köpek kovucu

Konu, 'Motosiklet Aksesuarları' kısmında celal serdar çelikten tarafından paylaşıldı.

1. celal serdar çelikten

celal serdar çelikten Kıdemli Üye

Motosiklet:
    BMW
    arkadaşlar merhaba. malum yaz geldi dağ bayır kır gezilerimiz oluyor. ancak buralarda beklenmedik misafirlerde olabiliyor. daha önce olmuştu zor yırttım:eek: sitelerde bazı köpek kovucular var.bunları kullanan veya bilgi sahibi olan arkadaşlar görüşlerini,deneyimlerini aktarırsa sevinirim.tekerinize taş deymesin...
    http://www.hunt-hobby.com/asp/show_stock.asp?product=TSMDZZII

ertugrul.abak bunu beğendi.
  2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu konu net ortamında çok defa tartışıldı.Alacağınız hiç bir alet sizin işinize yaramaz.
    Yarayacak tek alet kulak tıkacıdır.
    Köpek sisinden ürkersiniz hamlesinden değil.Ki köpeğin hamlesi bize değil daha çok tekerlere dir.
    Tecrübe ile sabittir.
    Sizi sürüşünüzde irkilten sestir hamle değil.

ertugrul.abak bunu beğendi.
  3. celal serdar çelikten

Motosiklet:
    BMW
    valla hocam ne yalan söyleyim tırsıyorum biraz köpekten :(

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bende çok tırsıyorum.Hemde köpeğim olmasına rağmen.Ama ben yolda köpek duymuyorum görmüyorum.
    Tabii bu bir süreçtir kendini yetiştirmektir.
    Eskiden köpek gördüm mü kaza yapmaktan çok korkardım.Sonra 2004 yılında kulak tıkaçlarını keşfettim ve en kısa mesafeye bile kulak tıkacını takıp öyle gidiyorum.Yolda köpek sesi de duymuyorum kendisinide görmüyorum.
    O zaman sorun da risk de olamıyor bana.

5. celal serdar çelikten

Motosiklet:
    BMW
    hocam kesinlikle deniyeceyim. köpeği görünce sanki beni bacaktan aşşağı alacakmış gibi geliyor. bide o üstüne üstüne koşup havlaması yokmu. valla sırf köpek yüzünden canım yerlere gidemez oldum

6. Enes ŞİMŞEK

Enes ŞİMŞEK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Köpeği görünce durup iki aragazı verince korkup kaçıyorlar, siz de yolunuza devam ediyorsunuz ;)

7. Çağlar KARA

Çağlar KARA Üye

motorda büyük bir sopa bulundurun derim rn rtkili yöntem:)

8. celal serdar çelikten

Motosiklet:
    BMW
    tamam da dostum sopayı neremizde taşıyacaz....

9. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Köpek korksun, şöyle bir de dikildin mi motorda, tırsıp hamlesinden vazgeçiverir.

10. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    hepimizde aynı sıkıntı :D ama şenol hocamın da dediğigibi tekerlere dalıo hayvan herifler :D tabi bizde tırsıyoruz :) kı bende yıllarcaköpek baktım..

11. Çağlar KARA

Çağlar KARA Üye

küçük bir jopta işi görür dayım o şekilde savunuyordu. bazı köpekler bulorf yapsada bazıları pacaya yapışıyor son ra al başına belayı oda uzanabileceği bir yerden hemen çıkarıp kafaya güm..hayvan severler şimdi kızabilir ama kendini koruyor ne yapsın:D

12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben sizlere denemişi anlattım ama çok arkadaş falanca filanca demiş.
    Peki ben bir şey demiyorum.

13. bülent tenikeci

bülent tenikeci Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    köyde yaşadığımdan dolayı aynı sorun bendede oluyor.fakat şunu keşfettim köpekler saldırıdan çok oyun amacıyla koşuyorlar.köpek havlayarak koştuğunda hemen duruyorum '' ee ne var , ne oldu'' gibisinden bakınca şaşırıp geri dönüyor.hatta bazen motordan inip yakınlık gösteriyorum.baktım olmadı geleneksel yönteme dönüyorum. ufak bir sopada taşınabilir tabii. çok azgın köpek olmadıktan sonra pek zararı yok ama sürücü paniğe kapıldımı asıl tehlike işte o an başlıyor.ara gazına gelince; büyük motorlarda belki işe yarar ama 125-150 lik motorun ara gazından medet umarsanız köpekleri kendinize güldürürsünüz.zaten burda dev gibi traktörler var, motorsiklet sesi onların yanında sinek vızıltısı gibi kalıyor.bu konudaki tecrübelerime binaen acizene tavsiyelerim ;
    1-panik asla yok , basın geçin.
    2-kaçacak yer yoksa durun o zaman köpek dönüp gidiyor.(çoğu böyle)
    3-gerekirse aşağı inin köpekle iletişim kurun.(çağırın,sevin,ekmek atın ne biliyim yapın bi şeyler.)

4-baktınız köpek çok çirkef eski yöntemlere başvurun(taş,sopa,tekme Allah ne verdiyse) örneğimizde görülen türden:(Taşköprü tarafına gelirde bunu görürseniz bi zahmet vurunuz,illallah dedik bundan)

5-iri çoban köpekleri vardır ki bazıları cidden tehlikelidir.kurtlarla bile başedebilen bu köpekler son derece güçlüdürler.fakat insana karşı sanıldığı kadar saldırgan değildirler.(sürüye yanaşmadığınız sürece) motor kovalayanlarına fazla rastlamadım.aksi halde ya canı sıkkındır ya da motorlulara gıcığı vardır. çobanı arayınız, riske girmeyiniz,sopayla korkutmaya çalışınız.(bazıları bıçak görünce korkar) komik gelebilir ama motoru geçinceye kadar elinizle itin. bu türlere örnek:

6-evin önlerinde bekleyen bekçi köpekleri bazısı yattığı yerden havlar, kalkmaya bile üşenir.kovalayanıda vardır fazla kaale almayın durup hoşt diye bağırdımı kaçar. çoğunun yüzünde şu bezgin ifadeyi görebilirsiniz:

dört ayaklı sevimli dostlarımızın şerrinden korunmak dileğiyle hoşçakalın.

14. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    bülent bey gayet hoş olmuş :) resimlerle olaya renk katmışsınız.. :D

bülent tenikeci bunu beğendi.
  15. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Arkadaşlar bir köpek mağduru olarak şunu söyleyim. Öyle köpekler pek tekere mekere saldırmıyorlar, en azından bana saldıran, it direk paçama daldı çekti aldı beni aşağı, arkamdam Şenol hoca geliyordu yerden topladı beni :) O köpek hala orda duruyor ve ne zaman ordan geçsem bana saldırıyor sevmedi beni bir türlü :) ama kurtulma yolunu buldum sonunda.

Yolda giderken köpeği gördünüz, hayvan saldırğan tavır çiziyorsa kendini belli ediyor zaten. Köpeklerin bir koruma kalkanı var, o kalkana kimseyi sokmak istemezler. Köpek sizi uzaktan gördüğünde direkt olarak size doğru gelmiyor, radar gibi hızınızı ölçüp kesişme noktasını hesaplıyor ve motorun ön tekerine doğru pike yapıyor.

Burda yapılması gereken tek şey arkadaşlar, köpeğin hesapladığı kesişme noktasını bozmak, bunuda ancak şu şekilde yapabilirsiniz. Köpek sizi görüp harekete geçtiğinde hızınızı düşürün, kesişme noktasına en az beş metre kala gazınızı açın ve uzayın. Böylece köpek kilitlendiği kesişme noktasını kaybediyor ve amacına ulaşamıyor.

Bu anlattıklarım tecrübeyle sabittir.

16. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sen hala unutamadın mı onu.:D
    Sen artık geceleri o rampadan geçmezsinde vallahi.Uzatırsın yolu öteden geçersin gece karanlığında.:D
    Yada illede geçeceksen o yolu oto ile geçersin :D:D

17. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Ya hocam unutulurmu o gece ya:) Onca senedir motora binerim, iki kere düştüm o da sen vardır. Galiba sende var bi uğursuzluk :D:D:D:D

18. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yok ben gelene dek sen sukutere biniyordun.Ben gelince herşey değişti birden.
    ALLAH'tan sen Honda Cbf 150 ile yaptın bu eylemi.Birde düşünsene Cbf 600 la bu eylemi yapmış olsaydın.
    Bu durumda o köpek hemen oracıkta son nefesini verirdi sanırım:D
    Bir orda 2 defa da okul bahçesinde etti 3.
    Benim bilmediğim başka var mı :D

19. Murat Burak

Murat Burak Aktif Üye

Motosiklet:
    Ducati
    valla yorumların hepsini okudum çok hoş sohbet vari bi yorum türü olmuş uzun zamandır böyle tebessümle bişey okudugumu hatırlamıyorum iyiki varsınız hemde hepiniz

20. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Yaw niye korkuyorsunuz bu zavallı sevimli hayvanlardan?:) Hem köpekler sadece kendi bölgesine yabancı köpek veya araçları sevmezler,bir de pejmürde kılıklı çekingen ve korktuğunu belli edenleri taciz ederler!.:)
    Biz belediyeyi savcılığa şikayet ettik geçen ay köpek öldürüyor diye(komşum vasıtasıyla)..Saldıran gercekten Şenol'un dediği gibi motoru hedef alıyor insanı değil(tabii Erol'un olayı sıradışı bi durum) yalnız Erol Beyin önerdiği yöntem en etkili ve akıllıca olanı ben ezelden beri o yöntemi kullanırım!..