyla istanbul bingöl deniz
    Motosiklet:
    Regal Raptor
    hocam ne kadar bütce ayırcaksın.12-13 bin ayırıyosan ben haşat bi r6 yada 600rr yerine daha temiz bi 2006-2007 600f öneririm.bu arada ordudansın galiba neresinden.bende geçen sene ordudaydım.senin motor siyah hoy mu cumhuriyet meydanın ordaki.bide köprü başında görüyodum kurmızı hyo.

polat bunu beğendi.
  8. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    aynen kawasakini 250 ninjaları duydum hayırlısı olsun onlarda çok ii

9. izzet.SARITAS

izzet.SARITAS Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    ordu fatsa...valla yolu duseni agirlamak boynumuzun borcu..fatsada 2 tekerlek kullanan kıme sorsanız benı bulursunuz..hatta restorant servislerine bile:)

10. polat

polat Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    İzzet bence utkuyu dinle birde 600 lük makinaya geçmendeki maksat ne daha mı hızlı olsun dahamı kuvvetli olsun yoksa kişisel egomu ona göre adını koy ondan sonra geç ve 600 lük makinaya geçince harcamalarınında hızlanacağını unutma ama dersenki hay sormaz olaydım kafa ütüleme söle bişey deersen
    600 f derim ben 19000 km kullandım birkaç defa uzun yola çıkdım benzin hariç durma 600 km git yeni yeni rahatsız olmaya başlıyosun hem artçılı kullanış düşünürsen artçı içinde rahat bir selesi var sürat istersen standart bir makina 270 i görbiliyosun
    Ama daha spor süreyim dersen sen bilirsin seç bitane marka al çünki
    aralarındaki farkı bizim kullanış tarzımızla(sen ne kadar hakimsin motosiklete bilemem) farketmek güç

Sanem, Necmi OKAY ve fanuc bunu beğendi.
  11. izzet.SARITAS

izzet.SARITAS Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    gercek nedeni ne biliyormusun..
    1.artık motorumu buyutmek ıstıyorum..
    2.gecen istanbuldan mısafırler geldi adam arkamdan viraj onunde kamyon sollayıp durabildi 1000 rr la ben sollayamadım bıle..malum.hızı yetmedi:)
    3.son suratleri kullanmayı seven bir insan deılım ama kısa mesafede uzaması hosuma gidiyor ve aslında bana gore rıskıde azaltıyor..
    4.birde hyoda goruntu var ses yok..
    5.asıl isin en onemli kısmı japon ıstiyor olmam..

12. polat

polat Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    İzzet sesi çıksın istiyorsun kısa mesafede hızlansın istiyorsun(kısa mesafede durmasınıda iste)
    sen şu anda risk grubundasın haberin olsun :)
    Ben yine söylüyorum 600 f al hem kullanışlı hemde sürekli piyasası olan bir motor

Sanem ve fanuc bunu beğendi.
  13. tolgafb

tolgafb Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Henüz Yok
    senın kadar deneyimim oLsa LisE bitince yamaha yzf r1 aLırım :D sen dusun artıK :D

14. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    ben yzf r6 diyorum gerisi yalan bence başkada bişeye gerek yok zaten