Kopan bacağı 40 metre uzakta buldular

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında Şenol SEL tarafından paylaşıldı.

1. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Bilecik'te motosikletiyle kamyonun altına giren bir gencin kopan bacağı, 40 metre uzakta bulundu.

Edinilen bilgiye göre kaza, Bilecik'in Osmaneli ilçesine bağlı Selim köyü yakınlarında gece geç saatlerde meydana geldi. Okan Suna (27) ve Özer Onay (35) isimli iki arkadaş, duble yolda seyrederken motosikletin kontrolden çıkması sonucu karşı yönden gelen Ramazan U.'nun kullandığı plakası belli olmayan kamyonun altına girdi.
    Meydana gelen feci kazada, motosiklet sürücüsü Okan Suna'nın sol bacağı baldırından koptu. Gencin yaklaşık 40 metre uzağa fırlayan bacağını, vatandaşlar uzun aramalar sonucu bulabildi.
    Kazada ağır yaralanan Okan Suna, Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tedavi altına alınırken, diğer yaralı Özer Onay ise Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

2. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Korkunç bir kaza Allah kimsenin başına vermesin. Yaralı arkadaşlarımıza acil şifalar diliyorum.

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    duble yolda seyrederken motosikletin kontrolden çıkması sonucu

Bir motosikletin duble yolda (Bölünmüş karayolu) kontrolden çıkması ne demek.Sürücü ne yapıyordu da kontrolden çıkar bir motosiklet.
    Ben bunu hiç anlayamadım.Haberlerde hep yazar.
    Sürücü kontrolu kaybetti
    sürücü direksiyon hakimiyetini kaybetti
    sürücü kontroü kaybetti diye
    Bu direksiyon yada gidon hakimiyeti nasıl kaybedilir.
    Bence
    Ya alkoludur
    Ya iki elle tutması gereken gidonu arkasındaki ne hava atmak için ellerini gidondan çekmiştir ki gidon hasarlı değilse ve süreatte çok değilse bir sorun olmaz ama bırakılmaması gerekir
    Ya da tek teker yapma salaklığını göstermiştir.
    Ya sizin görüşleriniz nedir.
    Bir sürücü direksiyon hakimiyeti kaybetme becerisini nasıul gösterir.
    Biri bana yardım etsin aklım almıyor da.Biraz cahil kaldım ya da ben çok salağım bu konuda

4. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu olay gece olduğuna göre,bu motora arkadan çarpılarak karşı şeride geçmiş olabilir!..5-6 motorun yan yan gideceği genişlikte bir yoldan diğer karşı yola gidebilmesinin başka açıklaması nasıl olur?..Benim de aklım almıyor..

Şenol SEL bunu beğendi.
  5. Çağlar KARA

Çağlar KARA Üye

resim koymaya gerek yoktu yazıda herşey yazıyor zaten.

6. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Geçmiş olsun dehşet verici bir tablo allah hepimizi böyle kötü kazalardan korusun

7. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    cidden çok kötü bir olay..ALLAH acil şifalar versin..

şenol hocam direksiyon hakimiyeti nasıl kayboluyor biliyormusun !! fazla hızdan dolay ( tecrübe ile ) direksiyon sallamaya başlıyor ve hızını kesmezsen seni üstünden atıyor tabiri caiz se sıpıtıyor resmen.. ve birazda panikten olsa gerek

osman abi senin düşüncende gayet mantıklı ve farklı bir yaklaşım..

o.somuncu bunu beğendi.
  8. celal serdar çelikten

celal serdar çelikten Kıdemli Üye

Motosiklet:
    BMW
    ALLAH hepimizi korusun kim bilir ne olduda bu şekle geldi. baksanıza yolda karşımıza çamaşır ipi bile çıkıyor.

9. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Üzücü bir durum yine.

Fotoğrafa gerek var Çağlarcım çünkü fotoğraftakini satırlarda anlatmaya kalkınca sayfalar dolusu yazmak gerekebilir. İbret olması açısından fotoğraf çok yararlı. Hepimiz biraz daha ciddiye alırız arada böyle fotoğraflar gördükçe.

10. oguz.aktan

oguz.aktan Üye

Motosiklet:
    Ramzey
    "Sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi", kaza haberlerinde kullanılan bir klişedir. Nedense sevgili muhabirlerimiz "bilinmeyen bir nedenle" yazmak yerine genelde bu kalıbı tercih eder. Sanki bütün kazalar direksiyon hakimiyetinin kaybolmasından kaynaklanıyormuş gibi...
    Ayrıca hepimiz biliyoruz ki, direksiyon hakimiyetinin kaybolmasının birçok nedeni olabilir. Bazısı deneyimli ve soğukkanlı bir sürücünün bertaraf edebileceği durumlardır, bazısındaysa sürücünün yapabileceği pek bir şey yoktur. Bazısı sürücünün hatasından kaynaklanır, bazısını en güvenli sürüşü yapan sürücü bile engelleyemeyebilir.
    (Örnek vermiyorum; biliyorum ki siz de hangi durumlarda direksiyon hakimiyetinin kaybolabileceğine ilişkin yüzlerce örnek sıralayabilirsiniz.)
    Yeni ve deneyimsiz bir motosiklet sürücüsü olsam da 30 yıla yaklaşan otomobil sürücülüğüm ve mesleğim gereği tanık olmak durumunda kaldığım yüzlerce kaza sonucu şu izlenimi edindim ki; "Kesinlikle bu sürücü suçlu" diyebileceğimiz durumlarda bile aslında suçlu bulduğumuz sürücü tamamen elinde olmayan nedenlerle kazaya karışmış olabiliyor.
    "Gülme komşuna, gelir başına" sözünü anımsayıp, bir kişiyi suçlarken bir gün aynı durumun bizim de başımıza gelebileceğini her zaman hesaba katmak daha doğru bir yaklaşımdır sanırım.
    Tarih, "Bakın ben ne bilgili ve tecrübeliyim ki, başkalarının başına gelenler benim başıma gelmiyor" diyenlerin uğradığı felaketlerle doludur.
    Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim. Ve yine dilerim ki; Allah esirgesin ama bir kaza geçirirseniz, birileri, bu kazanın üstüne bir de sizi yerden yere vurmasın...
    (Şenol Bey; tecrübeye, bilgiye saygım sonsuzdur ve mesajlarınızın forum izleyicilerini geliştirmeye yönelik olduğunu biliyorum. Ama biraz daha insaflı olmak gerektiğini düşünüyorum.)

dayanc ve Onur Filiz bunu beğendi.
  11. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu forumda veya diğer forumlarda yazanarların çoğunlu benim yaşadıklarımın çoğunluğunu yaşamadınız.
    Ben hiç bir zaman benim başıma gelmez ki diyemem ama inanın bana kendi hatalarım için sizin yapamayacağınız kadar çok daha sert eleştirileri kendime yapıyorum.
    Geçenlerde Kumla dan Armutlu istikametine giderken çok büyük bir salaklık yaptım.Ve kendime şaştım kaldım ben bu slaklık üstü hatayı nasıl yaptım diye söylendim durdum.Kendime verdiğim cezayı siz kendinize vermezsiniz.
    Yine söylüyorum.Bu eylemde benden insaflı olmamı beklemeyin.
    Çünkü bu eylemi gerçekleştirirken kendi sorumluluğumzda yapmamız gerekenler var.En ufak hata çok ciddi sonuçlarla karşımıza çıkıyor.
    BU yüzden mesajlarımda sürekli aynı şeyi yazıyorum.Haddinimizi limitlerimizi bilmek eğitim eğitim diyorum.
    Ve her daim full korumalı ve kasklı sürüş diyorum.
    Kimse bana demesin kıyafet ve kask almaya maddi gücü yoktur belki yada eğitim almaya gücü yoktur belki diye.Kıyfaet ve kask alamıyorsa binmesin kardeşim.
    Eğitim bir şekilde halledilir ama yok ben eğitim almam gerizekalımıyım derse ve onu diyene bir şey olursa ben asla üzülmem.Hele hele altında 650 lik bir makine varsa ki parası vardır bu makineyi almıştır.Kasksız korumasız biniyorsa ve bir sorun olduğunda ağlanıyorsa bende en beğendiğim lafımı derim.Korumasız nasıl bindin be salak o zaman derim.
    Neden limitlerini haddini bilmeden sürüş yapıyorsun derim.

12. Vahap

Vahap Üye

Motosiklet:
    Kawasaki, Asya
    Söyleyecek bir söz bulamıyorum. Allah hepimizi korusun.

13. Hüseyin KOÇ

Hüseyin KOÇ Yeni Üye

Motosiklet:
    Kymco
    Tecrübesizliğimle soruyorum. Buralarda çok kullanılan scooter ve az sayıdaki motosikleti, araba sürücüleri görmezden geliyor ve sıradan bir araç değilmiş gibi kabul edip, değecek kadar yakından geçiyor. Gariban motosiklet sürücüleri zaten emniyet çizgisinin de sağından, toprağın kenarında kullanmaya çalışıyorlar. Acaba bu denli yakından geçen bir kamyon ya da otobüsün yarattığı hava akımı (ki arabayı bile sallıyor) motosiklet ya da scooterı yoldan savurma ya da içe çekme yapar mı? Bu gibi bir durumda ne yapmak gerekir?

14. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Değerli Öğretmenim
    Birkaç yerde de yazmıştım.Bizde bir siyasetçi vardı rahmetli demişti ki
    benim vatandaşım işini bilir.
    Burdan yola çıkarak diyorum ki;
    Benim motosiklet sürücülerim işini bilir.
    Neden mi böyle diyorum.
    Çünkü biz millet olarak bu eylemi o kadar çok basite alıyoruz ki.Sizde bunlara canlı şahitsiniz ki bu soruyu sormuşsunuz.

Bunun cevabı eğitimlerde var Öğretmenim.
    Şimdi buradan yazarım ama şimdi çıkacak birileri yine "Klavye motorculuğu" yapacak polemik konusu olacak o yüzden size nacizane önerim "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri almanız.Bu eğitimlerde bu ve diğer tüm sorularınızın cevaplarını ilk ve yetkili ehil ağızlardan alacaksınız.
    bence en sağlıklısı bu.
    Hemde forumda polemik konusu olmayacak gerilmeyeceğiz.
    Size PM mesaj attım.Bakarsanız size yardımcı olmaya çalışırım