KÖPRÜDE KAÇAK GEÇİŞ VE ÇANTA UYGULAMASI

Konu, 'Güncel Haber ve Duyurular' kısmında halidun kaya tarafından paylaşıldı.

1. halidun kaya

halidun kaya Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    biraz önce köprü geçişinde plaka sarkıyor diye 73 tl ceza yazdılar motorda düzenek var diye amir baglıyacaktı biraz sert bir diyoloğ geçince ceza kesin bırakın dediler plakayı sabitledim temizledim
    hadisenin gelişmesi söyle kgs ye yanaşıp dıt kartla geçiş yaptım plaka aşagı dönüktü kenarda 1200 cs le duran polis peşimden geliyor bende kgs ile geçiş yaptıgımdan üzerime alınmadım bastım
    beyler beyi kavşagını geçtik baglarbaşına dönerken fark ettim beni durdurmaya ugraşıyormuş durdum ehliyet rusat verdik

peşimden gel hele
    nereye gelecem
    köprü girişine
    nerden gideceğiz
    takip et
    ters yoldan gitmem dedim sen ne diyeceksen burda de dedim
    itiraz edersen baglatırım dedi bastı bekliyorum durdu çagırıyor
    yavaş yavaş giitim peşinden

bir araba ve bir yaya baya bir tehlike atlattık köprü girişine gelince amirde geldi
    hacı hırmızmısın kaçakcımısın neye plakayı kapatıuyorsun baglayın motoru
    diyince şalter attı bende gücün yetiyosa bagla dedim
    yav bana acımıyorsun bu delikanlıyada acımıyorsun ters yoldan bizi çagırıyorsun
    bagrıştık biraz
    genç polisler araya girdi tamam amirim biz hallederiz diyip gönderdiler
    banada abi uzatma plakayı temizle az bir ceza ile gönderelim
    72 tl yazdılar çanta da kesecekmisiniz dedim yok kesiyoruz ama sana kesmiyeceğiz dediler

ARKADAŞLAR BU BÖYLE OLMIYACAK ACİL TOPLANTI İLE DİLEKÇELERLE BU HAKSIZLIKLARI DUYURMAMIZ LAZIM KÖPRÜ GEÇİŞ ÜCRETLERİ VE ÇANTA İÇİN YAZMIYAN VEBALDEDİR

Murat Burak ve A.HAMDİ bunu beğendi.
  2. A.HAMDİ

A.HAMDİ Organizatör

Motosiklet:
    Kawasaki
    geçmiş olsun halidun kardeşim iyice gemi azıya aldılar, yakında gözünün üstünde kaşın var deyip ceza yazacaklar türlü bahanelerle ceza yazıp para topluyolar resmen. sussan bi türlü karşı çıksan bi türlü ama en azından bu arka çanta olayında bir etkinlik yapmak gerekir diye düşünüyorum bende,

3. Cem Kiziroğlu

Cem Kiziroğlu Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Devlete para lazım arkadaşlar. EGM ye ödeme gelmiyorsa cezalardan çıkartıyorlar diye düşünüyorum. Geçende bana ve bir çok işletme sahibi arkadaşıma da ssk v.b. borçlar için ihbarname geldi. Her yerden saldırıyorlar. Allah hayır etsin, sana da geçmiş olsun Halidun Bey.

4. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    geçmiş olsun Haldun abi. organize olalım.

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bana da 2000 yılından kalma tel borcu çıkarttı bu şerrefsizler.12 yıldır aklınız neredeydi 3 tl borcum 198 tl yapmışlar.

Cem Kiziroğlu bunu beğendi.
  6. Murat Burak

Murat Burak Aktif Üye

Motosiklet:
    Ducati
    arkadaşlar bende türkiyede nadir sayılacak tehlikeli madde taşıyıcılıgı ehliyeti var bunu neden yazdım bu ehliyeti almak için birçok yıl ve merhalelerden geçmek gerekiyor yani ömrüm yollarda geçti hayatım boyunca hiç bu kadar sıkı kontrole tabi tutuldugumuzu hatırlamıyorum mahmut bey gişelerinden yasak saatinin dolmasına 10 dk var diye bile ceza yazdılar üstelik yıllar önce adıma bulunan şirketimin kapanışını resmi olarak vermiş ve bütün borçlarını ödemiş olmama nazaran zaman aşımına sadece bir kaç ay kala 110 tl lik bilmem ne borcumu 3000 liraya yakın bir rakama çıkarıp daha yeni adıma postaladılar el-hasıl bu olan komedilerin tek müsebbibi bütçe açıkları oldugunu malesef öğrenmiş bulunuyorum üstelik bunu bana söyleyen makam sahibi yetkili biri direk bütün kurumlara maliye ve trafik başta olmak üzere resmi yazı gelmiş bu konularda asla vatandaşa tolerans yok en ufak şeyde ceza yazılıp bütçe açıgının kapatılması gerekiyor son söz en ufak bir şeyde ceza yazılacagı asla taviz verilmeyecegi devletin hangi kurumlarına borcumuz varsa en son kuruşuna kadar vatandaştan tahsil edilip her ne pahasına olursa olsun bütçe açıgını bizim sırtımızdan tahsil edilecegi tarafınıza duyurulur

Ethem Doğru, Cem Kiziroğlu ve A.HAMDİ bunu beğendi.
  7. Davut

Davut Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu polis abilerin hakkından ruhsatı plakası olmayan döküntü motorlarla gezen kask takmayan konuşmayı beceremeyen ama hızlı giden :) motorcular iyi geliyor. Çevirsem bir dert çevirmesem ayrı bir dert deyip görmüyorlar bile. Öyle olmak mı daha doğru acaba diye sormadan da edemiyorum. Polis abiler işini doğru düzgün yapamıyorlar insanları yanlışa doğru sürüklüyorlar... Sonra ceza kesiyorlar yakalıyorlar kahraman oluyorlar :) komik ya...

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Trafik polisi ceza yazmak isterse illaki bir şey bulur kasmayalım.Kasksız plakasız kırık dökük motosikletlere işlem yapanı henüz görmedim.Herşeyin tam ise başın dertte demektir.Bu ülkede artık böyle.Başımızdaki şerrefsizliği tescilli oç ler oldukça bu böyle devam edecek.

Ümit Güvercin ve Davut bunu beğendi.
  9. Davut

Davut Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Hemfikiriz Şenol abi yaş itibarı ile senin kadar giydiremiyorum yukarıdakilere ama arkandayım :)

Şenol SEL bunu beğendi.
  10. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    ne hallerde memleketim. vay halimize