köprü yolunda yanıyordum..

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında mehmet.hosgezer tarafından paylaşıldı.

1. mehmet.hosgezer

mehmet.hosgezer Yeni Üye

Motosiklet:
    Vespa
    herkese selam,
    daha evvel,önümde giden araçın camından direk dışarı boşaltılan kül tablası ve içindeki sayısız izmarit yüzünden kaza yapmakdan zor kurtulmuş bir kişi olarak bu seferde köprü yolunda önümdeki araçdan hala yanmakda olan izmarit direk üzerime indi.hız çok fazla olmadığı için yavaş gitmekde ve sıcakdan da montu önü yarım açıkdı.isabet ettiği yeri siz düşünün,kendimi emniyet şeridine nasıl attığımı bir ben bir Allah biliyor.bu panik anını atlatıp bu magandalığı yapan aracın peşine düşşem bile nafile,vespa işte gittiği gideceği belli,
    siz siz olan kesin yanmaz mont giyin,en azından nasılsa yanmaz diyerek panik olmaz ve yola devam edersiniz,
    paylaşmak istedim

2. orcun serter

orcun serter Üye

Motosiklet:
    Çelik
    ne insanlar var ya.geçmiş olsun.

mehmet.hosgezer bunu beğendi.
  3. Ergun Erensir

Ergun Erensir Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Geçmiş olsun Mehmet.Affınıza sığınarak bu ve bu gibi ne idüğü belirsiz tiplere sığır diye hitap edeceğim.Bu sığırlardan o kadar çok varki.

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Geçmiş olsun

Siz siz olun ne montunuzun önünü nede kaskınızın vizörünü sürüş anında açık tutmayın.
    Ve tehlike önünüzde değil arkanızda olsun.
    Her zaman sürüş esanısnda öngörülü olun.
    Her zaman yeni senaryolar üretin.Ama bunları yaparken bilinciniz açık beyniniz gözünüz dahil tüm duyularınız tam açık olsun yolu gözlemlemeye devam ederek yapın.

Ve her sürüşünüz eğitim olarak yapın.gezilerinizi işe geliş gidişlerinizi hep eğitim olarak yapın.Tabii bunun için öncede "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini almış ve tamamlamış olmanız gereklidir.

5. mehmet.hosgezer

mehmet.hosgezer Yeni Üye

Motosiklet:
    Vespa
    nedendir bilinmez sanırım bu tip olaylar beni buluyor veya ben çekiyorum.
    peki siz önünüzde giden kamyonettin arka kasasında yüzlerini yola vererek oturmuş iki kişinin çıtlattıkları çekirdekleri direk üzerime doğru salıvermelerine kaç puan veriyorsunuz?
    scooter bu!! zaten hızı belli sollasan solluyamıyorsun,emniyet şeridine girsen,emniyet şeridi offroad arazisi gibi engebeli...
    yani anlıyacağınız trafikde tehlikenin nereden geleceği hakkaten belli değil..

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu tür eylemleri yapan araçların plakalarını varsa artçınız kaydetsin mola verin ve 155 i plakayı verin.Çevre kirletme cezası yiyince aklı başına gelir.

öner coskuner ve mehmet.hosgezer bunu beğendi.
  7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Önünüzde giden aracın yakınıda seyir etmeyin.Araç takip mesafesini uzatın.Geri kalın.

Nerede yaşadığınız tam bilemiyorum ama sanırım Megaköy desiniz.
    ALLAH yardımcınız olsun.İşiniz çok zor.

8. mehmet.hosgezer

mehmet.hosgezer Yeni Üye

Motosiklet:
    Vespa
    her ülkenin dinamikleri kendi içinde,
    bindiğimiz aletleri vasıtadan saymıyorlar ki scooter'ları hiç,
    tüm algılar açıkda olsa,maksimum dikkatli de olsak yurdum insanı ne yasak ne hak dinliyor.
    birde buna sokak arası kaçak dağıtım yapan scoter'cılarıda eklediğimizde otomobil sürücüleri bizleri resmen ezilecek sinek gözüyle görüyorlar!!!

9. mehmet.hosgezer

mehmet.hosgezer Yeni Üye

Motosiklet:
    Vespa
    olay fenerbahçe stadından 1.köprüye bağlantısında ilk metrobüs durağına yaklaşırken oldu.zeten bu metrobüs yolu yapımı zaten bozuk olan yolları daha da bozdu ve bazı kısımlarda emniyet şeridi ya çok dar ya hiç yok!!

10. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Geçenlerde benim başımada geldi yalnız denk gelmedi allahtan 10 cm kadar mesafeyle geçti yanımdan üstüme gelseydi aynı paniği bende yaşayacaktım..Yakın bir zaman önce 50-60 km hızla seyrederken önümde bir genç sürücü sevgilisine hava yaparak gidiyordu tabi aynaya bakmaya gerek yoktur bu durumlarda bir iki makas yapması şart bu genç delikanlı en sol şeritten en sağa bir çırpıda geçiverdi tabi nasıl durduğumu bana sorun yanına gittim camına vurdum açtı camı dedimki:şu sağ tarafındaki ayna ne işe yarıyor..Oda bana sağdan gelen araçları görmeye yarıyor dedi: sinirli bir şekilde o zaman neden bakmıyorsun ona dedim abi vallaha görmedim özür dilerim dedi biz motorcuların hayatını tehlikeye sokmanın bedeli bir özür belki şanslı biriyim çünkü hem bu hataları yapıp hemde özür dilemeyen hatta üstüne üstük birde hala üzerine kırmaya devam eden bir sürü montofon var ben bunlara diyorum ki inşallah bir gün motor tutkunu olursunuzda millette sizin üstünüze kırar böyle belki o zaman anlarlar bizlerin yıllardır neler çektiğini...

Eren Göksel ve mehmet.hosgezer bunu beğendi.
  11. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ALLAH hepimizi çoşkulu ahmakların şerriden korusun kollasın
    Başımızdakiler vatandaşın rahatlığı için çözüm üretmek yerine var olan sorunu nasıl bertaraf edelim derdinde oldukları için plansız programsız işler yapınca bunlar olur.
    Bakınız örnek.Trafik polsinin olduğu yerlere.Trafik nasıl alt üst olur.Oysa orda trafik normalde çok güzel akar.Ama birileri gelir o akan trafiğe set eder kendini ortamın içine eder.

12. Önder Yıldırım

Önder Yıldırım Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Geçmiş olsun bu toplumun bilinçlenmesi şart bir gün aslında bir bizi tanıyın artık sürüşü yapmak lazım tüm sitelerle anlaşıp ortak bir sürüş istanbulda olabilir kolay duyulması açısından...

13. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Hadi... Hiç böylesini duymamıştım ! Gerçekten nereden geleceği bilinmiyor tehlikenin. Çok geçmiş olsun. O durumda insan gerçekten panik olur :( Oturduğum yerde sigara ateşi düşünce kaç kere zıpladığımı ben bilirim.

Şenol Hocam da doğruları söylemiş gene. Riskleri neyle minimize edebiliyorsak onu yapmak gerekli.

14. mehmet.hosgezer

mehmet.hosgezer Yeni Üye

Motosiklet:
    Vespa
    ufak hacimli '150cc' bir motorum olduğunda istanbul'da köprü geçiş bağlantı yollarında ister istemez en sağ şerit ve bazen emniyet şeridini kullanmak zorunda kalıyorum.emniyet şeritlerinin bu kadar emniyetsiz olduğunu inanın bana en iyi scooter kullanıcıları bilir.
    gaza basıp sol şeritden gidebilme lüksümüzün olmaması aslında bizleri trafikde çok daha fazla riske maruz bırakıyor.makas yapan hanzoların soldan sağa direk geçişleri,emniyet şeridinden 1 araba ileri geçmek için direk dalmaları,ilk yol ayrımına 1km olmasına rağmen,emniyet şeridine girip polise yakalanmamak için çok daha hızlı gitmeleri vs...
    tabi bu durum 2.köprü yolunda daha da tehlikeli.sebep bu bağlantılarda ağır vasıtalarında bulunuyor olması,yola dorsesinden kum ve mıcır dökülenler mi,su sızdıranlar mı?
    vede en korkunçu kıçınızın dibine kadar girip o ağır kornalarını kulağınızın içine sokanlar mı??
    sormayın çok dertliyim çok,
    ayrıca kafanızı şişirdiğim içinde çok özür dilerim

15. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Oradaki sağ şerit de feci durumda. Kamyon ağırlığı ile ezilmiş şehirlerarası yoldan beter... Yama üstüne yama. Neredeyse ayaklıklar üzerinde geçiyorum orayı.

İşin kötü tarafı buralar öyle kolay kolay da tamir edilemiyor. Dayanıklı asfalt döküyorlar, görece daha uzun sürüyor. Bir şeridi kapanan köprülerin İstanbul trafiğine yaptıkları da mağlum. Seneye kadar bir düzeltme beklemiyorum ben.

İşin ilginç tarafı da geçen hafta o bölgede aylardır duran çelik halat bariyerlerin üzerine ek geniş normal bariyerler koyuyorlardı. Sanırım motorsiklet kazalarından sonra düzeltme ihtiyacı duydular.

16. Ergun Erensir

Ergun Erensir Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Bu ve bunun gibi yaşanan olaylar o kadar çok ki.Başıma gelen sadece ikisini yazayım.İstanbul-edremit arası keşan civarı öndeki arabadan atılan naylon poşetin kaska yapışması,koru dağı inişinde sollama sırasında yandaki arabadan atılan elma koçanının kaskın camında patlaması v.s.daha niceleri.

17. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    çok geçmiş olsun arkadaşım malesef motosiklete ülkemizde saygı yok ama istanbulda hiç yok.. normal zamanda şeker şerbet muhabbeti olan insanlar direksiyona geçince drakula oluyorlar allah başta bütün gün trafikte olan kurye arkadaşlarımın olma üzere bütün motosiklet kullanıcılarının yardımcısı olsun..

18. Selcuk Gurdal

Selcuk Gurdal Aktif Üye

Motosiklet:
    Kymco
    bunları yapanlara hanzo diyecegim de o bile inanın az kalır

19. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ne diyim yazacak o kadar şey varki, ama hepsini biliyorsunuz zaten. çok geşmiş olsun. umarım kimse böyle kötü olaylar yaşamaz...

20. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bende benzer bir şey yaşadım.
    Yalova yolundan Bursa ya doğru gidiyorum.Bilenler bilir gemliği geçince engürücük diye bir yer vardır.Ordan ybr ile 110 km ile gidiyorum kurtula giderken tatlı viraj var ben sağ şeritteyim.Tam verdim kontrayı gidiyorum birden bir tır yanımda belirdi biraz şeridimin içine girdim.Aha dünyam acayip renklendi.Görüş sıfıra yakın.Vizörde acayip şeyler var.İğrenç bir durum yani.
    Zor zahmet durdum sağa çektim
    yani bunlar saniyelerle oluyor.Baktım tır yoluna devam ediyor ben olana anlma vermeye çalışıyorum
    Neyse kaskımı eldivenle azcık sildim ve hemen tır ın peşine.Yolun az ilerisi dik ve uzun rampa Tır yakaladım.Önüne geçtim el işaretlyle yavaşlattım iyice sonra verdim gazı tepedeki her zaman duran trafik ve maliye ekiplerinin yanına.Durdum selam edip olayı anlattım plaka ve tır tarif ettim.Şirket ismi vs.
    Tır ı durdurdular.
    Ve olay anlaşıldı.
    Tırcı yolda malum bir bayanı almış.Malum bayanda yolda giderken istifra olayı hasıl olmuş ve camdan mideyi yola bırakmış.Tabii ALLAH'ın sevgili kuluyuz ya o anda Tır de beni geçiyor.ve kadın ifraazatı benim üstüme yapıyor.

Neyse tır cı özür filan diledi kıyafetin temizlenmesi için bir miktar para verdi ama cezayı yemekten kurtaramadı.
    O anı asla unutamam.Bir tırn yanından geçerken hep tedirgin oluyorum artık.Bu yüzden mümkün olduğunca tırın uzağından solalyıp yoluma devam ediyorum.ALLAH kimsenin başına vermesin çok iğrenç bir olay.