Konyadan Orhun

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Orhun.Köylü tarafından paylaşıldı.

1. Orhun.Köylü

Orhun.Köylü Yeni Üye

Herkeze selam.Ben motor sevdasına yeni yeni giriyorum 17 yaşındayım.Ancak babamı vitesli motosiklete ikna edemiyorum.Motorumu kendi paramla alıcam ama benim için çokz or olan bişey var.O da babamın doktor olması.Babama sıksık motor kazaları geldiği için babam motordan pek hoşlanmıyor.Birde benim hız tutkumu bildiği için bana güvenemiyor.Öncedende yola dökülen yağ gibi bişeyin üzeriden scooter la geçerken kayıp yaralandığım için ve yerimde duramayıp sık sık şehir dışına bisiklet yada scooter la çıktığım,risk almayı sevdiğim için bana hiç güvenmiyor.Şimdi ben Vitesli bir motor alsam gelsem evde kıyamet kopacak o yüzden babamı ve arkadan babamı ikna etmemem için uğraşan annemi ikna etmem lazım.Ne yapabilirim fikir verecek olan varmı?

Mesut Korkmaz ve ulas bunu beğendi.
  2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldin kardeşim
    Babanın dr olması senin açından çok büyük bir şans.
    Babanı dinle.
    Ve sende bu forumda sürüş eğitimleri adlı konuları oku.
    Sorunun kaynağını sende itiraf etmişsin zaten.
    O yağ gibi şeyi daha önceden görüp tedbirini alman gerekiyordu.Bunun nedeni motosiklet kullanmayı çok basite aldığın için sürüş eğitimlerini almamandan kaynaklanıyor olabilir.
    Yaşın küçük.
    Sen okulu oku bitir.Askerliğini yap.Hayata atıl kendi ayakların sütünde durmaya başla.Hiç bir şey geç değildir.Amam babanı dinlemeyip hız tutkuna yenik düşersen herşey çok geç olabilir.

Motosiklet diğer kara taşıtlarından 30 kat daha tehlikeli bir taşıttır.Be hiç bir kıyafet seni %100 koruyamaz.
    Bir reklamda bahsi geçiyor.
    Kontrolsüz güç senin değildir.
    Kontrolsüz hız merakı kesinlikle seni öldürür.Ve sen bir evlat olarak bunu ailene yaşatma hakkına sahip değilsin.Bu lüksün yok.

Bence biraz daha sabır etmen lazım.
    Bunun sonu yok.Sen eğitimini tamamla.İş sahbi ol askerliğini yap ayaklarının üstünde durduğunda "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini tamamla.Full korumalı kıyafet ve ekipmanlarını ve kafanı koruyacak kalitede bir KASK al.Sonra da adım adım büyüterek yola devam et.

3. Orhun.Köylü

Orhun.Köylü Yeni Üye

Abi o küçük kazayı daha motor sürmeye ilk başladığım hafta yapmıştım.Şimdi pek çok vitesli motosiklet sürdüm ve gerçekten çok büyük ilerleme kat ettim neyi nerde yapıcağımı biliyorum yani.Açıkçası çok sabırsız bir insanım istediğimi çevremdekileri üzmeden gerçekleştiremessem kırmak zorunda kalırım ama aklıma koyduğumu yaparım.Bide iş güç sahibi olunca motor alıcaksam sabremem.Çünkü istediğim bölümü okursam 30 yaşına falan geldiğimde kendi işimi kurmuş olucam.30 yaşında ben yaşlanırım.Hayatın tadı eminimki bu yaşlarda çıkıyor.hızımıda her zaman kontrol altında tutarım çünkü hızı sevdiğim kadar.Can güvenliğimede değer veririm.Zaten aşırı hız yaptıktan sonra herhangi bir kaza durumunda ister çok güvenli bir araba olsun ister motosiklet hiç birinin hayat garantisi yok.Zaten şimdilik süratli bir motor almayıda düşünmüyorum.Ucuz bişey alıcağım için güçlü bir motor alamam.Daha büyük bir motoru lise bitince alabilirim anca.

DEMİRAT bunu beğendi.
  4. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Canım kardeşim Şenol abinin her dediği kulağına küpe olsun biz yeni başlayan kardeşlere ilk önce güvenli sürüş eğitimi tavsiye ediyoruz sonrada full koruma ve kask diyoruz en sonundada km tecrübesi ben iyiyim kullandım diyorsun ama ne kadar iyisin bunu ancak sen bilirsin babanada bu güveni verirsen bence sorun kalmaz

5. Orhun.Köylü

Orhun.Köylü Yeni Üye

Bu sabah babamlarla konuştum az kalsın evden atılıyordum.Bende o zaman scooterımı kardeşime burakayım kendime birazdaha büyüğünü alıyım dedim ona ses çıkarmadılar.Annem bütün scooterları evdeki küçük scooter gibi düşündüğü için hız yapacağı bir motor almasından iyidir diye ses çıkarmadı herhalde.Bende artık mondial 150 zat gibi bir scooter alırım artık.Birazbüyük olduğu için kem küm ederler ama fazla bişey demezler artık.Bir insanın hem annesinin hemde babasının doktor olması ne kadar zormuş bu motor konusunda anladım.

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3964

DEMİRAT ve Orhun.Köylü bunu beğendi.
  7. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Orhan hoş geldin ;)

Sabırsız birisi olduğunu yazmışsın. İşte bu çok kötü. Çünkü motosiklet sürücülerinde olmaso gereken özelliklerden birisi de SABIR.

DEMİRAT ve Emre PALAK bunu beğendi.
  8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    http://www.motosikletforum.com/showpost.php?p=65502&postcount=2

Bak bu verdiğin linkleri sonuna dek oku

9. SERVET

SERVET Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Orhun kardesım aramıza hosgeldın keyıflı forumlar

10. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.

11. Orhun.Köylü

Orhun.Köylü Yeni Üye

Şenol abi yazıyı okudum.Zaten benim sabırsızlığım istediğim birşeyi elde etmek için.Yani mesela bircep telefonu istedim babam sonra alıız derse ben sabredemem o gün aldırırım.Biraz şımarığım herhalde xD.Ama sürüşte ise gayet sabırlıyım.Bisiklet sürerken bile mesela kırmızı ışık ama çoğu bisikletli yol boş sa kırmızı ışıkta beklemez.Ben ise yol ne kadar boş olursa olsun kırmızı ışıkta beklerim.Yada istediğimi elde etmek dışında sabırlı olabileceğimin en iyi kanıtı balık avı merakım.Bazen sadece bir balık tutmak için bir hafta olta sallamışlığım olmuştur.Bir baraküda için kıyıdan sabahtan akşama kadar 1 hafta olta salladım.Ne kadar yorulsamda sabrettim ve istediğimi en sonunda aldım.Ama şimdiki durum farklı para cepte gidip motoru alabilirim bana tek lazım olan babamın izni.Oda olmadı.artık 150 zat yada başka bir maxi scooter alıcam.bu motorlarda yeterince zevk vericektir bana.Üniversiteye geçince istediğim gibi bir motor alıcam.Acaba scooter önerisi olan varmı.Uzun yol yapabileceğim büyük birscooter istiyorum.

12. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Orhun motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

13. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    MF ailesine hoşgeldiniz.